Seznam olympijských medailistů v kanoistice – zrušené rychlostní disciplíny
Zrušené disciplíny
C1 200 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2012 |
Jurij Čeban Ukrajina (UKR) |
Jevgenij Šuklin Litva (LTU) |
Ivan Štyl Rusko (RUS) |
LOH 2016 |
Jurij Čeban Ukrajina (UKR) |
Valentin Demjanenko Ázerbájdžán (AZE) |
Isaquias Queiroz Brazílie (BRA) |
LOH 2020 | nebyl na programu LOH |
C1 500 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1976 |
Alexandr Rogov Sovětský svaz (URS) |
John Wood Kanada (CAN) |
Matija Ljubek Jugoslávie (YUG) |
LOH 1980 |
Serhij Postrjechin Sovětský svaz (URS) |
Ljubomir Ljubenov Bulharsko (BUL) |
Olaf Heukrodt Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1984 |
Larry Cain Kanada (CAN) |
Henning Lynge Jakobsen Dánsko (DEN) |
Costicǎ Olaru Rumunsko (ROU) |
LOH 1988 |
Olaf Heukrodt Německá demokratická republika (GDR) |
Michał Śliwiński Sovětský svaz (URS) |
Martin Marinov Bulharsko (BUL) |
LOH 1992 |
Nikolaj Buchalov Bulharsko (BUL) |
Michał Śliwiński Sjednocený tým (EUN) |
Olaf Heukrodt Německo (GER) |
LOH 1996 |
Martin Doktor Česko (CZE) |
Slavomír Kňazovický Slovensko (SVK) |
Imre Pulai Maďarsko (HUN) |
LOH 2000 |
György Kolonics Maďarsko (HUN) |
Maxim Opalev Rusko (RUS) |
Andreas Dittmer Německo (GER) |
LOH 2004 |
Andreas Dittmer Německo (GER) |
David Cal Španělsko (ESP) |
Maxim Opalev Rusko (RUS) |
LOH 2008 |
Maxim Opalev Rusko (RUS) |
David Cal Španělsko (ESP) |
Jurij Čeban Ukrajina (UKR) |
C2 500 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1976 |
Sovětský svaz (URS) Serhij Petrenko Alexandr Vinogradov |
Polsko (POL) Andrzej Gronowicz Jerzy Opara |
Maďarsko (HUN) Tamás Buday Oszkár Frey |
LOH 1980 |
Maďarsko (HUN) László Foltán István Vaskuti |
Rumunsko (ROU) Ivan Patzaichin Petre Capusta |
Bulharsko (BUL) Borislav Ananiev Nikolaj Ilkov |
LOH 1984 |
Jugoslávie (YUG) Matija Ljubek Mirko Nišović |
Rumunsko (ROU) Ivan Patzaichin Toma Simionov |
Španělsko (ESP) Enrique Míguez Narcisco Suárez |
LOH 1988 |
Sovětský svaz (URS) Viktor Renejskij Nicolae Juravschi |
Polsko (POL) Marek Dopierała Marek Łbik |
Francie (FRA) Philippe Renaud Joël Bettin |
LOH 1992 |
Sjednocený tým (EUN) Dmitrij Dovgaljonok Alexandr Masejkov |
Německo (GER) Ulrich Papke Ingo Spelly |
Bulharsko (BUL) Martin Marinov Blagovest Stojanov |
LOH 1996 |
Maďarsko (HUN) György Kolonics Csaba Horváth |
Moldavsko (MDA) Viktor Renejskij Nicolae Juravschi |
Rumunsko (ROU) Grigore Obreja Gheorghe Andriev |
LOH 2000 |
Maďarsko (HUN) Ferenc Novák Imre Pulai |
Polsko (POL) Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz |
Rumunsko (ROU) Mitică Pricop Florin Popescu |
LOH 2004 |
Čína (CHN) Meng Kuan-liang Jang Wen-ťün |
Kuba (CUB) Ibrahim Rojas Ledis Balceiro |
Rusko (RUS) Alexandr Kostoglod Alexandr Kovaljov |
LOH 2008 |
Čína (CHN) Meng Kuan-liang Jang Wen-ťün |
Rusko (RUS) Sergej Ulegin Alexandr Kostoglod |
Německo (GER) Christian Gille Thomasz Wylenzek |
C1 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1948 |
František Čapek Československo (TCH) |
Frank Havens Spojené státy americké (USA) |
Norman Lane Kanada (CAN) |
LOH 1952 |
Frank Havens Spojené státy americké (USA) |
Gábor Novák Maďarsko (HUN) |
Alfréd Jindra Československo (TCH) |
LOH 1956 |
Leon Rotman Rumunsko (ROU) |
János Parti Maďarsko (HUN) |
Gennadij Bucharin Sovětský svaz (URS) |
C2 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1936 |
Československo (TCH) Václav Mottl Zdeněk Škrland |
Kanada (CAN) Frank Saker Harvey Charters |
Rakousko (AUT) Rupert Weinstabl Karl Proisl |
LOH 1948 |
Spojené státy americké (USA) Steven Lysak Stephen Macknowski |
Československo (TCH) Václav Havel Jiří Pecka |
Francie (FRA) Georges Dransart Georges Gandil |
LOH 1952 |
Francie (FRA) Georges Turlier Jean Laudet |
Kanada (CAN) Kenneth Lane Donald Hawgood |
Německo (GER) Egon Drews Wilfried Soltau |
LOH 1956 |
Sovětský svaz (URS) Pavel Charin Gracian Botěv |
Francie (FRA) Georges Dransart Marcel Renaud |
Maďarsko (HUN) Imre Farkas József Hunics |
K1 500 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1976 |
Vasile Dîba Rumunsko (ROU) |
Zoltán Sztanity Maďarsko (HUN) |
Rüdiger Helm Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1980 |
Vladimir Parfenovič Sovětský svaz (URS) |
John Sumegi Austrálie (AUS) |
Vasile Dîba Rumunsko (ROU) |
LOH 1984 |
Ian Ferguson Nový Zéland (NZL) |
Lars-Erik Moberg Švédsko (SWE) |
Bernard Brégeon Francie (FRA) |
LOH 1988 |
Zsolt Gyulay Maďarsko (HUN) |
Andreas Stähle Německá demokratická republika (GDR) |
Paul MacDonald Nový Zéland (NZL) |
LOH 1992 |
Mikko Kolehmainen Finsko (FIN) |
Zsolt Gyulay Maďarsko (HUN) |
Knut Holmann Norsko (NOR) |
LOH 1996 |
Antonio Rossi Itálie (ITA) |
Knut Holmann Norsko (NOR) |
Piotr Markiewicz Polsko (POL) |
LOH 2000 |
Knut Holmann Norsko (NOR) |
Petar Merkov Bulharsko (BUL) |
Michael Kolganov Izrael (ISR) |
LOH 2004 |
Adam van Koeverden Kanada (CAN) |
Nathan Baggaley Austrálie (AUS) |
Ian Wynne Velká Británie (GBR) |
LOH 2008 |
Ken Wallace Austrálie (AUS) |
Adam van Koeverden Kanada (CAN) |
Tim Brabants Velká Británie (GBR) |
K2 200 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2012 |
Rusko (RUS) Jurij Postrigaj Alexandr Djačenko |
Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Vadzim Machneŭ |
Velká Británie (GBR) Liam Heath Jon Schofield |
LOH 2016 |
Španělsko (ESP) Saúl Craviotto Cristian Toro |
Velká Británie (GBR) Liam Heath Jon Schofield |
Litva (LTU) Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
LOH 2020 | nebyl na programu LOH |
K2 500 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1976 |
Německá demokratická republika (GDR) Joachim Mattern Bernd Olbricht |
Sovětský svaz (URS) Serhij Nahornyj Vladimir Romanovskij |
Rumunsko (ROU) Larion Serghei Policarp Malîhin |
LOH 1980 |
Sovětský svaz (URS) Vladimir Parfenovič Sergej Čuchraj |
Španělsko (ESP) Herminio Menéndez Guillermo del Riego |
Německá demokratická republika (GDR) Rüdiger Helm Bernd Olbricht |
LOH 1984 |
Nový Zéland (NZL) Ian Ferguson Paul MacDonald |
Švédsko (SWE) Per-Inge Bengtsson Lars-Erik Moberg |
Kanada (CAN) Hugh Fisher Alwyn Morris |
LOH 1988 |
Nový Zéland (NZL) Ian Ferguson Paul MacDonald |
Sovětský svaz (URS) Ihor Nahajev Viktor Denisov |
Maďarsko (HUN) Attila Ábrahám Ferenc Csipes |
LOH 1992 |
Německo (GER) Kay Bluhm Torsten Gutsche |
Polsko (POL) Maciej Freimut Wojciech Kurpiewski |
Itálie (ITA) Bruno Dreossi Antonio Rossi |
LOH 1996 |
Německo (GER) Kay Bluhm Torsten Gutsche |
Itálie (ITA) Beniamino Bonomi Daniele Scarpa |
Austrálie (AUS) Andrew Trim Daniel Collins |
LOH 2000 |
Maďarsko (HUN) Zoltán Kammerer Botond Storcz |
Austrálie (AUS) Andrew Trim Daniel Collins |
Německo (GER) Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
LOH 2004 |
Německo (GER) Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
Austrálie (AUS) Clint Robinson Nathan Baggaley |
Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Vadzim Machneŭ |
LOH 2008 |
Španělsko (ESP) Saúl Craviotto Carlos Pérez |
Německo (GER) Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Vadzim Machneŭ |
K1 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1936 |
Ernst Krebs Německo (GER) |
Fritz Landertinger Rakousko (AUT) |
Ernest Riedel Spojené státy americké (USA) |
LOH 1948 |
Gert Fredriksson Švédsko (SWE) |
Kurt Wires Finsko (FIN) |
Eivind Skabo Norsko (NOR) |
LOH 1952 |
Thorvald Strömberg Finsko (FIN) |
Gert Fredriksson Švédsko (SWE) |
Michael Scheuer Německo (GER) |
LOH 1956 |
Gert Fredriksson Švédsko (SWE) |
Ferenc Hatlaczky Maďarsko (HUN) |
Michael Scheuer Tým sjednoceného Německa (EUA) |
K4 1000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1964 |
Sovětský svaz (URS) Nikolaj Čužikov Anatolij Grišin Vjačeslav Ionov Vladimir Morozov |
Tým sjednoceného Německa (EUA) Günther Perleberg Bernhard Schulze Friedhelm Wentzke Holger Zander |
Rumunsko (ROU) Simion Cuciuc Atanase Sciotnic Mihai Ţurcaş Aurel Vernescu |
LOH 1968 |
Norsko (NOR) Steinar Amundsen Tore Berger Egil Søby Jan Johansen |
Rumunsko (ROU) Anton Calenic Haralambie Ivanov Dimitrie Ivanov Mihai Ţurcaş |
Maďarsko (HUN) Csaba Giczy Imre Szöllősi István Timár István Csizmadia |
LOH 1972 |
Sovětský svaz (URS) Jurij Filatov Jurij Stěcenko Vladimir Morozov Valerij Diděnko |
Rumunsko (ROU) Aurel Vernescu Mihai Zafiu Roman Vartolomeu Atanase Sciotnic |
Norsko (NOR) Egil Søby Steinar Amundsen Tore Berger Jan Johansen |
LOH 1976 |
Sovětský svaz (URS) Serhij Čuchraj Alexandr Děgťarjov Jurij Filatov Vladimir Morozov |
Španělsko (ESP) José María Esteban José Ramón López Herminio Menéndez Luis Gregorio Ramos |
Německá demokratická republika (GDR) Frank-Peter Bischof Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Jürgen Lehnert |
LOH 1980 |
Německá demokratická republika (GDR) Rüdiger Helm Bernd Olbricht Harald Marg Bernd Duvigneau |
Rumunsko (ROU) Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu |
Bulharsko (BUL) Borislav Borisov Božidar Milenkov Lazar Christov Ivan Manev |
LOH 1984 |
Nový Zéland (NZL) Grant Bramwell Ian Ferguson Paul MacDonald Alan Thompson |
Švédsko (SWE) Per-Inge Bengtsson Tommy Karls Lars-Erik Moberg Thomas Ohlsson |
Francie (FRA) François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur |
LOH 1988 |
Maďarsko (HUN) Zsolt Gyulay Ferenc Csipes Sándor Hódosi Attila Ábrahám |
Sovětský svaz (URS) Olexandr Motuzenko Serhij Kirsanov Ihor Nahajev Viktor Denisov |
Německá demokratická republika (GDR) Kay Bluhm André Wohllebe Andreas Stähle Hans-Jörg Bliesener |
LOH 1992 |
Německo (GER) Mario von Appen Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe |
Maďarsko (HUN) Ferenc Csipes Zsolt Gyulay Attila Ábrahám László Fidel |
Austrálie (AUS) Ramon Andersson Kelvin Graham Ian Rowling Steven Wood |
LOH 1996 |
Německo (GER) Thomas Reineck Olaf Winter Detlef Hofmann Mark Zabel |
Maďarsko (HUN) András Rajna Gábor Horváth Ferenc Csipes Attila Adrovicz |
Rusko (RUS) Oleg Gorobij Sergej Verlin Georgij Cybulnikov Anatolij Tiščenko |
LOH 2000 |
Maďarsko (HUN) Ákos Vereckei Gábor Horváth Zoltán Kammerer Botond Storcz |
Německo (GER) Jan Schäfer Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm |
Polsko (POL) Grzegorz Kotowicz Adam Seroczyński Dariusz Białkowski Marek Witkowski |
LOH 2004 |
Maďarsko (HUN) Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth |
Německo (GER) Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm |
Slovensko (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
LOH 2008 |
Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Aljaxej Abalmasaŭ Artur Litvinčuk Vadzim Machneŭ |
Slovensko (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr |
Německo (GER) Lutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt |
LOH 2012 |
Austrálie (AUS) Tate Smith David Smith Murray Stewart Jacob Clear |
Maďarsko (HUN) Zoltán Kammerer Dávid Tóth Tamás Kulifai Dániel Pauman |
Česko (CZE) Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba |
LOH 2016 |
Německo (GER) Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross |
Slovensko (SVK) Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka |
Česko (CZE) Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba |
LOH 2020 | nebyl na programu LOH |
K1 4×500 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1960 |
Tým sjednoceného Německa (EUA) Dieter Krause Günther Perleberg Paul Lange Friedhelm Wentzke |
Maďarsko (HUN) Imre Szöllősi Imre Kemecsey András Szente György Mészáros |
Dánsko (DEN) Erik Hansen Helmuth Sørensen Arne Høyer Erling Jessen |
K2 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1936 |
Německo (GER) Paul Wevers Ludwig Landen |
Rakousko (AUT) Viktor Kalisch Karl Steinhuber |
Švédsko (SWE) Tage Fahlborg Helge Larsson |
LOH 1948 |
Švédsko (SWE) Gunnar Åkerlund Hans Wetterström |
Norsko (NOR) Ivar Mathisen Knut Østby |
Finsko (FIN) Thor Axelsson Nils Björklöf |
LOH 1952 |
Finsko (FIN) Kurt Wires Yrjö Hietanen |
Švédsko (SWE) Gunnar Åkerlund Hans Wetterström |
Maďarsko (HUN) Ferenc Varga József Gurovits |
LOH 1956 |
Maďarsko (HUN) János Urányi László Fábián |
Tým sjednoceného Německa (EUA) Fritz Briel Theodor Kleine |
Austrálie (AUS) Dennis Green Walter Brown |
Skládací K1 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1936 |
Gregor Hradetzky Rakousko (AUT) |
Henri Eberhardt Francie (FRA) |
Xaver Hörmann Německo (GER) |
Skládací K2 10 000 metrů
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
LOH 1936 |
Švédsko (SWE) Sven Johansson Erik Bladström |
Německo (GER) Willi Horn Erich Hanisch |
Nizozemsko (NED) Piet Wijdekop Cees Wijdekop |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika C1 200 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika C1 500 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika C2 500 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika C1 10 000 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika C2 10 000 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K1 500 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K2 200 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K2 500 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K1 10 000 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K4 1 000 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K1 4×500 m muži
- (anglicky) Přehled medailistů - rychlostní kanoistika K2 10 000 m muži