Soutěž ženského skifu na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně se konala od 28. července do 4. srpna v lokalitě Dorney Lake (Eton Dorney).
Kalendář
Pozn. Všechny časy jsou v britském letním čase (UTC+1).
Datum
|
Čas
|
Kolo
|
Sobota 28. července 2012 |
13:30 |
Rozjížďky
|
Neděle 29. července 2012 |
10:20 |
Opravy
|
Úterý 31. července 2012 |
11:40 |
Čtvrtfinále
|
Čtvrtek 2. srpna 2012 |
09:30 |
Semifinále C/D
|
Čtvrtek 2. srpna 2012 |
11:10 |
Semifinále
|
Sobota 4. srpna 2012 |
09:30 |
Finále E
|
Sobota 4. srpna 2012 |
09:50 |
Finále D
|
Sobota 4. srpna 2012 |
10:20 |
Finále C
|
Sobota 4. srpna 2012 |
11:00 |
Finále B
|
Sobota 4. srpna 2012 |
12:30 |
Finále
|
Výsledky
Q = postup do další fáze, R = účast v opravách
Rozjížďky
První čtyři veslařky z každé rozjížďky postoupily do čtvrtfinále, zbylé se zúčastnily oprav.
Rozjížďka 1
Rozjížďka 2
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Kim Crowová
|
Austrálie
|
7:41,18
|
Q
|
2
|
Natalija Mustafajevová
|
Ázerbájdžán
|
7:46,01
|
Q
|
3
|
Micheen Thornycroftová
|
Zimbabwe
|
7:47,10
|
Q
|
4
|
Yariulvis Cobasová
|
Kuba
|
7:48,58
|
Q
|
5
|
Camila Vargas Palomová
|
Salvador
|
8:01,60
|
R
|
6
|
Kim Ye-Ji
|
Jižní Korea
|
8:04,68
|
R
|
Rozjížďka 3
Rozjížďka 4
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Zhang Xiuyun
|
Čína
|
7:21,49
|
Q
|
2
|
Frida Svenssonová
|
Švédsko
|
7:32,61
|
Q
|
3
|
Gabriela Mosqueira Benitezová
|
Paraguay
|
7:52,07
|
Q
|
4
|
Haruna Sakakibaraová
|
Japonsko
|
7:52,98
|
Q
|
5
|
Shwe Zin Lattová
|
Myanmar
|
8:10,15
|
R
|
Rozjížďka 5
Opravy
První dvě z každé opravy postoupily do čtvrtfinále, ostatní do finále E.
Oprava 1
Oprava 2
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Camila Vargas Palomová
|
Salvador
|
7:53,38
|
Q
|
2
|
Soulmaz Abbasiová
|
Írán
|
8:05,99
|
Q
|
3
|
Shwe Zin Lattová
|
Myanmar
|
8:09,59
|
|
4
|
Racha Soulaová
|
Tunisko
|
8:10,76
|
|
Čtvrtfinále
První tři veslařky z každého čtvrtfinále postoupily do semifinále A/B, zbylé do semifinále C/D.
Čtvrtfinále 1
Čtvrtfinále 2
Čtvrtfinále 3
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Zhang Xiuyun
|
Čína
|
7:39,58
|
Q
|
2
|
Julia Levinaová
|
Rusko
|
7:41,28
|
Q
|
3
|
Donata Vištartaitėová
|
Litva
|
7:45,68
|
Q
|
4
|
Micheen Thornycroftová
|
Zimbabwe
|
7:56,66
|
|
5
|
Lucia Palermová
|
Argentina
|
8:06,47
|
|
6
|
Phuttharaksa Neegree Rodenburgová
|
Thajsko
|
8:16,50
|
|
Čtvrtfinále 4
Semifinále
Semifinále C/D (13. až 24. místo)
První tři z každého semifinále postoupily do finále C, ostatní do finále D.
Semifinále 1
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Sanita Puspureová
|
Irsko
|
7:51,69
|
Q
|
2
|
Kissya da Costaová
|
Brazílie
|
8:01,64
|
Q
|
3
|
Phuttharaksa Neegree Rodenburgová
|
Thajsko
|
8:03,91
|
Q
|
4
|
Lucia Palermová
|
Argentina
|
8:09,85
|
|
5
|
Debora Oakley Gonzalezová
|
Mexiko
|
8:14,03
|
|
6
|
Soulmaz Abbasiová
|
Írán
|
8:30,74
|
|
Semifinále 2
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Micheen Thornycroftová
|
Zimbabwe
|
7:51,02
|
Q
|
2
|
Yariulvis Cobasová
|
Kuba
|
7:54,22
|
Q
|
3
|
Camila Vargas Palomová
|
Salvador
|
7:57,22
|
Q
|
4
|
Kim Ye-Ji
|
Jižní Korea
|
7:59,78
|
|
5
|
Haruna Sakakibaraová
|
Japonsko
|
8:05,65
|
|
6
|
Gabriela Mosqueira Benitezová
|
Paraguay
|
8:10,15
|
|
Semifinále A/B (1. až 12. místo)
První tři veslařky z každého semifinále postoupily do finále A, ostatní do finále B.
Semifinále 1
Semifinále 2
Finále
Finále E (25. až 28. místo)
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Světlana Germanovičová
|
Kazachstán
|
8:37,08
|
|
2
|
Amina Roubaová
|
Alžírsko
|
8:42,23
|
|
3
|
Racha Soulaová
|
Tunisko
|
8:49,47
|
|
4
|
Shwe Zin Lattová
|
Myanmar
|
8:56,06
|
|
Finále D (19. až 24. místo)
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Kim Ye-Ji
|
Jižní Korea
|
8:32,57
|
|
2
|
Gabriela Mosqueira Benitezová
|
Paraguay
|
8:34,51
|
|
3
|
Lucia Palermová
|
Argentina
|
8:40,38
|
|
4
|
Debora Oakley Gonzalezová
|
Mexiko
|
8:40,70
|
|
5
|
Haruna Sakakibaraová
|
Japonsko
|
8:42,90
|
|
6
|
Soulmaz Abbasiová
|
Írán
|
8:57,98
|
|
Finále C (13. až 18. místo)
Poř.
|
Veslařka
|
Země
|
Čas
|
Pozn.
|
1
|
Sanita Puspureová
|
Irsko
|
7:59,77
|
|
2
|
Micheen Thornycroftová
|
Zimbabwe
|
8:07,52
|
|
3
|
Yariulvis Cobasová
|
Kuba
|
8:14,59
|
|
4
|
Camila Vargas Palomová
|
Salvador
|
8:19,75
|
|
5
|
Phuttharaksa Neegree Rodenburgová
|
Thajsko
|
8:34,11
|
|
–
|
Kissya da Costaová
|
Brazílie
|
|
nestartovala
|
Finále B (7. až 12. místo)
Finále A (1. až 6. místo)
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rowing at the 2012 Summer Olympics – Women's single sculls na anglické Wikipedii.
Zdroj
Poslední aktualizace obsahu: 2024-03-01 05:59:08
Zdroj: Wikipedia (autoři článku Veslování na Letních olympijských hrách 2012 - ženský skif)
Licence textu: CC-BY-SA-3.0 Unported
Tento článek byl automaticky přejat z Wikipedie. Na obrázcích nebyly provedeny žádné změny. Obrázky se zobrazují ve zmenšené velikosti (jako miniatury). Kliknutím na obrázek získáte další informace o autorovi a licenci. Byly změněny prvky designu, odstraněny některé odkazy specifické pro Wikipedii (např. odkazy na Editaci a nebo na neexistující hesla) a provedena optimalizace pro rychlé načítání.