Kanoistika na Letních olympijských hrách 2016
Kanoistika na Letních olympijských hrách 2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel |
Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor |
|||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště |
Olympijský stadion Whitewater Deodoro- vodní slalom Laguna Rodrigo de Freitas - rychlostní kanoistika |
|||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 7.–11. srpna – vodní slalom 15.–20. srpna – rychlostní kanoistika |
|||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 16 (11 muži, 5 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||||
Startující | 334 z 53 zemí | |||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice se na Letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru uskutečnily ve dnech 7. srpna – 10. srpna 2016, (vodní slalom) a 16.–21. srpna 2016 (rychlostní kanoistika).
Medailisté
Vodní slalom
Muži
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 |
Denis Gargaud Chanut Francie (FRA) |
94,17 |
Matej Beňuš Slovensko (SVK) |
95,02 |
Takuja Haneda Japonsko (JPN) |
97,44 |
C2 |
Slovensko (SVK) Ladislav Škantár Peter Škantár |
101,58 |
Velká Británie (GBR) David Florence Richard Hounslow |
102,01 |
Francie (FRA) Gauthier Klauss Matthieu Péché |
103,24 |
K1 |
Joe Clarke Velká Británie (GBR) |
88.53 |
Peter Kauzer Slovinsko (SLO) |
88,70 |
Jiří Prskavec Česko (CZE) |
88,99 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 |
Maialen Chourrautová Španělsko (ESP) |
98.65 |
Luuka Jonesová Nový Zéland (NZL) |
101.82 |
Jessica Foxová Austrálie (AUS) |
102.49 |
Rychlostní kanoistika
Muži
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m |
Jurij Čeban Ukrajina (UKR) |
39,279 |
Valentin Demjanenko Ázerbájdžán (AZE) |
39,493 |
Isaquias Queiroz Brazílie (BRA) |
39,628 |
C1 1000 m |
Sebastian Brendel Německo (GER) |
3:56,926 |
Isaquias Queiroz Brazílie (BRA) |
3:58,529 |
Serghei Taranovschi Moldavsko (MDA) |
4:00,852 |
C2 1000 m |
Sebastian Brendel Jan Vandrey Německo (GER) |
3:43.912 |
Erlon Silva Isaquias Queiroz Brazílie (BRA) |
3:44.819 |
Dmytro Ianchuk Taras Mishchuk Ukrajina (UKR) |
3:45.949 |
K1 200 m |
Liam Heath Velká Británie (GBR) |
35.197 |
Maxime Beaumont Francie (FRA) |
35.362 |
Saúl Craviotto Španělsko (ESP) Ronald Rauhe Německo (GER) |
35.662 |
K1 1000 m |
Marcus Walz Španělsko (ESP) |
3:31,447 |
Josef Dostál Česko (CZE) |
3:32,145 |
Roman Anoškin Rusko (RUS) |
3:33,363 |
K2 200 m |
Španělsko (ESP) Saúl Craviotto Cristian Toro |
32,075 |
Velká Británie (GBR) Liam Heath Jon Schofield |
32,368 |
Litva (LTU) Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
32,382 |
K2 1000 m |
Německo (GER) Max Rendschmidt Marcus Gross |
3:10,781 |
Srbsko (SRB) Marko Tomićević Milenko Zorić |
3:10,969 |
Austrálie (AUS) Ken Wallace Lachlan Tame |
3:12,593 |
K4 1000 m |
Německo (GER) Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross |
3:02.143 |
Slovensko (SVK) Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka |
3:05.044 |
Česko (CZE) Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba |
3:05.176 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m |
Lisa Carringtonová Nový Zéland (NZL) |
39,864 |
Marta Walczykiewiczová Polsko (POL) |
40,279 |
Inna Osypenková-Radomská Ázerbájdžán (AZE) |
40,401 |
K1 500 m |
Danuta Kozáková Maďarsko (HUN) |
1:52,494 |
Emma Jørgensenová Dánsko (DEN) |
1:54,326 |
Lisa Carringtonová Nový Zéland (NZL) |
1:54,372 |
K2 500 m |
Maďarsko (HUN) Gabriella Szabová Danuta Kozáková |
1:43,687 |
Německo (GER) Franziska Weberová Tina Dietzeová |
1:43,738 |
Polsko (POL) Karolina Najaová Beata Mikołajczyková |
1:45,207 |
K4 500 m |
Maďarsko (HUN) Gabriella Szabová Danuta Kozáková Tamara Csipesová Krisztina Fazekasová |
1:34.482 |
Německo (GER) Sabrina Heringová Franziska Weberová Steffi Kriegersteinová Tina Dietzeová |
1:35.383 |
Bělorusko (BLR) Marharyta Makhnevaová Nadzeya Liapeshkaová Volha Khudzenkaová Maryna Litvinchuková |
1:36.908 |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | Španělsko | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | Maďarsko | 3 | 0 | 0 | 3 |
4 | Velká Británie | 2 | 2 | 0 | 4 |
5 | Francie | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Nový Zéland | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Slovensko | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Ukrajina | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Brazílie* | 0 | 2 | 1 | 3 |
10 | Ázerbájdžán | 0 | 1 | 1 | 2 |
Česko | 0 | 1 | 2 | 3 | |
Polsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13 | Dánsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Srbsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovinsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Austrálie | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Bělorusko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Japonsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Litva | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Moldavsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rusko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 15 | 15 | 16 | 46 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 2016 na Wikimedia Commons