Seznam olympijských medailistů ve vzpírání mužů (supertěžká váha)
Toto je seznam olympijských medailistů ve vzpírání.
Bantamová váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1948 | –56 kg |
Joseph DePietro Spojené státy americké (USA) |
Julian Creus Velká Británie (GBR) |
Richard Tom Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1952 | –56 kg |
Ivan Udodov Sovětský svaz (URS) |
Mahmoud Namjoo Írán (IRI) |
Ali Mirzaei Írán (IRI) |
|
LOH 1956 | –56 kg |
Charles Vinci Spojené státy americké (USA) |
Vladimir Stogov Sovětský svaz (URS) |
Mahmoud Namjoo Írán (IRI) |
|
LOH 1960 | –56 kg |
Charles Vinci Spojené státy americké (USA) |
Jošinobu Mijake Japonsko (JPN) |
Esmaeil Elmkhah Írán (IRI) |
|
LOH 1964 | –56 kg |
Alexej Vachonin Sovětský svaz (URS) |
Imre Földi Maďarsko (HUN) |
Shiro Ishinoseki Japonsko (JPN) |
|
LOH 1968 | –56 kg |
Mohammad Nassiri Írán (IRI) |
Imre Földi Maďarsko (HUN) |
Henryk Trębicki Polsko (POL) |
|
LOH 1972 | 52–56 kg |
Imre Földi Maďarsko (HUN) |
Mohammad Nassiri Írán (IRI) |
Gennadij Četin Sovětský svaz (URS) |
|
LOH 1976 | 52–56 kg |
Norair Nurikjan Bulharsko (BUL) |
Grzegorz Cziura Polsko (POL) |
Kenkichi Ando Japonsko (JPN) |
|
LOH 1980 | 52–56 kg |
Daniel Núñez Kuba (CUB) |
Jurik Sarkisjan Sovětský svaz (URS) |
Tadeusz Dembonczyk Polsko (POL) |
|
LOH 1984 | 52–56 kg |
Wu Shude Čína (CHN) |
Lai Runming Čína (CHN) |
Masahiro Kotaka Japonsko (JPN) |
|
LOH 1988 | 52–56 kg |
Oksen Mirzojan Sovětský svaz (URS) |
He Yingqiang Čína (CHN) |
Liu Shoubin Čína (CHN) |
|
LOH 1992 | 52–56 kg |
Chun Byung-Kwan Jižní Korea (KOR) |
Liu Shoubin Čína (CHN) |
Luo Jianming Čína (CHN) |
|
LOH 1996 | 54–59 kg |
Tang Lingsheng Čína (CHN) |
Leonidas Sampanis Řecko (GRE) |
Nikolaj Pešalov Bulharsko (BUL) |
|
LOH 2000 | –56 kg |
Halil Mutlu Turecko (TUR) |
Wu Wenxiong Čína (CHN) |
Zhang Xiangxiang Čína (CHN) |
|
LOH 2004 | –56 kg |
Halil Mutlu Turecko (TUR) |
Wu Meijin Čína (CHN) |
Sedat Artuç Turecko (TUR) |
|
LOH 2008 | –56 kg |
Lung Čching-čchüan Čína (CHN) |
Hoàng Anh Tuấn Vietnam (VIE) |
Eko Yuli Irawan Indonésie (INA) |
|
LOH 2012 | –56 kg |
Om Jun-čchol Severní Korea (PRK) |
Wu Ťing-piao Čína (CHN) |
Valentin Xristov Ázerbájdžán (AZE) |
|
LOH 2016 | –56 kg |
Long Qingquan Čína (CHN) |
Om Jun-čchol Severní Korea (PRK) |
Sinphet Kruaithong Thajsko (THA) |
|
LOH 2020 | –61 kg |
Li Fabin Čína (CHN) |
Eko Yuli Irawan Indonésie (INA) |
Igor Son Kazachstán (KAZ) |
Pérová váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | –60 kg |
Frans De Haes Belgie (BEL) |
Alfred Schmidt Estonsko (EST) |
Eugène Ryther Švýcarsko (SUI) |
|
LOH 1924 | –60 kg |
Pierino Gabetti Itálie (ITA) |
Andreas Stadler Rakousko (AUT) |
Arthur Reinmann Švýcarsko (SUI) |
|
LOH 1928 | –60 kg |
Franz Andrysek Rakousko (AUT) |
Pierino Gabetti Itálie (ITA) |
Hans Wölpert Německo (GER) |
|
LOH 1932 | –60 kg |
Raymond Suvigny Francie (FRA) |
Hans Wölpert Německo (GER) |
Anthony Terlazzo Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1936 | –60 kg |
Anthony Terlazzo Spojené státy americké (USA) |
Saleh Soliman Egypt (EGY) |
Ibrahim Shams Egypt (EGY) |
|
LOH 1948 | 56–60 kg |
Mahmoud Fayad Egypt (EGY) |
Rodney Wilkes Trinidad a Tobago (TRI) |
Jafar Salmassi Írán (IRI) |
|
LOH 1952 | 56–60 kg |
Rafael Čimiškjan Sovětský svaz (URS) |
Nikolaj Saksonov Sovětský svaz (URS) |
Rodney Wilkes Trinidad a Tobago (TRI) |
|
LOH 1956 | 56–60 kg |
Isaac Berger Spojené státy americké (USA) |
Jevgenij Minajev Sovětský svaz (URS) |
Marian Zieliński Polsko (POL) |
|
LOH 1960 | 56–60 kg |
Jevgenij Minajev Sovětský svaz (URS) |
Isaac Berger Spojené státy americké (USA) |
Sebastiano Mannironi Itálie (ITA) |
|
LOH 1964 | 56–60 kg |
Jošinobu Mijake Japonsko (JPN) |
Isaac Berger Spojené státy americké (USA) |
Mieczysław Nowak Polsko (POL) |
|
LOH 1968 | 56–60 kg |
Jošinobu Mijake Japonsko (JPN) |
Dito Shanidze Sovětský svaz (URS) |
Jošijuki Mijake Japonsko (JPN) |
|
LOH 1972 | 56–60 kg |
Norair Nurikjan Bulharsko (BUL) |
Dito Shanidze Sovětský svaz (URS) |
Janos Benedek Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1976 | 56–60 kg |
Nikolay Kolesnikov Sovětský svaz (URS) |
Georghi Todorov Bulharsko (BUL) |
Kazumasa Hirai Japonsko (JPN) |
|
LOH 1980 | 56–60 kg |
Viktor Mazin Sovětský svaz (URS) |
Stefan Dimitrov Bulharsko (BUL) |
Marek Seweryn Polsko (POL) |
|
LOH 1984 | 56–60 kg |
Chen Weiqiang Čína (CHN) |
Gelu Radu Rumunsko (ROU) |
Tsai Wen-Yee Tchaj-wan (TPE) |
|
LOH 1988 | 56–60 kg |
Naim Süleymanoğlu Turecko (TUR) |
Stefan Topurov Bulharsko (BUL) |
Ye Huanming Čína (CHN) |
|
LOH 1992 | 56–60 kg |
Naim Süleymanoğlu Turecko (TUR) |
Nikolaj Pešalov Bulharsko (BUL) |
He Yingqiang Čína (CHN) |
|
LOH 1996 | 59–64 kg |
Naim Süleymanoğlu Turecko (TUR) |
Valerios Leonidis Řecko (GRE) |
Xiao Jiangang Čína (CHN) |
|
LOH 2000 | 56–62 kg |
Nikolaj Pešalov Chorvatsko (CRO) |
Leonidas Sampanis Řecko (GRE) |
Gennady Oleshchuk Bělorusko (BLR) |
|
LOH 2004 | 56–62 kg |
Shi Zhiyong Čína (CHN) |
Le Maosheng Čína (CHN) |
Israel José Rubio Venezuela (VEN) |
|
LOH 2008 | 56–62 kg |
Čang Siang-siang Čína (CHN) |
Diego Salazar Kolumbie (COL) |
Triyatno Indonésie (INA) |
|
LOH 2012 | 56–62 kg |
Kim Un-kuk Severní Korea (PRK) |
Óscar Figueroa Kolumbie (COL) |
Eko Yuli Irawan Indonésie (INA) |
|
LOH 2016 | 56–62 kg |
Óscar Figueroa Kolumbie (COL) |
Eko Yuli Irawan Indonésie (INA) |
Farkhad Kharki Kazachstán (KAZ) |
|
LOH 2020 | 61–67 kg |
Chen Lijun Čína (CHN) |
Luis Javier Mosquera Kolumbie (COL) |
Mirko Zanni Itálie (ITA) |
Lehká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | 60–67.5 kg |
Alfred Neuland Estonsko (EST) |
Louis Williquet Belgie (BEL) |
Georges Rooms Belgie (BEL) |
|
LOH 1924 | 60–67.5 kg |
Edmond Decottignies Francie (FRA) |
Anton Zwerina Rakousko (AUT) |
Bohumil Durdis Československo (TCH) |
|
LOH 1928 | 60–67.5 kg |
Hans Haas Rakousko (AUT) |
nebyla udělena |
Fernand Arnout Francie (FRA) |
|
Kurt Helbig Německo (GER) | |||||
LOH 1932 | 60–67.5 kg |
René Duverger Francie (FRA) |
Hans Haas Rakousko (AUT) |
Gastone Pierini Itálie (ITA) |
|
LOH 1936 | 60–67.5 kg |
Robert Fein Rakousko (AUT) |
nebyla udělena |
Karl Jansen Německo (GER) |
|
Anwar Mesbah Egypt (EGY) | |||||
LOH 1948 | 60–67.5 kg |
Ibrahim Shams Egypt (EGY) |
Attia Hamouda Egypt (EGY) |
James Halliday Velká Británie (GBR) |
|
LOH 1952 | 60–67.5 kg |
Tommy Kono Spojené státy americké (USA) |
Yevgeni Lopatin Sovětský svaz (URS) |
Vern Barberis Austrálie (AUS) |
|
LOH 1956 | 60–67.5 kg |
Ihor Rybak Sovětský svaz (URS) |
Ravil Khabutdinov Sovětský svaz (URS) |
Kim Chang-Hee Jižní Korea (KOR) |
|
LOH 1960 | 60–67.5 kg |
Viktor Bushuev Sovětský svaz (URS) |
Tan Howe Liang Singapur (SIN) |
Abdul Wahid Aziz Irák (IRQ) |
|
LOH 1964 | 60–67.5 kg |
Waldemar Baszanowski Polsko (POL) |
Vladimir Kaplunov Sovětský svaz (URS) |
Marian Zieliński Polsko (POL) |
|
LOH 1968 | 60–67.5 kg |
Waldemar Baszanowski Polsko (POL) |
Parviz Jalayer Írán (IRI) |
Marian Zieliński Polsko (POL) |
|
LOH 1972 | 60–67.5 kg |
Mucharby Kiržinov Sovětský svaz (URS) |
Mladen Kutchev Bulharsko (BUL) |
Zbigniew Kaczmarek Polsko (POL) |
|
LOH 1976 | 60–67.5 kg |
Petro Korol Sovětský svaz (URS) |
Daniel Senet Francie (FRA) |
Kazimierz Czarnecki Polsko (POL) |
|
LOH 1980 | 60–67.5 kg |
Janko Rusev Bulharsko (BUL) |
Joachim Kunz Německá demokratická republika (GDR) |
Mincho Pachov Bulharsko (BUL) |
|
LOH 1984 | 60–67.5 kg |
Yao Jingyuan Čína (CHN) |
Andrei Socaci Rumunsko (ROU) |
Jouni Grönman Finsko (FIN) |
|
LOH 1988 | 60–67.5 kg |
Joachim Kunz Německá demokratická republika (GDR) |
Israil Militosyan Sovětský svaz (URS) |
Li Jinhe Čína (CHN) |
|
LOH 1992 | 60–67.5 kg |
Israil Militosyan Sjednocený tým (EUN) |
Yoto Yotov Bulharsko (BUL) |
Andreas Behm Německo (GER) |
|
LOH 1996 | 64–70 kg |
Zhan Xugang Čína (CHN) |
Kim Myong-Nam Severní Korea (PRK) |
Attila Feri Maďarsko (HUN) |
|
LOH 2000 | 62–69 kg |
Galabin Boevski Bulharsko (BUL) |
Georgi Markov Bulharsko (BUL) |
Sergey Lavrenov Bělorusko (BLR) |
|
LOH 2004 | 62–69 kg |
Zhang Guozheng Čína (CHN) |
Lee Bae-Young Jižní Korea (KOR) |
Nikolaj Pešalov Chorvatsko (CRO) |
|
LOH 2008 | 62–69 kg |
Liao Chuej Čína (CHN) |
Vencelas Dabaya Francie (FRA) |
Yordanis Borrero Kuba (CUB) |
|
LOH 2012 | 62–69 kg |
Lin Čching-feng Čína (CHN) |
Triyatno Indonésie (INA) |
Răzvan Martin Rumunsko (ROU) |
|
LOH 2016 | 62–69 kg |
Shi Zhiyong Čína (CHN) |
Daniyar Ismayilov Turecko (TUR) |
Izzat Artykov Kyrgyzstán (KGZ) |
|
LOH 2020 | 67–73 kg |
Shi Zhiyong Čína (CHN) |
Julio Mayora Venezuela (VEN) |
Rahmat Erwin Abdullah Indonésie (INA) |
Střední váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | 67.5–75 kg |
Henri Gance Francie (FRA) |
Pietro Bianchi Itálie (ITA) |
Albert Pettersson Švédsko (SWE) |
|
LOH 1924 | 67.5–75 kg |
Carlo Galimberti Itálie (ITA) |
Alfred Neuland Estonsko (EST) |
Jaan Kikkas Estonsko (EST) |
|
LOH 1928 | 67.5–75 kg |
Roger François Francie (FRA) |
Carlo Galimberti Itálie (ITA) |
Guus Scheffer Nizozemsko (NED) |
|
LOH 1932 | 67.5–75 kg |
Rudolf Ismayr Německo (GER) |
Carlo Galimberti Itálie (ITA) |
Karl Hipfinger Rakousko (AUT) |
|
LOH 1936 | 67.5–75 kg |
Khadr El Touni Egypt (EGY) |
Rudolf Ismayr Německo (GER) |
Adolf Wagner Německo (GER) |
|
LOH 1948 | 67.5–75 kg |
Frank Spellman Spojené státy americké (USA) |
Peter George Spojené státy americké (USA) |
Kim Sung-Jip Jižní Korea (KOR) |
|
LOH 1952 | 67.5–75 kg |
Peter George Spojené státy americké (USA) |
Gérard Gratton Kanada (CAN) |
Kim Sung-Jip Jižní Korea (KOR) |
|
LOH 1956 | 67.5–75 kg |
Fyodor Bogdanovsky Sovětský svaz (URS) |
Peter George Spojené státy americké (USA) |
Ermanno Pignatti Itálie (ITA) |
|
LOH 1960 | 67.5–75 kg |
Aleksandr Kurynov Sovětský svaz (URS) |
Tommy Kono Spojené státy americké (USA) |
Gyözö Veres Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1964 | 67.5–75 kg |
Hans Zdražila Československo (TCH) |
Viktor Kurentsov Sovětský svaz (URS) |
Masashi Ouchi Japonsko (JPN) |
|
LOH 1968 | 67.5–75 kg |
Viktor Kurentsov Sovětský svaz (URS) |
Masashi Ouchi Japonsko (JPN) |
Karoly Bakos Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1972 | 67.5–75 kg |
Yordan Bikov Bulharsko (BUL) |
Mohamed Traboulsi Libanon (LIB) |
Anselmo Silvino Itálie (ITA) |
|
LOH 1976 | 67.5–75 kg |
Yordan Mitkov Bulharsko (BUL) |
Vartan Militosyan Sovětský svaz (URS) |
Peter Wenzel Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1980 | 67.5–75 kg |
Asen Zlatev Bulharsko (BUL) |
Aleksander Pervy Sovětský svaz (URS) |
Nedelcho Kolev Bulharsko (BUL) |
|
LOH 1984 | 67.5–75 kg |
Karl-Heinz Radschinsky Západní Německo (FRG) |
Jacques Demers Kanada (CAN) |
Dragomir Cioroslan Rumunsko (ROU) |
|
LOH 1988 | 67.5–75 kg |
Borislav Gidikov Bulharsko (BUL) |
Ingo Steinhofel Německá demokratická republika (GDR) |
Aleksandr Varbanov Bulharsko (BUL) |
|
LOH 1992 | 67.5–75 kg |
Tudor Casapu Sjednocený tým (EUN) |
Pablo Lara Rodriguez Kuba (CUB) |
Kim Myong-Nam Severní Korea (PRK) |
|
LOH 1996 | 70–76 kg |
Pablo Lara Rodriguez Kuba (CUB) |
Yoto Yotov Bulharsko (BUL) |
Jon Chol-Ho Severní Korea (PRK) |
|
LOH 2000 | 69–77 kg |
Zhan Xugang Čína (CHN) |
Viktor Mitrou Řecko (GRE) |
Arsen Melikyan Arménie (ARM) |
|
LOH 2004 | 69–77 kg |
Taner Sağır Turecko (TUR) |
Sergey Filimonov Kazachstán (KAZ) |
Oleg Perepetchenov Rusko (RUS) |
|
LOH 2008 | 69–77 kg |
Sa Džä-hjuk Jižní Korea (KOR) |
Li Chung-li Čína (CHN) |
Gevorg Davtyan Arménie (ARM) |
|
LOH 2012 | 69–77 kg |
Lü Siao-ťün Čína (CHN) |
Lu Haojie Čína (CHN) |
Iván Cambar Kuba (CUB) |
|
LOH 2016 | 69–77 kg |
Lü Siao-ťün Čína (CHN) |
Mohamed Iháb Mahmúd Egypt (EGY) |
Chatuphum Chinnawong Thajsko (THA) |
|
LOH 2020 | 73–81 kg |
Lü Siao-ťün Čína (CHN) |
Zacarías Bonnat Dominikánská republika (DOM) |
Antonino Pizzolato Itálie (ITA) |
Polotěžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1952 | 82.5 kg–90 kg |
Norbert Schemansky Spojené státy americké (USA) |
Grigorij Novak Sovětský svaz (URS) |
Lennox Kilgour Trinidad a Tobago (TRI) |
|
LOH 1956 | 82.5 kg–90 kg |
Arkadij Vorobjov Sovětský svaz (URS) |
David Sheppard Spojené státy americké (USA) |
Jean Debuf Francie (FRA) |
|
LOH 1960 | 82.5 kg–90 kg |
Arkadij Vorobjov Sovětský svaz (URS) |
Trofim Lomakin Sovětský svaz (URS) |
Louis Martin Velká Británie (GBR) |
|
LOH 1964 | 82.5 kg–90 kg |
Vladimir Golovanov Sovětský svaz (URS) |
Louis Martin Velká Británie (GBR) |
Ireneusz Paliński Polsko (POL) |
|
LOH 1968 | 82.5 kg–90 kg |
Kaarlo Kangasniemi Finsko (FIN) |
Jaan Talts Sovětský svaz (URS) |
Marek Gołąb Polsko (POL) |
|
LOH 1972 | 82.5 kg–90 kg |
Andon Nikolov Bulharsko (BUL) |
Atanas Shopov Bulharsko (BUL) |
Hans Bettembourg Švédsko (SWE) |
|
LOH 1976 | 82.5 kg–90 kg |
David Rigert Sovětský svaz (URS) |
Lee James Spojené státy americké (USA) |
Atanas Shopov Bulharsko (BUL) |
|
LOH 1980 | 82.5 kg–90 kg |
Péter Baczakó Maďarsko (HUN) |
Rumen Aleksandrov Bulharsko (BUL) |
Frank Mantek Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1984 | 82.5 kg–90 kg |
Nicu Vlad Rumunsko (ROU) |
Dumitru Petre Rumunsko (ROU) |
David Mercer Velká Británie (GBR) |
|
LOH 1988 | 82.5 kg–90 kg |
Anatoly Khrapaty Sovětský svaz (URS) |
Nail Mukhamedyarov Sovětský svaz (URS) |
Slawomir Zawada Polsko (POL) |
|
LOH 1992 | 82.5 kg–90 kg |
Akakios Kakiasvilis Sjednocený tým (EUN) |
Sergey Syrtsov Sjednocený tým (EUN) |
Sergiusz Wolczaniecki Polsko (POL) |
|
LOH 1996 | 83–91 kg |
Alexej Petrov Rusko (RUS) |
Leonidas Kokas Řecko (GRE) |
Oliver Caruso Německo (GER) |
|
LOH 2000 | 85–94 kg |
Akakios Kakiasvilis Řecko (GRE) |
Szymon Kołecki Polsko (POL) |
Alexej Petrov Rusko (RUS) |
|
LOH 2004 | 85–94 kg |
Milen Dobrev Bulharsko (BUL) |
Khadjimourad Akkayev Rusko (RUS) |
Eduard Tyukin Rusko (RUS) |
|
LOH 2008 | 85–94 kg |
Szymon Kołecki Polsko (POL) |
Arsen Kasabiev Gruzie (GEO) |
Yohandrys Hernández Kuba (CUB) |
|
LOH 2012 | 85–94 kg |
Ilja Ilin Kazachstán (KAZ) |
Alexandr Ivanov Rusko (RUS) |
Anatolie Cîrîcu Moldavsko (MDA) |
|
LOH 2016 | 85–94 kg |
Sohráb Morádí Írán (IRI) |
Vadzim Stralcou Bělorusko (BLR) |
Aurimas Didžbalis Litva (LTU) |
|
LOH 2020 | 81–96 kg |
Fares Ibrahim Katar (QAT) |
Keydomar Vallenilla Venezuela (VEN) |
Anton Pliesnoi Gruzie (GEO) |
Těžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | +82.5 kg |
Filippo Bottino Itálie (ITA) |
Joseph Alzin Lucembursko (LUX) |
Louis Bernot Francie (FRA) |
|
LOH 1924 | +82.5 kg |
Giuseppe Tonani Itálie (ITA) |
Franz Aigner Rakousko (AUT) |
Harald Tammer Estonsko (EST) |
|
LOH 1928 | +82.5 kg |
Josef Strassberger Německo (GER) |
Arnold Luhaäär Estonsko (EST) |
Jaroslav Skobla Československo (TCH) |
|
LOH 1932 | +82.5 kg |
Jaroslav Skobla Československo (TCH) |
Václav Pšenička Československo (TCH) |
Josef Strassberger Německo (GER) |
|
LOH 1936 | +82.5 kg |
Josef Manger Německo (GER) |
Václav Pšenička Československo (TCH) |
Arnold Luhaäär Estonsko (EST) |
|
LOH 1948 | +82.5 kg |
John Davis Spojené státy americké (USA) |
Norbert Schemansky Spojené státy americké (USA) |
Abraham Charite Nizozemsko (NED) |
|
LOH 1952 | +90 kg |
John Davis Spojené státy americké (USA) |
James Bradford Spojené státy americké (USA) |
Humberto Selvetti Argentina (ARG) |
|
LOH 1956 | +90 kg |
Paul Edward Anderson Spojené státy americké (USA) |
Humberto Selvetti Argentina (ARG) |
Alberto Pigiani Itálie (ITA) |
|
LOH 1960 | +90 kg |
Jurij Vlasov Sovětský svaz (URS) |
James Bradford Spojené státy americké (USA) |
Norbert Schemansky Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1964 | +90 kg |
Leonid Žabotinskij Sovětský svaz (URS) |
Jurij Vlasov Sovětský svaz (URS) |
Norbert Schemansky Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1968 | +90 kg |
Leonid Žabotinskij Sovětský svaz (URS) |
Serge Reding Belgie (BEL) |
Joseph Dube Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1972 | 90–110 kg |
Jaan Talts Sovětský svaz (URS) |
Aleksandar Krajčev Bulharsko (BUL) |
Stefan Grützner Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1976 | 90–110 kg |
Jurij Zajcev Sovětský svaz (URS) |
Krstju Semerdžhiev Bulharsko (BUL) |
Tadeusz Rutkowski Polsko (POL) |
|
LOH 1980 | 100–110 kg |
Leonid Taraněnko Sovětský svaz (URS) |
Valentin Christov Bulharsko (BUL) |
György Szalai Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1984 | 100–110 kg |
Norberto Oberburger Itálie (ITA) |
Stefan Tasnadi Rumunsko (ROU) |
Guy Carlton Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1988 | 100–110 kg |
Jurij Zacharevič Sovětský svaz (URS) |
József Jacsó Maďarsko (HUN) |
Ronny Weller Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1992 | 100–110 kg |
Ronny Weller Německo (GER) |
Artour Akoev Sjednocený tým (EUN) |
Stefan Botev Bulharsko (BUL) |
|
LOH 1996 | 99–108 kg |
Tymur Tajmazov Ukrajina (UKR) |
Sergej Syrcov Rusko (RUS) |
Nicu Vlad Rumunsko (ROU) |
|
LOH 2000 | 94–105 kg |
Hossein Tavakkoli Írán (IRI) |
Alan Cagaev Bulharsko (BUL) |
Said Asaad Katar (QAT) |
|
LOH 2004 | 94–105 kg |
Dmitrij Berestov Rusko (RUS) |
Ihor Razoronov Ukrajina (UKR) |
Gleb Pisarevskij Rusko (RUS) |
|
LOH 2008 | 94–105 kg |
Andrei Aramnau Bělorusko (BLR) |
Dmitrij Klokov Rusko (RUS) |
Marcin Dołęga Polsko (POL) |
|
LOH 2012 | 94–105 kg |
Navab Nasirshelal Írán (IRI) |
Bartłomiej Bonk Polsko (POL) |
Ivan Efremov Uzbekistán (UZB) |
|
LOH 2016 | 94–105 kg |
Ruslan Nurudinov Arménie (ARM) |
Simon Martirosjan Arménie (ARM) |
Alexandr Zajčikov Kazachstán (KAZ) |
|
LOH 2020 | 96–109 kg |
Akbar Djuraev Uzbekistán (UZB) |
Simon Martirosyan Arménie (ARM) |
Artūrs Plēsnieks Lotyšsko (LAT) |
Supertěžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1972 | +110 kg |
Vasilij Alexejev Sovětský svaz (URS) |
Rudolf Mang Západní Německo (FRG) |
Gerd Bonk Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1976 | +110 kg |
Vasilij Alexejev Sovětský svaz (URS) |
Gerd Bonk Německá demokratická republika (GDR) |
Helmut Losch Německá demokratická republika (GDR) |
|
LOH 1980 | +110 kg |
Sultan Rakhmanov Sovětský svaz (URS) |
Jürgen Heuser Německá demokratická republika (GDR) |
Tadeusz Rutkowski Polsko (POL) |
|
LOH 1984 | +110 kg |
Dean Lukin Austrálie (AUS) |
Mario Martinez Spojené státy americké (USA) |
Manfred Nerlinger Západní Německo (FRG) |
|
LOH 1988 | +110 kg |
Aleksandr Kurlovich Sovětský svaz (URS) |
Manfred Nerlinger Západní Německo (FRG) |
Martin Zawieja Západní Německo (FRG) |
|
LOH 1992 | +110 kg |
Aleksandr Kurlovich Sjednocený tým (EUN) |
Leonid Taraněnko Sjednocený tým (EUN) |
Manfred Nerlinger Německo (GER) |
|
LOH 1996 | +108 kg |
Andrei Chemerkin Rusko (RUS) |
Ronny Weller Německo (GER) |
Stefan Botev Austrálie (AUS) |
|
LOH 2000 | +105 kg |
Hossein Rezazadeh Írán (IRI) |
Ronny Weller Německo (GER) |
Andrei Chemerkin Rusko (RUS) |
|
LOH 2004 | +105 kg |
Hossein Rezazadeh Írán (IRI) |
Viktors Ščerbatihs Lotyšsko (LAT) |
Velichko Cholakov Bulharsko (BUL) |
|
LOH 2008 | +105 kg |
Matthias Steiner Německo (GER) |
Jevgenij Čigišev Rusko (RUS) |
Viktors Ščerbatihs Lotyšsko (LAT) |
|
LOH 2012 | +105 kg |
Behdád Salímí Írán (IRI) |
Sadžád Anúšíravání Írán (IRI) |
Ruslan Albegov Rusko (RUS) |
|
LOH 2016 | +105 kg |
Laša Talachadze Gruzie (GEO) |
Gor Minasjan Arménie (ARM) |
Irakli Turmanidze Gruzie (GEO) |
|
LOH 2020 | +109 kg |
Laša Talachadze Gruzie (GEO) |
Ali Davoudi Írán (IRI) |
Man Asaad Sýrie (SYR) |
Zrušené disciplíny
Muší váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
LOH 1972 | 52 kg | Zygmunt Smalcerz (POL) | Lajos Szűcs (HUN) | Sándor Holczreiter (HUN) |
LOH 1976 | 52 kg | Alexandr Voronin (URS) | György Kőszegi (HUN) | Mohammad Nassiri (IRI) |
LOH 1980 | 52 kg | Kanybek Osmonaliyev (URS) | Ho Bong Choi (PRK) | Han Gyong Si (PRK) |
LOH 1984 | 52 kg | Zeng Guoqiang (CHN) | Zhou Peishun (CHN) | Kazushito Manabe (JPN) |
LOH 1988 | 52 kg | Sevdalin Marinov (BUL) | Chun Byung-Kwan (KOR) | He Zhuoqiang (CHN) |
LOH 1992 | 52 kg | Ivan Ivanov (BUL) | Lin Qisheng (CHN) | Traian Cihărean (ROU) |
LOH 1996 | 54 kg | Halil Mutlu (TUR) | Zhang Xiangsen (CHN) | Sevdalin Minchev (BUL) |
Lehkotěžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | 75–82.5 kg |
Ernest Cadine Francie (FRA) |
Fritz Hünenberger Švýcarsko (SUI) |
Erik Pettersson Švédsko (SWE) |
|
LOH 1924 | 75–82.5 kg |
Charles Rigoulot Francie (FRA) |
Fritz Hünenberger Švýcarsko (SUI) |
Leopold Friedrich Rakousko (AUT) |
|
LOH 1928 | 75–82.5 kg |
El Sayed Nosseir Egypt (EGY) |
Louis Hostin Francie (FRA) |
Jan Verheijen Nizozemsko (NED) |
|
LOH 1932 | 75–82.5 kg |
Louis Hostin Francie (FRA) |
Svend Olsen Dánsko (DEN) |
Henry Duey Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1936 | 75–82.5 kg |
Louis Hostin Francie (FRA) |
Eugen Deutsch Německo (GER) |
Ibrahim Wasif Egypt (EGY) |
|
LOH 1948 | 75–82.5 kg |
Stanley Stanczyk Spojené státy americké (USA) |
Harold Sakata Spojené státy americké (USA) |
Gösta Magnusson Švédsko (SWE) |
|
LOH 1952 | 75–82.5 kg |
Trofim Lomakin Sovětský svaz (URS) |
Stanley Stanczyk Spojené státy americké (USA) |
Arkadij Vorobjov Sovětský svaz (URS) |
|
LOH 1956 | 75–82.5 kg |
Tommy Kono Spojené státy americké (USA) |
Vasili Stepanov Sovětský svaz (URS) |
James George Spojené státy americké (USA) |
|
LOH 1960 | 75–82.5 kg |
Ireneusz Paliński Polsko (POL) |
James George Spojené státy americké (USA) |
Jan Bochenek Polsko (POL) |
|
LOH 1964 | 75–82.5 kg |
Rudolf Plyukfelder Sovětský svaz (URS) |
Géza Tóth Maďarsko (HUN) |
Gyõzõ Veres Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1968 | 75–82.5 kg |
Boris Selitsky Sovětský svaz (URS) |
Vladimir Belyayev Sovětský svaz (URS) |
Norbert Ozimek Polsko (POL) |
|
LOH 1972 | 75–82.5 kg |
Leif Jenssen Norsko (NOR) |
Norbert Ozimek Polsko (POL) |
György Horvath Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1976 | 75–82.5 kg |
Valerij Šarij Sovětský svaz (URS) |
Trendafil Stoitchev Bulharsko (BUL) |
Peter Baczako Maďarsko (HUN) |
|
LOH 1980 | 75–82.5 kg |
Jurik Vardanjan Sovětský svaz (URS) |
Blagoy Blagoev Bulharsko (BUL) |
Dušan Poliačik Československo (TCH) |
|
LOH 1984 | 75–82.5 kg |
Petre Becheru Rumunsko (ROU) |
Robert Kabbas Austrálie (AUS) |
Ryoji Isaoka Japonsko (JPN) |
|
LOH 1988 | 75–82.5 kg |
Israil Arsamakov Sovětský svaz (URS) |
Istvan Messzi Maďarsko (HUN) |
Lee Kyung-Kun Jižní Korea (KOR) |
|
LOH 1992 | 75–82.5 kg |
Pyrros Dimas Řecko (GRE) |
Krzysztof Siemion Polsko (POL) |
none awarded | |
LOH 1996 | 76–83 kg |
Pyrros Dimas Řecko (GRE) |
Marc Huster Německo (GER) |
Andrzej Cofalik Polsko (POL) |
|
LOH 2000 | 77–85 kg |
Pyrros Dimas Řecko (GRE) |
Marc Huster Německo (GER) |
Giorgi Asanidze Gruzie (GEO) |
|
LOH 2004 | 77–85 kg |
Giorgi Asanidze Gruzie (GEO) |
Andrej Rybakou Bělorusko (BLR) |
Pyrros Dimas Řecko (GRE) |
|
LOH 2008 | 77–85 kg |
Lu Jung Čína (CHN) |
Tigran Varban Martirosjan Arménie (ARM) |
Jadier Valladares Kuba (CUB) |
|
LOH 2012 | 77–85 kg |
Adrian Zieliński Polsko (POL) |
Apti Aukhadov Rusko (RUS) |
Kjánúš Rostamí Írán (IRI) |
|
LOH 2016 | 77–85 kg |
Kjánúš Rostamí Írán (IRI) |
Tchien Tchao Čína (CHN) |
Gabriel Sîncrăian Rumunsko (ROU) |
První těžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1980 | 90–100 kg |
Ota Zaremba Československo (TCH) |
Igor Nikitin Sovětský svaz (URS) |
Alberto Blanco Kuba (CUB) |
|
LOH 1984 | 90–100 kg |
Rolf Milser Západní Německo (FRG) |
Vasile Groapa Rumunsko (ROU) |
Pekka Niemi Finsko (FIN) |
|
LOH 1988 | 90–100 kg |
Pavel Kuznetsov Sovětský svaz (URS) |
Nicu Vlad Rumunsko (ROU) |
Peter Immesberger Západní Německo (FRG) |
|
LOH 1992 | 90–100 kg |
Viktor Tregubov Sjednocený tým (EUN) |
Tymur Tajmazov Sjednocený tým (EUN) |
Waldemar Malak Polsko (POL) |
|
LOH 1996 | 91–99 kg |
Akakios Kakiasvilis Řecko (GRE) |
Anatoly Khrapaty Kazachstán (KAZ) |
Denys Gotfrid Ukrajina (UKR) |