Serie C 2023/2024
Serie C 2023/24 | |
---|---|
Země | Itálie |
Informace | |
Ročník | 10. ročník |
← 2022/23 |
Soutěžní ročník Serie C 2023/24 byl 10. ročník třetí nejvyšší italské fotbalové ligy. Soutěž začala 1. září 2023 a základní část skončí 28. dubna 2024. Finále play off se odehraje v červnu 2024. Účastní se jí celkem 60 týmů rozdělené do tří skupin po 20 klubech.
Pro následující sezonu nebyly přijaty tyto kluby:
- Siena: v minulé sezóně se umístil na 13. místě ve skupině C, kvůli finančním problémům byli vyloučeni z profesionálních lig.
- Pordenone: v minulé sezóně se umístil na 2. místě ve skupině A, po sezoně se vzdal účasti.
Klub Mantova který měl sestoupit do 4. ligy byl ponechán v soutěži. Místo Sieny byl přijat nový klub Atalanta BC U23.
Nováčky pro sezonu 2023/24: Ze 2. ligy tyto kluby: Perugia, SPAL a Benevento. Ze 4. ligy postoupily tyto kluby: Sestri Levante, FC Lumezzane, FC Legnago Salus, Giana Erminio, Arezzo, AS Pineto Calcio, Sorrento, Brindisi, Catania a Casertana.
Skupina A
Klub | Město | Stadion | Trenér | Minulá sezona |
---|---|---|---|---|
AlbinoLeffe | Albino a Leffe | AlbinoLeffe Stadium | Giovanni Lopez | 19. místo v Serii C/Skupina A |
Alessandria | Alessandria | Stadio Giuseppe Moccagatta | Fulvio Fiorin | 17. místo v Serii C/B |
Arzignano Valchiampo | Arzignano | Stadio Tommaso Dal Molin | Giuseppe Bianchini | 9. místo v Serii C/A |
Atalanta BC U23 | Bergamo | Stadio Comunale (Caravaggio) | Francesco Modesto | – |
Fiorenzuola | Fiorenzuola d'Arda | Stadio comunale di Fiorenzuola d'Arda | Andrea Bonatti | 14. místo v Serii C/B |
Giana Erminio | Gorgonzola | Stadio Città di Gorgonzola | Andrea Chiappella | 1. místo v Serii D/D (postup) |
Vicenza | Vicenza | Stadio Romeo Menti | Aimo Diana | 7. místo Serii C/A |
FC Legnago Salus | Legnano | Stadio Mario Sandrini | Massimo Donati | 1. místo v Serii D/C (postup) |
Lumezzane | Lumezzane | Stadio Tullio Saleri | Arnaldo Franzini | 1. místo v Serii D/B (postup) |
Mantova | Mantova | Stadio Danilo Martelli | Davide Possanzini | 16. místo v Serii C/A |
Novara | Novara | Stadio Silvio Piola | Daniele Buzzegoli | 10. místo v Serii C/A |
Padova | Padova | Stadio Euganeo | Paolo Bianco | 5. místo v Serii C/A |
Pergolettese | Crema | Stadio Giuseppe Voltini | Matteo Abbate | 11. místo v Serii C/A |
Pro Patria | Busto Arsizio | Stadio Carlo Speroni | Riccardo Colombo | 12. místo v Serii C/A |
Pro Sesto | Sesto San Giovanni | Stadio Ernesto Breda | Francesco Parravicini | 4. místo v Serii C/A |
Pro Vercelli | Vercelli | Stadio Silvio Piola | Andrea Dossena | 15. místo v Serii C/A |
Renate | Renate | Stadio Mino Favini | Massimo Pavanel | 8. místo v Serii C/A |
Trento | Trento | Stadio Briamasco | Bruno Tedino | 14. místo v Serii C/A |
Triestina | Terst | Stadio Nereo Rocco | Attilio Tesser | 18. místo v Serii C/A |
Virtus Verona | Verona | Centro sportivo Mario Gavagnin-Sinibaldo Nocini | Luigi Fresco | 6. místo v Serii C/A |
Skupina B
Klub | Město | Stadion | Trenér | Minulá sezona |
---|---|---|---|---|
Ancona | Ancona | Stadio Del Conero | Marco Donadel | 7. místo v Serii C/Skupina B |
Arezzo | Arezzo | Stadio Città di Arezzo | Paolo Indiani | 1. místo v Serii D/E (postup) |
Carrarese | Carrara | Stadio dei Marmi | Alessandro Dal Canto | 4. místo v Serii C/B |
Cesena | Cesena | Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Domenico Toscano | 2. místo v Serii C/B |
Fermana | Fermo | Stadio Bruno Recchioni | Andrea Bruniera | 11. místo v Serii C/B |
Gubbio | Gubbio | Stadio Pietro Barbetti | Piero Braglia | 5. místo v Serii C/B |
Juventus Next Gen | Turín | Stadio Giuseppe Moccagatta | Massimo Brambilla | 13. místo Serii C/A |
Lucchese | Lucca | Stadio Porta Elisa | Giorgio Gorgone | 8. místo v Serii C/B |
Olbia | Olbia | Stadio Bruno Nespoli | Leandro Greco | 13. místo v Serii C/B |
Perugia | Perugia | Stadio Renato Curi | Francesco Baldini | 18. místo v Serii B (sestup) |
Pescara | Pescara | Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Zdeněk Zeman | 3. místo v Serii C/C |
Pineto | Pineto | Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Daniele Amaolo | 1. místo v Serii D/F (postup) |
Pontedera | Pontedera | Stadio Ettore Mannucci | Massimiliano Canzi | 6. místo v Serii C/B |
Recanatese | Recanati | Stadio Nicola Tubaldi | Giovanni Pagliari | 10. místo v Serii C/B |
Rimini | Rimini | Stadio Romeo Neri | Diego Raimondi | 9. místo v Serii C/B |
Sestri Levante | Sestri Levante | Stadio dei Marmi | Enrico Barilari | 1. místo v Serii D/A (postup) |
SPAL | Ferrara | Stadio Paolo Mazza | Domenico Di Carlo | 19. místo v Serii B (sestup) |
Torres | Sassari | Stadio Vanni Sanna | Alfonso Greco | 15. místo v Serii C/B |
Virtus Entella | Chiavari | Stadio comunale di Chiavari | Gennaro Volpe | 3. místo v Serii C/B |
Vis Pesaro | Pesaro | Stadio Tonino Benelli | Simone Banchieri | 16. místo v Serii C/B |
Skupina C
Klub | Město | Stadion | Trenér | Minulá sezona |
---|---|---|---|---|
Audace Cerignola | Cerignola | Stadio Domenico Monterisi | Ivan Tisci | 5. místo v Serii C/Skupina C |
Avellino | Avellino | Stadio Partenio-Adriano Lombardi | Massimo Rastelli | 14. místo v Serii C/C |
AZ Picerno | Picerno | Stadio Donato Curcio | Emilio Longo | 6. místo v Serii C/C |
Benevento | Benevento | Stadio Ciro Vigorito | Matteo Andreoletti | 20. místo v Serii B (sestup) |
Brindisi | Brindisi | Stadio Franco Fanuzzi | Ciro Danucci | 1. místo v Serii D/H (postup) |
Casertana | Caserta | Stadio Alberto Pinto | Vincenzo Cangelosi | 3. místo v Serii D/G (postup) |
Catania | Catania | Stadio Angelo Massimino | Luca Tabbiani | 1. místo v Serii D/I (postup) |
Crotone | Crotone | Stadio Ezio Scida | Lamberto Zauli | 2. místo Serii C/C |
Foggia | Foggia | Stadio Pino Zaccheria | Mirko Cudini | 4. místo v Serii C/C |
Giugliano | Giugliano in Campania | Stadio Alberto De Cristofaro | Raffaele Di Napoli | 12. místo v Serii C/C |
Juve Stabia | Castellammare di Stabia | Stadio Romeo Menti | Guido Pagliuca | 10. místo v Serii C/C |
Latina | Latina | Stadio Domenico Francioni | Daniele Di Donato | 8. místo v Serii C/C |
Messina | Messina | Stadio San Filippo-Franco Scoglio | Giacomo Modica | 17. místo v Serii C/C |
Monopoli | Monopoli | Stadio Vito Simone Veneziani | Francesco Tomei | 7. místo v Serii C/C |
Monterosi Tuscia | Monterosi | Stadio Gaetano Bonolis | Fabrizio Romondini | 16. místo v Serii C/C |
Potenza | Potenza | Stadio Alfredo Viviani | Alberto Colombo | 9. místo v Serii C/C |
Sorrento | Sorrento | Stadio Alfredo Viviani | Vincenzo Maiuri | 1. místo v Serii D/G (postup) |
Taranto | Taranto | Stadio Erasmo Iacovone | Ezio Capuano | 11. místo v Serii C/C |
Turris | Torre del Greco | Stadio Amerigo Liguori | Bruno Caneo | 15. místo v Serii C/C |
Virtus Francavilla | Francavilla Fontana | Stadio Giovanni Paolo II | Alberto Villa | 13. místo v Serii C/C |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Serie C 2023-2024 na italské Wikipedii.