Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2004
Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 žen Kanada | |
---|---|
Datum | 30.3.2001 - 6.04.2004 |
Pořadí | 9. ročník |
Města | Halifax, Dartmouth |
Počet účastníků | 9 |
Počet zápasů | 20 |
Nejlepší střelec | Jennifer Botterill |
Zlato | Kanada |
Stříbro | USA |
Bronz | Finsko |
Postupující | Kazachstán |
Sestupující | Švýcarsko a Japonsko |
← 2003 2005 →
|
Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2004 se konalo od 30. dubna do 6. března 2004 v kanadských městech Halifax a Dartmouth. Mistrem světa se stal výběr hokejistek z Kanady.
Hrací formát turnaje
Devět účastníků turnaje bylo rozděleno na tři trojčlenné skupiny. Zde týmy sehráli v rámci své skupiny jeden zápas každý s každým. První dva týmy s nejvíce body postoupily dále do skupin D a E, kdežto zbylé týmy hrály o udržení ve skupině F. Z důvodu navýšení týmů v ročníku 2003 ze skupiny F sestupují do I. divize 2 týmy.
Skupina A
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada | 2 | 2 | 0 | 0 | 24 | 0 | 4 |
2. | Německo | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 15 | 2 |
3. | Čína | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 15 | 0 |
Zápasy
30. března 2004 | Čína |
0 – 11 (0-4, 0-3, 0-4) |
Kanada |
31. března 2004 | Německo |
4 – 2 (0-1, 1-1, 3-0) |
Čína |
1. dubna 2004 | Kanada |
13 – 0 (8-0, 3-0, 2-0) |
Německo |
Skupina B
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | USA | 2 | 2 | 0 | 0 | 17 | 1 | 4 |
2. | Rusko | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 9 | 2 |
3. | Švýcarsko | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 11 | 0 |
Zápasy
30. března 2004 | USA |
1 – 9 (1-1, 0-4, 0-4) |
Švýcarsko |
31. března 2004 | Rusko |
2 – 1 (1-0, 1-0, 0-1) |
Švýcarsko |
1. dubna 2004 | USA |
8 – 0 (2-0, 2-0, 4-0) |
Rusko |
Skupina C
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švédsko | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | 4 | 3 |
2. | Finsko | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 3 |
3. | Japonsko | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 9 | 0 |
Zápasy
30. března 2004 | Japonsko |
2 – 8 (0-2, 2-4, 0-2) |
Švédsko |
31. března 2004 | Finsko |
1 – 0 (1-0, 0-0, 0-0) |
Japonsko |
1. dubna 2004 | Švédsko |
2 – 2 (2-0, 0-1, 0-1) |
Finsko |
Playoff
O udržení (skupina F)
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čína | 2 | 2 | 0 | 0 | 11 | 5 | 4 |
2. | Švýcarsko | 2 | 1 | 1 | 0 | 7 | 6 | 2 |
3. | Japonsko | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 9 | 0 |
Zápasy
3. dubna 2001 | Čína |
6 – 3 (2-1, 3-1, 1-1) |
Švýcarsko |
4. dubna 2001 | Japonsko |
2 – 5 (0-2, 0-1, 2-2) |
Čína |
5. dubna 2001 | Švýcarsko |
4 – 0 (0-0, 1-0, 3-0) |
Japonsko |
Skupina D
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | USA | 2 | 2 | 0 | 0 | 12 | 3 | 4 |
2. | Kanada | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 | 4 | 2 |
3. | Švédsko | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 16 | 0 |
Zápasy
3. dubna 2004 | Kanada |
1 – 3 (1-2, 0-1, 0-0) |
USA |
4. dubna 2004 | Švédsko |
1 – 7 (1-0, 0-4, 0-3) |
Kanada |
5. dubna 2004 | USA |
9 – 2 (3-1, 1-1, 5-0) |
Švédsko |
Skupina E
Tabulka
P | Tým | Z | V | P | R | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Finsko | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 1 | 4 |
2. | Rusko | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 4 | 2 |
3. | Německo | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | 0 |
Zápasy
3. dubna 2004 | Německo |
2 – 4 (0-1, 2-2, 0-1) |
Rusko |
4. dubna 2004 | Finsko |
4 – 0 (2-0, 1-0, 1-0) |
Německo |
5. dubna 2004 | Rusko |
1 – 2 (1-0, 0-2, 0-0) |
Finsko |
O 3. místo
6. dubna 2004 | Finsko |
3 – 2 (1-0, 1-2, 1-0) |
Švédsko |
Finále
8. dubna 2001 | USA |
0 – 2 (0-0, 0-1, 0-1) |
Kanada |
Konečné pořadí
Místo | Tým |
---|---|
Kanada | |
USA | |
Finsko | |
4. | Švédsko |
5. | Rusko |
6. | Německo |
7. | Čína |
8. | Švýcarsko |
9. | Japonsko |
1. divize
První divize se konala od 14. do 20. března 2004 ve lotyšském Ventspils. Z důvodu snižování soutěžních týmů v elitní skupině o dva, sestupují z první divize poslední dva týmy do druhé divize.
Konečné pořadí
Místo | Tým |
---|---|
1. | Kazachstán |
2. | Česko |
3. | Lotyšsko |
4. | Francie |
5. | Norsko |
6. | Severní Korea |
Zápasy
14. března 2004 | Norsko |
3 – 3 (1-2, 2-0, 0-1) |
Francie |
14. března 2004 | Lotyšsko |
1 – 4 (0-1, 1-3, 0-0) |
Česko |
14. března 2004 | Norsko |
1 – 4 (0-0, 1-4, 0-0) |
Kazachstán |
15. března 2004 | Česko |
4 – 3 (2-2, 0-0, 2-1) |
Norsko |
15. března 2004 | Francie |
6 – 0 (3-0, 3-0, 0-0) |
Severní Korea |
15. března 2004 | Kazachstán |
3 – 3 (0-3, 1-0, 2-0) |
Lotyšsko |
17. března 2004 | Kazachstán |
1 – 0 (1-0, 0-0, 0-0) |
Norsko |
17. března 2004 | Česko |
3 – 3 (1-1, 1-1, 1-1) |
Francie |
17. března 2004 | Severní Korea |
1 – 4 (0-0, 0-1, 1-3) |
Lotyšsko |
18. března 2004 | Francie |
0 – 4 (0-2, 0-0, 0-2) |
Kazachstán |
18. března 2004 | Česko |
8 – 1 (0-1, 6-0, 2-0) |
Severní Korea |
18. března 2004 | Lotyšsko |
7 – 5 (4-0, 0-2, 3-3) |
Norsko |
20. března 2004 | Norsko |
7 – 2 (2-0, 3-1, 2-1) |
Severní Korea |
20. března 2004 | Francie |
2 – 3 (1-0, 1-1, 0-2) |
Lotyšsko |
20. března 2004 | Kazachstán |
3 – 0 (1-0, 1-0, 1-0) |
Česko |
2. divize
Druhá divize se konala od 14. do 20. března 2004 ve italském Sterzingu. Z důvodu snižování soutěžních týmů v elitní skupině o dva, sestupují z druhé divize poslední dva týmy do třetí divize.
Konečné pořadí
Místo | Tým |
---|---|
1. | Dánsko |
2. | Itálie |
3. | Slovensko |
4. | Nizozemsko |
5. | Austrálie |
6. | Velká Británie |
Zápasy
14. března 2004 | Nizozemsko |
1 – 5 (0-0, 1-3, 0-2) |
Slovensko |
14. března 2004 | Velká Británie |
2 – 3 (0-1, 2-1, 0-1) |
Dánsko |
14. března 2004 | Austrálie |
0 – 7 (0-2, 0-4, 0-1) |
Itálie |
15. března 2004 | Dánsko |
4 – 1 (1-0, 1-0, 2-1) |
Nizozemsko |
15. března 2004 | Slovensko |
8 – 1 (2-0, 3-1, 3-0) |
Austrálie |
15. března 2004 | Itálie |
10 – 2 (2-1, 3-1, 5-0) |
Velká Británie |
17. března 2004 | Dánsko |
10 – 0 (1-0, 5-0, 4-0) |
Austrálie |
17. března 2004 | Velká Británie |
0 – 1 (0-1, 0-0, 0-0) |
Nizozemsko |
17. března 2004 | Slovensko |
1 – 2 (1-1, 0-1, 0-0) |
Itálie |
18. března 2004 | Nizozemsko |
5 – 1 (2-0, 0-1, 3-0) |
Austrálie |
18. března 2004 | Slovensko |
11 – 0 (4-0, 3-0, 4-0) |
Velká Británie |
18. března 2004 | Itálie |
1 – 4 (0-1, 0-2, 1-1) |
Dánsko |
20. března 2004 | Dánsko |
3 – 3 (0-0, 1-2, 2-1) |
Slovensko |
20. března 2004 | Austrálie |
4 – 2 (1-0, 0-0, 3-2) |
Velká Británie |
20. března 2004 | Itálie |
4 – 0 (1-0, 2-0, 1-0) |
Nizozemsko |
3. divize
Třetí divize se konala od 21. do 28. března 2004 ve slovinském Mariboru.
Konečné pořadí
Místo | Tým |
---|---|
1. | Rakousko |
2. | Slovinsko |
3. | Maďarsko |
4. | Belgie |
5. | Rumunsko |
6. | Jižní Korea |
Zápasy
21. března 2004 | Rakousko |
8 – 1 (2-0, 1-0, 5-1) |
Maďarsko |
21. března 2004 | Jižní Korea |
1 – 2 (0-0, 0-1, 1-1) |
Belgie |
21. března 2004 | Rumunsko |
1 – 8 (1-2, 0-2, 0-4) |
Slovinsko |
22. března 2004 | Belgie |
1 – 10 (0-5, 1-3, 0-2) |
Rakousko |
22. března 2004 | Maďarsko |
3 – 0 (0-0, 0-0, 3-0) |
Rumunsko |
22. března 2004 | Slovinsko |
10 – 1 (1-1, 5-0, 4-0) |
Jižní Korea |
24. března 2004 | Rumunsko |
4 – 3 (0-0, 1-1, 3-2) |
Jižní Korea |
24. března 2004 | Belgie |
3 – 4 (1-1, 1-2, 1-1) |
Maďarsko |
24. března 2004 | Slovinsko |
1 – 3 (0-1, 1-1, 0-1) |
Rakousko |
25. března 2004 | Belgie |
6 – 0 (2-0, 1-0, 3-0) |
Rumunsko |
25. března 2004 | Jižní Korea |
1 – 10 (1-2, 0-4, 0-4) |
Rakousko |
25. března 2004 | Maďarsko |
3 – 8 (0-4, 3-2, 0-2) |
Slovinsko |
27. března 2004 | Maďarsko |
4 – 1 (2-1, 1-0, 1-0) |
Jižní Korea |
27. března 2004 | Rakousko |
4 – 0 (1-0, 1-0, 2-0) |
Rumunsko |
27. března 2004 | Slovinsko |
4 – 1 (1-0, 1-1, 2-0) |
Belgie |