Velká Británie na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka výpravy
| |||||||||
IOC kód | GBR | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Vlajkonoši | Mark Foster |
Velkou Británii na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovalo 304 sportovců (163 mužů a 141 žen) ve 23 sportovních odvětvích.
Medailová umístění
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Nicole Cookeová | Cyklistika | Ženy silniční závod jednotlivců |
Zlato | Rebecca Adlingtonová | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Zlato |
Chris Hoy Jason Kenny Jamie Staff |
Cyklistika | Družstvo mužů sprint |
Zlato | Rebecca Adlingtonová | Plavání | Ženy 800 m volný způsob |
Zlato |
Tom James Andy Hodge Pete Reed Steve Williams |
Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Zlato | Bradley Wiggins | Cyklistika | Muži stíhací závod |
Zlato | Chris Hoy | Cyklistika | Muži keirin |
Zlato |
Sarah Ayton Sarah Webb Pippa Wilson |
Jachting | Třída Yngling |
Zlato |
Mark Hunter Zac Purchase |
Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka lehkých vah |
Zlato | Ben Ainslie | Jachting | Třída Finn |
Zlato | Rebecca Romerová | Cyklistika | Ženy stíhací závod |
Zlato |
Ed Clancy Paul Manning Geraint Thomas Bradley Wiggins |
Cyklistika | Družstvo mužů stíhací závod |
Zlato | Paul Goodison | Jachting | Třída Laser |
Zlato | Victoria Pendletonová | Cyklistika | Ženy sprint |
Zlato | Chris Hoy | Cyklistika | Muži sprint |
Zlato | Christine Ohuruoguová | Atletika | Ženy 400 m |
Zlato |
Iain Percy Andrew Simpson |
Jachting | Třída Star |
Zlato | Tim Brabants | Kanoistika | K1 1000 metrů muži |
Zlato | James DeGale | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Stříbro | David Florence | Kanoistika | C1 slalom muži |
Stříbro | Emma Pooleyová | Cyklistika | Ženy časovka jednotlivců |
Stříbro | Ross Edgar | Cyklistika | Muži keirin |
Stříbro |
Debbie Floodová Katherine Graingerová Frances Houghtonová Annie Vernonová |
Veslování | Ženy párová čtyřka |
Stříbro | Wendy Houvenaghel | Cyklistika | Ženy stíhací závod |
Stříbro |
Richard Egington Alastair Heathcote Matthew Langridge Tom Lucy Acer Nethercott (cox) Alex Partridge Colin Smith Tom Stallard Josh West |
Veslování | Muži osmiveslice |
Stříbro |
Jonathan Glanfield Nick Rogers |
Jachting | Třída 470 |
Stříbro | Jason Kenny | Cyklistika | Muži sprint |
Stříbro | Germaine Mason | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | Keri-Anne Payneová | Plavání | Ženy 10 km maraton |
Stříbro | David Davies | Plavání | Muži 10 km maraton |
Stříbro | Phillips Idowu | Atletika | Muži trojskok |
Stříbro | Heather Fell | Moderní pětiboj | Ženy |
Bronz | Joanne Jackson | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Bronz |
Tina Cook Daisy Dick William Fox-Pitt Sharon Hunt Mary King |
Jezdectví | Jezdecká všestrannost - družstvo |
Bronz | Kristina Cooková | Jezdectví | Jezdecká všestrannost - jednotlivci |
Bronz |
Anna Bebingtonová Elise Laverick |
Veslování | Ženy dvojskif |
Bronz |
Stephen Rowbotham Matthew Wells |
Veslování | Muži dvojskif |
Bronz | Chris Newton | Cyklistika | Muži bodovací závod |
Bronz | Steven Burke | Cyklistika | Muži stíhací závod |
Bronz | Louis Smith | Sportovní gymnastika | Muži kůň našíř |
Bronz | Cassandra Pattenová | Plavání | Ženy 10 km maraton |
Bronz | Bryony Shaw | Jachting | Třída RS:X |
Bronz | Tasha Danversová | Atletika | Ženy 400 metrů překážek |
Bronz | Tony Jeffries | Box | Muži váha polotěžká do 81 kg |
Bronz | David Price | Box | Muži váha supertěžká nad 91 kg |
Bronz | Tim Brabants | Kanoistika | K1 500 metrů muži |
Bronz | Sarah Stevenson | Taekwondo | ženy nad 67 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Velká Británie na Letních olympijských hrách 2008 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Velká Británie LOH 2008