Mistrovství světa ve veslování 1985
Mistrovství světa ve veslování 1985 | |
---|---|
Místo | Hazewinkel |
Země | Belgie |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1985 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1984 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1986 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1985 se konalo na veslařském kanále Hazewinkel v blízkosti belgického Mechelenu. Finálové jízdy se jely ve dnech 31. srpna a 1. září 1985.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Východní Německo | 5 | 2 | 4 | 11 |
2 | Sovětský svaz | 4 | 3 | 0 | 7 |
3 | Itálie | 3 | 4 | 0 | 7 |
4 | Západní Německo | 3 | 1 | 2 | 6 |
5 | Rumunská socialistická republika | 1 | 5 | 2 | 8 |
6 | Spojené království | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Austrálie | 1 | 0 | 1 | 2 |
Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Francie | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10 | Finsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | USA | 0 | 4 | 5 | 9 |
12 | Rakousko | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Španělsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Bulharská lidová republika | 0 | 0 | 1 | 1 |
Švýcarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Československo | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 21 | 21 | 21 | 63 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x |
Finsko Pertti Karppinen |
6:48,08 |
USA Andrew Sudduth |
6:50,96 |
Západní Německo Peter-Michael Kolbe |
6:59,75 |
Dvojskif M2x |
Východní Německo Thomas Lange Uwe Heppner |
6:15,49 |
Sovětský svaz Nikolaj Čuprina Jurij Zelikovič |
6:19,48 |
Švýcarsko Jürg Weitnauer Urs Steinemann |
6:22,27 |
Párová čtyřka M4x |
Kanada Doug Hamilton Robert Mills Paul Douma Melvin Laforme |
5:44,57 |
Východní Německo Jens Köppen Rüdiger Reiche Uwe Sägling Karl-Heinz Bussert |
5:44,85 |
Československo Jan Vochoska Zdeněk Bureš Miloš Zářecký Jaroslav Švrček |
5:47,42 |
Dvojka bez kormidelníka M2- |
Sovětský svaz Nikolaj Pimenov Jurij Pimenov |
6:38,39 |
Spojené království Adam Clift Martin Cross |
6:38,47 |
Španělsko Fernando Climent Huerta Luis María Lasúrtegui |
6:40,23 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ |
Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) |
6:53,40 |
Rumunská socialistická republika Dimitrie Popescu Vasile Tomoiagă Dumitru Răducanu (k) |
6:56,04 |
Východní Německo Thomas Kessler Uwe Gasch Olaf Gerschau (k) |
6:57,80 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- |
Západní Německo Norbert Kesslau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow |
6:00,19 |
Sovětský svaz Jonas Narmontas Sergej Smirnov Viktor Pereverzev Gennadij Krjučkin |
6:01,25 |
Východní Německo Hans Sennewald Thomas Greiner Thomas Bänsch Olaf Förster |
6:03,87 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ |
Sovětský svaz Sigitas Kučinskas Ivan Vysockij Vladimir Romanišin Igor Zotov Michail Sasov (k) |
6:07,23 |
Itálie Mario Lafranconi Giovanni Suarez Gino Iseppi Giuseppe Carando Siro Meli (k) |
6:08,79 |
Východní Německo Dietmar Schiller Karsten Schmeling Bernd Niesecke Bernd Eichwurzel Hendrik Reiher (k) |
6:08,97 |
Osma M8+ |
Sovětský svaz Nikolaj Komarov Viktor Diduk Jonas Pinskus Benjamin But Viktor Omeljanovič Pavel Gurkovskij Alexandr Vološin Andrej Vasiljev Grigorij Dmitrenko (k) |
5:33,71 |
Itálie Agostino Abbagnale Sergio Caropreso Antonio Maurogiovanni Alfredo Bollati Giovanni Miccoli Maurizio Donna Annibale Venier Pasquale Marigliano Siro Meli (k) |
5:34,58 |
USA John Strotbeck Thomas Kiefer Jonatan Smith Kurt Bausback Chris Penny Kevin Still Chris Huntington Michael Teti Mark Zembsch (k) |
5:34,72 |
Skif LV LM1x |
Itálie Ruggero Verroca |
7:05,80 |
Rakousko Raimund Haberl |
7:10,16 |
USA Paul Fuchs |
7:10,56 |
Dvojskif LV LM2x |
Francie Luc Crispon Thierry Renault |
6:29,44 |
Itálie Carlo Gaddi Francesco Esposito |
6:30,05 |
Západní Německo Hartmut Schäfer Roland Ehrenfels |
6:32,50 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- |
Západní Německo Alwin Otten Frank Rogall Thomas Jaeckel Wolfgang Birkner |
6:12,44 |
Itálie Franco Pantano Dario Longhin Nerio Gainotti Mauro Torta |
6:14,97 |
USA Edward Gribbin Charles Cobbs Michael Morrison Fred Michini |
6:17,18 |
Osma LV LM8+ |
Itálie Maurizio Losi Michele Savoia Vittorio Torcellan Massimo Lana Stefano Spremberg Paolo Marostica Andrea Re Fabrizio Ravasi Massimo Di Deco (k) |
5:46,66 |
USA Mark Hanley Seymour Danberg Neil Olesen Michael Scott John Younger Peter Kermond Charles Butt Stephen Schmitt Jonathan Fish (k) |
5:48,47 |
Španělsko José Manuel Canete Lopez José Crespo Hidalgo Carlos Muniesa Ferrero Jacinto Accensi Abella Victor Llorente Rodriguez Fernando Molina Castillo Eulogio Génova Emezabel Benito Elizalde Etxezarreta Ibon Alcorta (k) |
5:50,88 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x |
Východní Německo Cornelia Linseová |
7:48,37 |
Rumunská socialistická republika Valeria Răcilă |
7:45,85 |
USA Anne Mardenová |
7:48,43 |
Dvojskif W2x |
Východní Německo Sylvia Schwabeová Martina Schröterová |
6:58,80 |
Rumunská socialistická republika Mărioara Popescu Elisabeta Lipă |
7:05,70 |
Bulharská lidová republika Magdalena Georgievová Violeta Ninovová |
7:06,52 |
Párová čtyřka W4x |
Východní Německo Ramona Balthasarová Birgit Peterová Jutta Hampeová-Behrendtová Kristina Mundtová-Richterová |
6:22,47 |
Sovětský svaz Antonina Machinová Natalia Grigorjevová Jelena Chlopcevová Jelena Matijevská |
6:23,99 |
Rumunská socialistická republika Anișoara Bălanová Veronica Cochelea Anișoara Sorohanová Maricica Țăranová |
6:29,09 |
Dvojka bez kormidelnice W2- |
Rumunská socialistická republika Rodica Arba Elena Horvatová |
7:25,08 |
USA Sherri Cassuto Susan Broome |
7:31,96 |
Východní Německo Kerstin Toussaintová Ramona Heinová |
7:34,44 |
Čtyřka s kormidelnicí W4+ |
Východní Německo Kerstin Spittlerová Jutta Abromeitová Steffi Götzeltová Carola Licheyová Daniela Neunastová (k) |
6:50,08 |
Rumunská socialistická republika Florica Lavricová Maria Fricioiu Chira Apostolová Olga Homeghi Viorica Ioja (k) |
6:53,33 |
Kanada Lisa Robertsonová Barbara Armbrustová Christina Clarke Patricia Smithová Lesley Thompsonová-Willieová (k) |
6:55,67 |
Osma W8+ |
Sovětský svaz Olena Puchajevová Sarija Zakirovová Jelena Těrjošinová Marina Suprunová Marina Snaková Irina Tětěrinová Natalia Fedorenková Lydia Averjanovová valentina Chochlovová (k) |
6:14,00 |
Východní Německo Susann Heinickeová Gerlinde Doberschützivá-Meyová Beatrix Lehmanová Martina Waltherová Kathrin Thurmová Ute Schellová-Stangeová Kathrin Dienstbierová Carola Hornigová-Mieselerová Sylke Kretzschmarová (k) |
6:14,89 |
Rumunská socialistická republika Doina Bălanová Marioara Trașcă Livia Țicanu Mihaela Armășescu Adriana Bazonová Carolina Matei Camelia Diaconescu Lucia Sauca Ecaterina Oancia (k) |
6:19,49 |
Skif LV LW1x |
Austrálie Adair Fergusonová |
7:59,82 |
Rumunská socialistická republika Maria Micșa |
8:01,58 |
USA Ann Martinová |
8:02,74 |
Dvojskif LV LW2x |
Spojené království Linda Clarková Beryl Crockfordová |
7:30,52 |
Západní Německo Brigitte Helmersová Alrun Urbachová |
7:33,31 |
Francie Desiree Decriemová Isabelle Lignanová |
7:38,90 |
Čtyřka bez kormidelnice LV LW4- |
Západní Německo Monika Wolfová Sonja Petriová Claudia Engelsová Evelyn Herweghová |
7:05,31 |
USA Sandy Kendallová Jennifer Marronová Marise Widmerová Charlotte Hollingsová |
7:10,38 |
Austrálie Denise Rennexová Karin Riedelová Amanda Crossová Gayle Toogoodová |
7:12,84 |