Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988 | |||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||
Pořadatel |
Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor |
||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Olympic Gymnastics Arena | ||||||||||||||||||||||||
Datum | 18. září - 30. září 1988 | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||||
Startující | xxx (xx mužů, xx žen) z xx zemí | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva |
Sovětský svaz (URS) Vladimir Arťomov Dmitrij Bilozerčev Vladimir Gogoladze Sergej Charkov Valerij Ljukin Vladimir Nouvikov |
Německá demokratická republika (GDR) Holger Behrendt Ralf Buechner Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker |
Japonsko (JPN) Yukio Iketani Hiroyuki Konishi Koichi Mizushima Daisuke Nishikawa Toshiharu Sato Takahiro Yameda |
Víceboj – jednotlivci |
Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) |
Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) |
Dmitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) |
Prostná |
Sergej Charkov Sovětský svaz (URS) |
Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) |
Lou Yun Čína (CHN) |
Yukio Iketani Japonsko (JPN) | |||
Kůň našíř |
Lyubomir Gueraskov Bulharsko (BUL) |
nebyla udělena | nebyla udělena |
Zsolt Borkai Maďarsko (HUN) | |||
Dmitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) | |||
Kruhy |
Holger Behrendt Německá demokratická republika (GDR) |
nebyla udělena |
Sven Tippelt Německá demokratická republika (GDR) |
Dimitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) | |||
Přeskok |
Lou Yun Čína (CHN) |
Silvio Kroll Německá demokratická republika (GDR) |
Park Jong-Hoon Jižní Korea (KOR) |
Bradla |
Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) |
Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) |
Sven Tippelt Německá demokratická republika (GDR) |
Hrazda |
Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) |
nebyla udělena |
Holger Behrendt Německá demokratická republika (GDR) |
Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) |
Marius Gherman Rumunsko (ROU) |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva |
Sovětský svaz (URS) Svetlana Baitova Světlana Boginská Natalia Laschenova Elena Shevchenko Jelena Šušunovová Olga Strazheva |
Rumunsko (ROU) Aurelia Dobre Eugenia Golea Celestina Popa Gabriela Potorac Daniela Silivaşová Camelia Voinea |
Německá demokratická republika (GDR) Gabriele Faehnrich Martina Jentsch Dagmar Kersten Ulrike Klotz Betti Schieferdecker Dörte Thümmler |
Víceboj – jednotlivci |
Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) |
Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) |
Přeskok |
Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) |
Gabriela Potorac Rumunsko (ROU) |
Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Bradla |
Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Dagmar Kersten Německá demokratická republika (GDR) |
Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) |
Kladina |
Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) |
Gabriela Potorac Rumunsko (ROU) |
Phoebe Mills Spojené státy americké (USA) | |||
Prostná |
Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) |
Diana Doudeva Bulharsko (BUL) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz | 11 | 5 | 3 | 19 |
2. | Rumunsko | 3 | 3 | 3 | 9 |
3. | Německá demokratická republika | 1 | 3 | 4 | 8 |
4. | Bulharsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Čína | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Japonsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
8. | Jižní Korea | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spojené státy americké | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 18 | 11 | 16 | 45 |
Externí odkazy
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 4. 12. 2008 na Wayback Machine.