Mistrovství světa ve veslování 1983
Mistrovství světa ve veslování 1983 | |
---|---|
Místo | Wedau Regatta Course |
Země | Německo |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1983 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1982 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1984 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1985 se konalo na Veslařském kanále v (západo)německém Duisburgu. Finálové jízdy se jely ve dnech 3. a 4. září 1983.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Muži závodili na trati o délce 2000 m, ženy na trati o délce 1000 m.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Východní Německo | 7 | 5 | 1 | 13 |
2 | Západní Německo | 3 | 0 | 2 | 5 |
3 | Sovětský svaz | 2 | 5 | 2 | 9 |
4 | Španělsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
Nový Zéland | 2 | 0 | 0 | 2 | |
6 | Dánsko | 1 | 0 | 2 | 3 |
Itálie | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8 | Rumunská socialistická republika | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Spojené království | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | USA | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | Austrálie | 0 | 1 | 1 | 2 |
Norsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13 | Francie | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Bulharská lidová republika | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švýcarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 18 | 18 | 18 | 54 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x |
Západní Německo Peter-Michael Kolbe |
6:49,88 |
Východní Německo Uwe Mund |
6:51,70 |
USA Christopher Wood |
6:54,30 |
Dvojskif M2x |
Východní Německo Thomas Lange Uwe Heppner |
6:20,17 |
Norsko Rolf Thorsen Alf Hansen |
6:23,43 |
Západní Německo Andreas Schmelz Georg Agrikola |
6:23,63 |
Párová čtyřka M4x |
Západní Německo Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch |
5:45,97 |
Východní Německo Karl-Heinz Bussert Martin Winter Rüdiger Reiche Joachim Dreifke |
5:47,87 |
Itálie Piero Poli Renato Gaeta Antonio Dell’Aquila Stefano Lari |
5:49,79 |
Dvojka nez kormidelníka M2- |
Východní Německo Carl Ertel Ulf Sauerbrey |
6:35,85 |
Sovětský svaz Viktor Pereverzev Gennadij Krjučkin |
6:37,92 |
Norsko Hans-Gunnar Grepperud Magnus Sverre Løken |
6:39,72 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ |
Východní Německo Thomas Greiner Ullrich Dießner Andreas Gregor (k) |
6:49,75 |
Sovětský svaz Stasis Narušaitis Igor Majstrenko Petr Petrinič (k) |
6:53,23 |
Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) |
6:55,45 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- |
Západní Německo Norbert Kesslau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow |
5:57,02 |
Sovětský svaz Nikolaj Pimenov Alexandr Kulagin Jurij Pimenov Žoržs Tikmers |
5:57,39 |
Švédsko Anders Wilgotson Hans Svensson Lars-Ake Lindqvist Anders Larsson |
6:01,54 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ |
Nový Zéland Conrad Robertson Gregory Johnston Keith Trask Leslie O’Connell Brett Hollister (k) |
6:13,89 |
Východní Německo Dietmar Schiller Jörg Friedrich Bernd Niesecke Bernd Eichwurzel Klaus-Dieter Ludwig (k) |
6:16,29 |
Sovětský svaz Sergej Frolov Jonas Pinskus Jonas Narmontas Vladimir Zemin Vladimir Nižegorodov (k) |
6:16,98 |
Osma M8+ |
Nový Zéland Mike Stanley Andrew Stevenson David Rodger Roger White-Parsons Christopher White Barrie Mabbott George Keys Nigel Atherfold Andrew Hay (k) |
5:34,39 |
Východní Německo Klaus Büttner Uwe Gasch Gert Uebeler Karsten Schmeling Ralf Brudel Harald Jährling Jürgen Seyfarth Bernd Höing Hendrik Reiher (k) |
5:35,94 |
Austrálie Samuel Patten Bruce Keynes Ian Edmunds David Doyle James Battersby Timothy Willoughby Ion Popa John Quigley Gavin Thredgold (k) |
5:38,04 |
Skif LV LM1x |
Dánsko Bjarne Eltang |
7:07,35 |
Spojené království John Melvin |
7:09,84 |
Západní Německo Gerd Naujoks |
7:10,08 |
Dvojskif LV LM2x |
Itálie Francesco Esposito Ruggero Verroca |
6:25,42 |
Francie Luc Crispon Thierry Renault |
6:30,73 |
Švýcarsko Roland Rosset Pius Z’Rotz |
6:31,92 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- |
Španělsko Alberto Molina Castillo Luis María Moreno Perpiñá José María de Marco Pérez Juan María Altuna Muñoa |
6:16,47 |
Spojené království Christopher Bates Carl Smith Ian Wilson Stuart Forbes |
6:19,13 |
Dánsko Richard Biller Michael Djervig Vagn Nielsen Karsten Kobbernagel |
6:19,48 |
Osma LV LM8+ |
Španělsko Alejandro Moya Giné José Manuel Canete Lopez Eulogio Génova Emezabel Carlos Muniesa Ferrero José Crespo Hidalgo Enrique Briones Pérez Victor Llorente Rodriguez Benito Elizalde Etxezarreta José Rojí Blanco (k) |
5:45,05 |
Austrálie Brian Digby Paul Harvey Greg Raszyk Richard Hay Peter Antonie Bruce House Ian Jordan Stephen Spurling Graeme Barns (k) |
5:46,75 |
Dánsko Mikael Espersen Kim Hagsted Ivar Molgaard Leif Jacobsen Søren Hansson Flemming Jensen Jan Christensen Bent Fransson Henrik Kruse (k) |
5:46,86 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x |
Východní Německo Jutta Hampeová-Behrendtová |
3:36,51 |
Sovětský svaz Irina Fetisovová |
3:37,79 |
USA Virginia Gilderová |
3:39,05 |
Dvojskif W2x |
Východní Německo Jutta Schenková-Plochová Martina Schröterová |
3:13,44 |
Sovětský svaz Jelena Matijevská Antonina Machinová |
3:14,28 |
Rumunská socialistická republika Mărioara Popescu Elisabeta Lipă |
3:15,45 |
Párová čtyřka s kormidelnicí W4x+ |
Sovětský svaz Taťána Baškatovová Olga Kaspinová Jelena Chlopcevová Larisa Popovová Maria Zemskovová-Korotkovová (k) |
3:02,48 |
Východní Německo Kerstin Kirstová Kerstin Försterová-Pielothová Cornelia Linseivá Sylvia Schwabeová Andrea Rostová (k) |
3:04,51 |
Bulharská lidová republika Stefka Madinová Teodora Lazarovová Margarita Dobčevová Violeta Ninovová Greta Georgievová (k) |
3:10,69 |
Dvojka bez kormidelnice W2- |
Východní Německo Marita Sandigová-Gaschová Silvia Fröhlichová-Arndtová |
3:26,68 |
Rumunská socialistická republika Rodica Arba Elena Horvatová |
3:32,13 |
Kanada Patricia Smithová Elizabeth Craigová |
3:33,52 |
Čtyřka s kormidelnicí W4+ |
Východní Německo Claudia Noacková Iris Rudolphová Sigrid Andersová Carola Hornigová-Mieselerová Carola Richterová (k) |
3:11,18 |
Rumunská socialistická republika Florica Lavricová Maria Fricioiu Chira Apostolová Olga Homeghi Viorica Ioja (k) |
3:14,11 |
Sovětský svaz Feodosia Kalejnikovová Valentina Semjonovová Světlana Semjonovová Angelina Kaolikauskaite Nina Čeremisinová (k) |
3:14,36 |
Osma W8+ |
Sovětský svaz Sarmīte Stone Lydia Averjanovová Ludmila Konoplevová Marina Studněvová Nina Umanecová Jelena Těrjošinová Natalia Jacenková Jelena Makuškinová Valentina Chochlovová (k) |
2:56,22 |
USA Kristen Thorsnessová Patricia Spratlinová Shyril O’Steenová Carolyn Gravesová Carol Bowerová Kristine Noreliusová Janet Harville Harriet Metcalfová Valerie McClainová-Wardová (k) |
2:58,14 |
Východní Německo Susann Heinickeová Viola Kestlerová Annekatrin Jageová Karin Metzeová-Ullbrichtová Steffi Götzeltová Carola Licheyová Sabine Portiusová Ramona Heinová Kirsten Strohbachová (k) |
2:59,06 |