Rumunsko na Letních olympijských hrách 1980
Vlajka výpravy
| |||||||||
IOC kód | ROU | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Rumunska | ||||||||
Vlajkonoši | Vasile Andrei |
Rumunsko se účastnilo Letní olympiády 1980 v Moskvě. Zastupovalo ho 228 sportovců (154 mužů a 74 žen) v 20 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Ștefan Rusu | Zápas | muži řecko-římský do 68 kg |
Zlato | Nadia Comaneciová | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Zlato | Nadia Comaneciová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Zlato | Corneliu Ion | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Zlato | Sanda Tomaová | Veslování | Ženy skif |
Zlato |
Ivan Patzaichin Toma Simionov |
Kanoistika | C-2 1 000 m |
Stříbro | Constantin Alexandru | Zápas | muži řecko-římský do 48 kg |
Stříbro | Nadia Comaneciová | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj |
Stříbro |
Nadia Comaneciová Rodica Dunca Emilia Eberleová Melita Ruhn Dumitrița Turner Cristina Elena Grigoraș |
Sportovní gymnastika | Družstvo žen víceboj |
Stříbro | Emilia Eberleová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Stříbro |
Ivan Patzaichin Petre Capusta |
Kanoistika | C-2 500 m |
Stříbro |
Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicușor Eșanu |
Kanoistika | K-4 1 000 m |
Bronz | Vasile Andrei | Zápas | muži řecko-římský do 100 kg |
Bronz | Petre Dicu | Zápas | muži řecko-římský do 90 kg |
Bronz | Melita Ruhn | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Melita Ruhn | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Bronz |
Nicolae Munteanu Claudiu Ionescu Marian Dumitru Vasile Stîngă Radu Voina Ștefan Birtalan Alexandru Fölker Neculai Vasilca Iosif Boroș Maricel Voinea Cornel Durău Adrian Cosma Cezar Drăgăniță Lucian Vasilache |
Házená | Turnaj mužů |
Bronz |
Cornel Oros Laurențiu Dumănoiu Dan Gîrleanu Nicu Stoian Sorin Macavei Constantin Sterea Nicolae Pop Günther Enescu Corneliu Chifu Marius Chițiga |
Volejbal | turnaj mužů |
Bronz |
Anghelache Donescu Dumitru Velicu Petre Roșca |
Jezdectví | Družstvo mužů drezura |
Bronz | Vasile Dîba | Kanoistika | K-1 500 m |
Bronz | Ion Bîrlădeanu | Kanoistika | K-1 1 000 m |
Bronz |
Olga Homeghiová Valeria Răcilăová |
Veslování | Ženy dvojskif |
Bronz |
Angelica Aposteanu Marlena Predescu-Zagoni Rodica Frîntu Florica Bucur Rodica Arba-Pușcatu Ana Iliuță Maria Constantinescu Elena Bondar Elena Dobrițoiu |
Veslování | Ženy osmiveslice |
Bronz | Dumitru Cipere | Box | Bantamová váha do 54 kg |
Bronz | Valentin Silaghi | Box | Střední váha do 75 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Rumunsko na Letních olympijských hrách 1980 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Rumunsko na LOH 1980