Austrálie na Letních olympijských hrách 2016
Vlajka výpravy
| |||||||||
IOC kód | AUS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Vlajkonoši |
Anna Mearesová (zahájení) Kim Brennanová (ukončení) |
Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 2016.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Mack Horton | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato |
Bronte Campbellová Cate Campbellováová Brittany Elmslieová Emma McKeonová Madison Wilsonová (rozplavba) |
Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Catherine Skinnerová | Sportovní střelba | Ženy trap |
Zlato |
Nicole Beck Charlotte Caslick Emilee Cherry Chloe Dalton Gemma Etheridge Ellia Green Shannon Parry Evania Pelite Alicia Quirk Emma Tonegato Amy Turner Sharni Williams |
Ragby | Družstvo žen |
Zlato | Kyle Chalmers | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Zlato | Kim Brennanová | Veslování | Ženy skif |
Zlato | Tom Burton | Jachting | Muži Laser |
Zlato | Chloe Espositoová | Moderní pětiboj | Ženy |
Stříbro | Madeline Grovesová | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Stříbro |
Bronte Barrattová Tamsin Cooková Emma McKeonová Leah Nealeová Jessica Ashwoodová (rozplavba) |
Plavání | Ženy štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Stříbro |
Alexander Belonogoff Karsten Forsterling Cameron Girdlestone James McRae |
Veslování | Muži párová čtyřka |
Stříbro | Mitch Larkin | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro |
Josh Booth Joshua Dunkley-Smith Alexander Hill Will Lockwood |
Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro |
Jack Bobridge Alex Edmondson Michael Hepburn Sam Welsford |
Cyklistika | Muži stíhací závod družstev |
Stříbro |
Cate Campbellová Emma McKeonová Taylor McKeownová Emily Seebohmová Madison Wilsonová (rozplavba) Brittany Elmslieová (rozplavba) Madeline Grovesová (rozplavba) |
Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohovka |
Stříbro |
Jason Waterhouse Lisa Darmanin |
Jachting | Nacra 17 |
Stříbro |
Mathew Belcher William Ryan |
Jachting | Muži 470 |
Stříbro |
Nathan Outteridge Iain Jensen |
Jachting | Muži 49er |
Stříbro | Jared Tallent | Atletika | Muži 50 km chůze |
Bronz |
Alec Potts Ryan Tyack Taylor Worth |
Lukostřelba | Družstvo mužů |
Bronz |
Maddison Keeneyová Anabelle Smithová |
Skoky do vody | Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m |
Bronz |
Kyle Chalmers James Magnussen James Roberts Cameron McEvoy Matthew Abood (rozplavba) |
Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Bronz |
Chris Burton Sam Griffiths Shane Rose Stuart Tinney |
Jezdectví | Jezdecká všestrannost (družstva) |
Bronz | Emma McKeonová | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Bronz | Jessica Foxová | Kanoistika | Ženy slalom K-1 |
Bronz | Dane Alex Bird-Smith | Atletika | Muži 20 km chůze |
Bronz | Anna Mearesová | Cyklistika | Ženy keirin |
Bronz |
Kyle Chalmers Mitch Larkin David Morgan Jake Packard Cameron McEvoy (rozplavba) |
Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohově |
Bronz |
Lachlan Tame Ken Wallace |
Kanoistika | Muži K-2 1000 m |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Austrálie na Letních olympijských hrách 2016 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Austrálie na LOH 2016