Francie na Letních olympijských hrách 1900
Vlajka výpravy
| |||||||||
IOC kód | FRA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Comité National Olympique et Sportif Français (link) | ||||||||
Účastníci | 720 | ||||||||
Vlajkonoši | nebyl |
Francii na Letních olympijských hrách v roce 1900 v Paříži reprezentovala výprava 720 sportovců (708 mužů a 12 žen) v 19 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Gaston Aumoitte | Kroket | dvouhra jedna kulička |
Zlato | Michel Théato | Atletika | Muži marathon |
Zlato | Albert Robert Ayat | Šerm | Muži kord masters |
Zlato | Albert Robert Ayat | Šerm | Muži kord amatéři-masters |
Zlato | Roger de Barbarin | Sportovní střelba | Muži trap |
Zlato | Louis Bastien | Cyklistika | Muži 25 km |
Zlato | Hermann Barrelet | Veslování | Muži skif |
Zlato | Emile Coste | Šerm | Muži fleret |
Zlato | Georges de la Falaise | Šerm | Muži šavle |
Zlato | Dominique Gardères | Jezdectví | Skok do výšky |
Zlato | Pierre Gervais | Jachting | 0-½ tun závod 1 |
Zlato | Emile Grumiaux | Lukostřelba | Sur la Perche à la Pyramide |
Zlato | Henri Hérouin | Lukostřelba | Au Cordon Doré 50 m |
Zlato | Maurice Larrouy | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Zlato | Lucien Mérignac | Šerm | Muži fleret masters |
Zlato | Eugène Mougin | Lukostřelba | Au Chapelet 50 m |
Zlato | Achille Paroche | Sportovní střelba | Muži 300 m libovolná malorážka |
Zlato | Emile Sacré | Jachting | 0-½ tun závod 2 |
Zlato | Gustave Sandras | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Zlato | Georges Taillandier | Cyklistika | Muži 2 000 m sprint |
Zlato | Charles de Vendeville | Plavání | Muži plavání pod vodou |
Zlato | Chrétien Waydelich | Kroket | dvouhra dvě kuličky |
Zlato |
Gaston Aumoitte Georges Johin |
Kroket | čtyřhra |
Zlato |
Émile Billard P. Perquer |
Jachting | 10-20 tun |
Zlato | Cercle de l'Aviron Roubaix | Veslování | Muži čtyřka s kormidelníkem |
Zlato | Union des Sociétés Français de Sports Athletiques | Ragby | Turnaj mužů |
Stříbro | Noël Bas | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Emile Bougnol | Šerm | Muži kord masters |
Stříbro | Émile Champion | Atletika | Muži marathon |
Stříbro | Jean Decazes | Jachting | 10-20 tun |
Stříbro | Henri Deloge | Atletika | Muži běh na 1 500 m |
Stříbro | André Gaudin | Veslování | Muži skif |
Stříbro | René Guyot | Sportovní střelba | Muži trap |
Stříbro | Henri Helle | Lukostřelba | Au Chapelet 50 m |
Stříbro | Louis Hildebrand | Cyklistika | Muži 25 km |
Stříbro | Georges Johin | Kroket | dvouhra jedna kulička |
Stříbro | Alphonse Kirchhoffer | Šerm | Muži fleret masters |
Stříbro | Henri Masson | Šerm | Muži fleret |
Stříbro | Léon Moreaux | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Stříbro | Achille Paroche | Sportovní střelba | 50 metrů libovolná pistole |
Stříbro | Louis Perrée | Šerm | Muži kord |
Stříbro | Hélène Prévost | Tenis | Ženy dvouhra |
Stříbro | Fernand Sanz | Cyklistika | Muži 2 000 m sprint |
Stříbro | Auguste Serrurier | Lukostřelba | Sur la Perche à la Herse |
Stříbro | Auguste Serrurier | Lukostřelba | Sur la Perche à la Pyramide |
Stříbro | André Six | Plavání | Muži plavání pod vodou |
Stříbro | Henri Tauzin | Atletika | Muži 400 m překážek |
Stříbro | Victor Thibaud | Lukostřelba | Au Cordon Doré 33 m |
Stříbro | Victor Thibaud | Lukostřelba | Au Chapelet 33 m |
Stříbro | Léon Thiébaut | Šerm | Muži šavle |
Stříbro | Vignerot | Kroket | dvouhra dvě kuličky |
Stříbro |
Henri Deloge Jacques Chastanié André Castanet Michel Champoudry Gaston Ragueneau |
Atletika | Družstvo mužů běh na 5000 m |
Stříbro |
Maurice Durquetty Etchegaray |
Pelota | dvojice |
Stříbro |
Louis Duffoy Maurice Lecoq Léon Moreaux Achille Paroche Trinité |
Sportovní střelba | Družstvo mužů pistole |
Stříbro |
Raymond Basset Jean Collas Charles Gondouin Joseph Roffo Emile Sarrade Constantin Henriquez de Zubiera |
Přetahování lanem | Muži |
Stříbro |
Jean Charcot Robert Linzeler |
Jachting | 0-½ tun závod 1 |
Stříbro |
Jean Charcot Robert Linzeler |
Jachting | 0-½ tun závod 2 |
Stříbro |
Jacques Baudrier Jean le Bret F. Marcotte William Martin Jules Valton |
Jachting | ½-1 tun závod 1 |
Stříbro |
Auguste Albert Duval Charles Hugo F. Vilamitjana |
Jachting | 1-2 tun závod 1 |
Stříbro |
Doucet Godinet Mialaret Susse |
Jachting | 2-3 tun závod 1 |
Stříbro |
Doucet Godinet Mialaret Susse |
Jachting | 2-3 tun závod 2 |
Stříbro |
A. Dubos J. Dubos Maurice Gufflet Robert Gufflet Charly Guiraist |
Jachting | 3-10 tun závod 2 |
Stříbro | Club Française | Fotbal | Turnaj mužů |
Stříbro | Club Nautique de Lyon | Veslování | Muži čtyřka s kormidelníkem |
Stříbro | French Athletic Club Union | Kriket | 2-day 12-man |
Stříbro | Société Nautique de la Marne | Veslování | Muži dvojka s kormidelníkem |
Stříbro | Družstvo mužů | Plavání | Muži 200 m týmový závod |
Stříbro |
Max Decugis Basil Spalding de Garmendia (USA) |
Tenis | Muži čtyřhra |
Stříbro |
Hélène Prévost Harold Mahony (GBR) |
Tenis | Mix čtyřhra |
Bronz | Eugène Balmé | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Bronz | de Bellegarde | Jezdectví | Skok do dálky |
Bronz | Marcel Jacques Boulenger | Šerm | Muži fleret |
Bronz | Louis de Champsavin | Jezdectví | Parkurové skákání - jednotlivci |
Bronz | Jacques Chastanié | Atletika | Muži 2 500 m steeplechase |
Bronz | Justinien de Clary | Sportovní střelba | Muži trap |
Bronz | Daumain | Cyklistika | Muži 25 km |
Bronz | Lucien Démanet | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Bronz | Auguste Donny | Jachting | 2-3 tun závod 2 |
Bronz | Pierre Gervais | Jachting | 0-½ tun závod 2 |
Bronz | Henri Helle | Lukostřelba | Au Cordon Doré 50 m |
Bronz | Henri Laurent | Šerm | Muži kord masters |
Bronz | Louis Martin | Plavání | Muži 4000 m volný způsob |
Bronz | Émile Mercier | Lukostřelba | Au Chapelet 50 m |
Bronz | Jean-Baptiste Mimiague | Šerm | Muži fleret masters |
Bronz | Charles Frédéric Petit | Lukostřelba | Au Cordon Doré 33 m |
Bronz | Charles Frédéric Petit | Lukostřelba | Au Chapelet 33 m |
Bronz | Sautereau | Kroket | dvouhra dvě kuličky |
Bronz | Léon Sée | Šerm | Muži kord |
Bronz | Léon Sée | Šerm | Muži kord amatéři-masters |
Bronz | Emile Torcheboeuf | Atletika | Muži skok do dálky z místa |
Bronz | Chrétien Waydelich | Kroket | dvouhra jedna kulička |
Bronz |
Auguste Cavadini Maurice Lecoq Léon Moreaux Achille Paroche René Thomas |
Sportovní střelba | Družstvo mužů 300 metrů rifle |
Bronz |
André Prévost Georges de la Chapelle |
Tenis | Muži čtyřhra |
Bronz |
Henri Monnot Léon Tellier Gaston Cailleux |
Jachting | 0-½ tun závod 1 |
Bronz |
Marcel Meran E. Michelet F. Michelet |
Jachting | ½-1 tun závod 1 |
Bronz |
Jacques Baudrier Lucien Baudrier Dubosq Edouard Mantois |
Jachting | ½-1 tun závod 2 |
Bronz |
Auguste Albert Duval Charles Hugo F. Vilamitjana |
Jachting | 1-2 tun závod 2 |
Bronz |
De Cottignon Emile Jean-Fontaine Ferdinand Schlatter |
Jachting | 2-3 tun závod 1 |
Bronz |
E. Michelet F. Michelet |
Jachting | Otevřená třída |
Bronz | Rowing Club Castillon | Veslování | Muži dvojka s kormidelníkem |
Bronz | Družstvo mužů | Plavání | Muži 200 m týmový závod |
Bronz | Pupilles de Neptune | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Libellule de Paris | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronzovou medaili v pólu získal smíšený tým, jehož součástí také byli tři Francouzi.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Francie na Letních olympijských hrách 1900 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Francie na LOH 1900