Závody v rychlobruslení se na Zimních olympijských hrách 1936 v Garmisch-Partenkirchenu uskutečnily ve dnech 11. až 14. února 1936 na otevřené dráze na jezeře Rießersee.
Přehled
Zamrzlé Rießersee V Garmisch-Partenkirchenu byly na programu čtyři závody pro muže, startovalo se na tratích 500 m, 1500 m, 5000 m a 10 000 m.
Medailové pořadí zemí
Muži
500 m
Pořadí
Jméno
Země
Čas
Ztráta
Ivar Ballangrud
Norsko
43,4 (=OR )
0,0
Georg Krog
Norsko
43,5
+0,1
Leo Freisinger
Spojené státy americké
44,0
+0,6
4.
Šozo Išihara
Japonsko
44,1
+0,7
5.
Del Lamb
Spojené státy americké
44,2
+0,8
6.
Allan Potts
Spojené státy americké
44,8
+1,4
6.
Karl Leban
Rakousko
44,8
+1,4
8.
Jorma Ruissalo
Finsko
44,9
+1,5
8.
Antero Ojala
Finsko
44,9
+1,5
8.
Birger Wasenius
Finsko
44,9
+1,5
30.
Jaromír Turnovský
Československo
47,8
+4,4
32.
Oldřich Hanč
Československo
49,8
+6,4
1500 m
Pořadí
Jméno
Země
Čas
Ztráta
Charles Mathiesen
Norsko
2:19,2 (OR )
0,0
Ivar Ballangrud
Norsko
2:20,2
+1,0
Birger Wasenius
Finsko
2:20,9
+1,7
4.
Leo Freisinger
Spojené státy americké
2:21,3
+2,1
5.
Max Stiepl
Rakousko
2:21,6
+2,4
6.
Karl Wazulek
Rakousko
2:22,2
+3,0
7.
Harry Haraldsen
Norsko
2:22,4
+3,2
8.
Hans Engnestangen
Norsko
2:23,0
+3,8
9.
Ossi Blomqvist
Finsko
2:23,2
+4,0
9.
Antero Ojala
Finsko
2:23,2
+4,0
9.
Dolph van der Scheer
Nizozemsko
2:23,2
+4,0
31.
Jaromír Turnovský
Československo
2:30,5
+11,3
35.
Oldřich Hanč
Československo
2:57,8*
+38,6
* pád
5000 m
Estonský rychlobruslař Aleksander Mitt na ZOH 1936
Pořadí
Jméno
Země
Čas
Ztráta
Ivar Ballangrud
Norsko
8:19,6 (OR )
0,0
Birger Wasenius
Finsko
8:23,3
+3,7
Antero Ojala
Finsko
8:30,1
+10,5
4.
Jan Langedijk
Nizozemsko
8:32,0
+12,4
5.
Max Stiepl
Rakousko
8:35,0
+15,4
6.
Ossi Blomqvist
Finsko
8:36,6
+17,0
7.
Charles Mathiesen
Norsko
8:36,9
+17,3
8.
Karl Wazulek
Rakousko
8:38,4
+18,8
9.
Michael Staksrud
Norsko
8:38,5
+18,9
10.
Dolph van der Scheer
Nizozemsko
8:43,3
+23,7
32.
Jaromír Turnovský
Československo
9:25,8
+66,2
34.
Oldřich Hanč
Československo
10:03,0*
+103,4
* pád
10 000 m
Pořadí
Jméno
Země
Čas
Ztráta
Ivar Ballangrud
Norsko
17:24,3 (OR )
0,0
Birger Wasenius
Finsko
17:28,2
+3,9
Max Stiepl
Rakousko
17:30,0
+5,7
4.
Charles Mathiesen
Norsko
17:41,2
+16,9
5.
Ossi Blomqvist
Finsko
17:42,4
+18,1
6.
Jan Langedijk
Nizozemsko
17:43,7
+19,4
7.
Antero Ojala
Finsko
17:46,6
+22,3
8.
Eddie Schroeder
Spojené státy americké
17:52,0
+27,7
9.
Janusz Kalbarczyk
Polsko
17:54,0
+29,7
10.
Michael Staksrud
Norsko
17:56,7
+32,4
Program
Den
Datum
Závod
den 6
11. února 1936
500 m muži
den 7
12. února 1936
5000 m muži
den 8
13. února 1936
1500 m muži
den 9
14. února 1936
10 000 m muži
Zúčastněné země
Československá výprava
Československou výpravu tvořili dva muži:
Oldřich Hanč – 500 m (32. místo), 1500 m (35. místo), 5000 m (34. místo)
Jaromír Turnovský – 500 m (30. místo), 1500 m (31. místo), 5000 m (32. místo)
Externí odkazy
Zdroj
Poslední aktualizace obsahu: 2024-04-07 10:40:37
Zdroj: Wikipedia (autoři článku Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 1936 )
Licence textu: CC-BY-SA-3.0 Unported
Tento článek byl automaticky přejat z Wikipedie. Na obrázcích nebyly provedeny žádné změny. Obrázky se zobrazují ve zmenšené velikosti (jako miniatury). Kliknutím na obrázek získáte další informace o autorovi a licenci. Byly změněny prvky designu, odstraněny některé odkazy specifické pro Wikipedii (např. odkazy na Editaci a nebo na neexistující hesla) a provedena optimalizace pro rychlé načítání.