Mistrovství světa v silniční cyklistice mužů - časovka družstev
Časovka mužských družstev byla součástí Mistrovství světa v silniční cyklistice v letech 1962 až 1994, jezdila se na trati 100 km a zúčastnila se jí čtyřčlenná národní družstva. V letech 2012 až 2018 se jezdila v rámci Mistrovství světa časovka mužských týmů, které se zúčastnily šestičlenné týmy složené z jezdců různých národností.
Časovka družstev
Lp. | Rok | Km | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | MS 1962 | 100,0 | Salò |
Mario Maino Antonio Tagliani Dino Zandegù Danilo Grassi |
Ole Ritter Vagn Bangsburg Mogens Tvilling Ole Krøier |
Rubén Etchebarne Juan José Timón Vid Cencic René Pezzati |
2 | MS 1963 | 100,0 | Ronse |
Michel Bechet Dominique Motte Marcel Ernest Bidault Georges Chappe |
Mario Maino Pasquale Fabbri Danilo Grassi Dino Zandegù |
Viktor Kapitonov Jurij Melichov Gajnan Sajdchužin Anatolij Olizarenko |
3 | MS 1964 | 100,0 | Sallanches |
Severino Andreoli Luciano Dalla Bona Pietro Guerra Ferruccio Manza |
Luis Pedro Santamarina Ramón Sáez José Ramon Goyeneche Ginés Garcia Peran |
René Heuvelmans Roland De Neve Roland Van de Ryse Albert Van Vlierberghe |
4 | MS 1965 | 100,0 | Lasarte-Oria |
Pietro Guerra Luciano Dalla Bona Mino Denti Giuseppe Soldi |
Ventura Díaz Arrey José-Manuel Lopéz José Manuel Lasa Domingo Perurena |
André Desvages Gerard Swertvaeger Henri Heintz Claude Lechatelier |
5 | MS 1966 | 100,0 | Nürburgring |
Verner Blaudzun Jørgen Emil Hansen Fleming Wisborg Ole Højlund |
Eddy Beugels Harry Steevens Tiemen Groen Marinus Wagtmans |
Attilio Benfatto Luciano Dalla Bona Pietro Guerra Mino Denti |
6 | MS 1967 | 96,4 | Heerlen |
Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson |
Henning Petersen Leif Mortensen Jørgen Emil Hansen Verner Blaudzun |
Lorenzo Bosisio Benito Pigato Vittorio Marcelli Flavio Martini |
7 | MS 1968 | 100,0 | Montevideo |
Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson |
Walter Bürki Robert Thalmann Erich Spahn Bruno Hubschmid |
Benito Pigato Giovanni Bramucci Vittorio Marcelli Flavio Martini |
8 | MS 1969 | 96,9 | Brno |
Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson |
Leif Mortensen Jørn Lund Jørgen Emil Hansen Mogens Frey |
Xaver Kurmann Bruno Hubschmid Josef Fuchs Walter Bürki |
9 | MS 1970 | 96,9 | Leicester |
Valerij Jardy Viktor Sokolov Valerij Lichačev Boris Šuchov |
František Řezáč Petr Matoušek Milan Puzrla Jiří Mainuš |
Fedor den Hertog Popke Oosterhof Tino Tabak Adri Duyker |
10 | MS 1971 | 100,0 | Mendrisio |
Gustaaf Hermans Gustaaf Van Cauter Louis Verreydt Ludo Vanderlinden |
Fedor den Hertog Adri Duyker Frits Schur Aad van den Hoek |
Edward Barcik Stanisław Szozda Jan Smyrak Lucjan Lis |
11 | MS 1973 | 100,0 | Barcelona |
Tadeusz Mytnik Lucjan Lis Stanisław Szozda Ryszard Szurkowski |
Gennadij Komnatov Siergiej Sinicyn Boris Šuchov Jurij Michajlov |
Tord Filipsson Lennart Fagerlund Leif Hansson Sven-Åke Nilsson |
12 | MS 1974 | 100,0 | Montréal |
Tord Filipsson Lennart Fagerlund Bernt Johansson Sven-Åke Nilsson |
Gennadij Komnatov Valerij Čaplygin Vladimir Kaminskij Rinat Šarafulin |
Hans-Joachim Hartnick Karl-Dietrich Diers Gerhard Lauke Horst Tischoff |
13 | MS 1975 | 100,0 | Yvoir |
Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Ryszard Szurkowski Stanisław Szozda |
Gennadij Komnatov Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Valerij Čaplygin |
Petr Matoušek Vlastimil Moravec Vladimír Vondráček Petr Bucháček |
14 | MS 1977 | 100,0 | San Cristóbal |
Valerij Čaplygin Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Anatolij Čukanov |
Mirko Bernardi Mauro De Pellegrin Vito Da Ros Dino Porrini |
Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Czesław Lang Stanisław Szozda |
15 | MS 1978 | 100,0 | Nürburgring |
Bert Oosterbosch Jan van Houwelingen Guus Bierings Bart van Est |
Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Vladimir Kuzněcov Algirdas Guzavičius |
Gilbert Glaus Stefan Mutter Richard Trinkler Kurt Ehrensperger |
16 | MS 1979 | 100,0 | Valkenburg |
Bernd Drogan Hans-Joachim Hartnick Falk Boden Andreas Petermann |
Witold Plutecki Stefan Ciekański Jan Jankiewicz Czesław Lang |
Geir Digerud Jostein Wilmann Hans Petter Ødegaard Morten Sæther |
17 | MS 1981 | 100,0 | Praha |
Bernd Drogan Falk Boden Mario Kummer Olaf Ludwig |
Sergej Kadackij Oleg Logvin Jurij Kaširin Anatolij Jarkin |
Milan Jurčo Michal Klasa Alipi Kostadinov Jiří Škoda |
18 | MS 1982 | 100,0 | Goodwood |
Frits van Bindsbergen Maarten Ducrot Gerrit Solleveld Gerard Schipper |
Alfred Achermann Daniel Heggli Richard Trinkler Urs Zimmermann |
Oleg Logvin Jurij Kaširin Sergej Voronin Oleg Čujda |
19 | MS 1983 | 100,0 | Altenrhein |
Jurij Kaširin Oleg Čujda Sergej Novolokin Aleksandr Zinovjev |
Benno Wiss Othmar Häfliger Daniel Heggli Heinz Imboden |
Dag Hopen Hans Petter Ødegaard Terje Gjengaard Tom Pedersen |
20 | MS 1985 | 100,0 | Giavera del Montello |
Alexandr Zinovjev Igor Sumnikov Viktor Klimov Vasilij Ždanov |
Vladimír Hrůza Milan Křen Michal Klasa Milan Jurčo |
Eros Poli Claudio Vandelli Massimo Podenzana Marcello Bartalini |
21 | MS 1986 | 100,0 | Colorado Springs |
Rob Harmeling John Talen Tom Cordes Gerrit De Vries |
Flavio Vanzella Mario Scirea Massimo Podenzana Eros Poli |
Uwe Ampler Mario Kummer Uwe Raab Dan Radtke |
22 | MS 1987 | 100,0 | Villach |
Roberto Fortunato Eros Poli Mario Scirea Flavio Vanzella |
Viktor Klimov Asjat Saitov Igor Sumnikov Jevgenij Zagriebielnyj |
Helmut Wechselberger Bernard Rassinger Mario Traxl Johann Lienhart |
23 | MS 1989 | 100,0 | Chambéry |
Mario Kummer Maik Landsmann Jan Schur Falk Boden |
Zenon Jaskuła Joachim Halupczok Marek Leśniewski Andrzej Sypytkowski |
Jurij Manuilov Viktor Klimov Jevgenij Zagriebelnyj Oleg Galkin |
24 | MS 1990 | 100,0 | Ucunomija |
Oleg Galkin Ruslan Zotov Igor Patenko Aleksandr Markovič |
Maik Landsmann Uwe Peschel Uwe Berndt Falk Boden |
Rolf Aldag Kai Hundertmarck Raimund Lehnert Michael Rich |
25 | MS 1991 | 99,1 | Stuttgart |
Flavio Anastasia Luca Colombo Gianfranco Contri Andrea Peron |
Bernd Dittert Michael Rich Uwe Berndt Uwe Peschel |
Stig Kristiansen Johnny Sæther Roar Skaane Bjørn Stenersen |
26 | MS 1993 | 100,0 | Oslo |
Rossano Brasi Gianfranco Contri Rosario Fina Cristian Salvato |
Christian Meyer Uwe Peschel Michael Rich Andreas Walzer |
Roman Jeker Beat Meister Markus Kennel Roland Meier |
27 | MS 1994 | 100,0 | Agrigento |
Cristian Salvato Gianfranco Contri Gianluca Colombo Dario Andriotto |
Jean François Anti Dominique Bozzi Pascal Deramé Christophe Moreau |
Ralf Grabsch Uwe Peschel Michael Rich Jan Schaffrath |