Aréna Ahoy Rotterdam Mistrovství světa ve sportovní gymnastice 2010 bylo v pořadí 42. šampionátem ve sportovní gymnastice , které probíhalo v Rotterdamu . Nizozemsko hostilo tuto vrcholnou událost podruhé v historii, když ve stejném historickém městě se soutěž uskutečnila již v roce 1987. Zúčastnilo se ji celkově 73 federací, z toho 53 mužských a 44 ženských národních výprav. Do jednotlivých disciplín zasáhlo 615 gymnastů, z toho 343 mužů a 272 žen. Organizátorem byla Mezinárodní gymnastická federace (FIG).[1]
Dějištěm se mezi 12.–16. říjnem 2010 stala víceúčelová aréna Ahoy Rotterdam , v níž proběhly kvalifikace a finále standardních individuálních soutěží, včetně víceboje jednotlivců. Na rozdíl od předešlého ročníku 2009 se konaly také soutěže družstev ve víceboji.
Nejvíce medailí vybojovala ruská gymnastka Alija Mustafinová , když získala dva zlaté a tři stříbrné kovy. Mezi muži byl nejúspěšnější Kóhei Učimura , jenž se podílel na všech čtyřech japonských medailích. V individuálních soutěžích zkompletoval celou sadu, když si odvezl zlato, stříbro i bronz. Ve víceboji družstev byl navíc členem stříbrného japonského týmu. Pořadí národů vyhrála Čína s devíti medailemi, v poměru čtyř zlatých, čtyř stříbrných a jedné bronzové.
Účastnické země
Mistrovství světa se zúčastnilo 73 národních výprav.
Medailisté
Muži
Závod
Zlato
Stříbro
Bronz
víceboj týmů (detaily )
Čína Čína
274,997
Japonsko Japonsko
273,769
Německo Německo
271,252
víceboj (detaily )
Kóhei Učimura
92,331
Philipp Boy
90,048
Jonathan Horton
89,864
prostná (detaily )
Eleftherios Kosmidis
15,700
Kóhei Učimura
15,533
Daniel Purvis
15,366
kůň našíř (detaily )
Krisztián Berki
15,833
Louis Smith
15,733
Prashanth Sellathurai
15,566
kruhy (detaily )
Čchen I-ping
15,900
Jen Ming-jung
15,700
Matteo Morandi
15,666
přeskok (detaily )
Thomas Bouhail
16,449
Anton Golocuckov
16,366
Dzmitry Kaspiarovich
16,316
bradla (detaily )
Feng Če
15,966
Teng Haibin
15,616
Kóhei Učimura
15,500
hrazda (detaily )
Čang Čcheng-lung
16,166
Epke Zonderland
16,033
Fabian Hambüchen
15,966
Ženy
Závod
Zlato
Stříbro
Bronz
víceboj týmů (detaily )
Rusko Rusko
175,397
Spojené státy americké Spojené státy americké
175,196
Čína Čína
174,781
víceboj (detaily )
Alija Mustafinová
61,032
Jang I-lin
59,998
Rebecca Brossová
58,966
prostná (detaily )
Lauren Mitchellová
14,833
Alija Mustafinová Diana Maria Chelaruová
14,766 14,766
přeskok (detaily )
Alicia Sacramoneová
15,200
Alija Mustafinová
15,066
Jade Barbosová
14,799
bradla (detaily )
Elizabeth Tweddleová
15,733
Alija Mustafinová
15,600
Rebecca Brossová
15,066
kladina (detaily )
Ana Porgrasová
15,366
Rebecca Brossová Teng Lin-lin
15,233 15,233
Pořadí národů
Finále jednotlivých nářadí
Víceboj mužských družstev
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Yang Hak-Seon
Jižní Korea
06/12/92
17 let
nejstarší
Jevgenij Spiridonov
Německo
02/04/82
28 let
Pořadí
gymnasta
celkem
1.
Čína
44.333
43.099
46.800
47.999
46.733
46.033
274.997
Čchen I-ping
–
–
16.000
15.866
–
–
Feng Če
14.700
–
–
16.100
15.900
15.133
Tcheng Chaj-pin
–
15.466
–
–
15.633
15.000
Jen Ming-jung
–
13.200
15.600
–
–
–
Lu Po
14.700
14.433
15.200
16.033
15.200
–
Čang Čcheng-lung
14.933
–
–
–
–
15.900
2.
Japonsko Japonsko
44.198
44.633
44.532
48.183
46.624
45.599
273.769
Kóhei Učimura
15.266
14.733
–
16.250
15.633
15.133
Kodži Jamamuro
–
–
15.366
16.400
–
–
Kodži Uemacu
14.766
–
–
15.533
15.533
16.033
Kazuhito Tanaka
–
–
14.166
–
15.458
14.433
Kenja Kobajaši
–
14.800
15.000
–
–
–
Tacuki Nakašima
14.166
15.100
–
–
–
–
3.
Německo Německo
44.032
43.132
44.857
47.799
45.333
46.099
271.252
Philipp Boy
14.866
14.566
14.658
16.166
15.400
15.800
Fabian Hambuechen
–
–
14.933
–
15.333
15.933
Thomas Taranu
–
–
15.266
–
–
–
Jevgenij Spiridonov
14.100
13.600
–
–
–
14.366
Sebastian Krimmer
–
14.966
–
15.533
14.600
–
Matthias Fahrig
15.066
–
–
16.100
–
–
4.
Spojené státy
43.566
40.032
44.833
47.566
45.016
46.999
268.012
Christopher Brooks
–
13.466
–
15.833
15.116
15.533
Christopher Cameron
–
13.100
13.800
–
–
–
Jonathan Horton
14.000
–
15.500
15.500
15.200
15.633
Steven Legendre
15.266
–
–
16.233
–
–
Danell Leyva
–
13.466
–
–
14.700
15.833
Brandon Wynn
14.300
–
15.533
–
–
–
5.
Francie Francie
42.132
43.598
43.399
46.357
44.483
43.499
263.468
Hamilton Sabot
–
14.266
14.400
–
15.075
14.900
Cyril Tommasone
12.766
15.466
–
–
14.808
–
Arnald Willig
–
13.866
14.633
15.258
14.600
13.733
Thomas Bouhail
14.833
–
–
16.066
–
–
Gael da Silva
14.533
–
14.366
15.033
–
14.866
6.
Rusko Rusko
42.466
42.599
44.374
46.899
44.566
41.266
263.170
Sergej Chorochordin
–
14.233
14.866
–
14.900
13.533
Maxim Děvjatovskij
14.466
–
15.233
–
14.966
13.300
David Beljavskij
13.100
14.800
–
15.700
14.700
14.433
Anton Golotcuckov
14.900
–
–
16.133
–
–
Igor Pachomenko
–
14.566
14.275
–
–
–
Andrej Čerkasov
–
–
–
15.066
–
–
7.
Spojené království Spojené království
41.775
43.899
41.932
47.899
42.932
42.666
261.103
Kristian Thomas
13.200
–
14.333
–
–
14.333
Daniel Purvis
14.850
13.533
–
15.933
14.766
14.233
Samuel Hunter
–
14.566
–
–
13.566
14.100
Theo Seager
13.725
–
13.266
15.900
–
–
Ruslan Panteleymonov
–
–
14.333
16.066
14.600
–
Louis Smith
–
15.800
–
–
–
–
8.
Jižní Korea Jižní Korea
42.433
41.099
42.649
48.132
42.999
42.640
259.952
Yoo Won-Chul
–
–
14.833
–
14.600
12.466
Kim Ji-Hoon
14.100
13.133
–
–
–
15.308
Sin Seob
–
–
14.100
–
–
–
Kim Soo-Myun
14.833
13.500
–
15.833
14.566
14.866
Yang Hak-Seon
13.500
–
13.666
16.666
–
–
Ha Chang-Ju
–
14.466
–
15.633
13.833
–
Víceboj jednotlivců
Do kvalifikace nastoupilo 299 gymnastů a 164 z nich se představilo na všech šesti nářadích. Každá země mohla nominovat nejvýše šest závodníků, ale nejvýše dva reprezentanti každého svazu mohli postoupit do 24členného finále. Američan Steven Legendre, Japonec Kenja Kobajaši a Brit Kristian Thomas, obsadili 15., 16. a 17. příčku, ale byli třetími v redukovaném žebříčku svých reprezentací, proto nepostoupili do finále. Dalšími, kterých se toto omezení dotklo, se stali devatenáctý Brit Ruslan Panelejmonov a dvacátý první Rus Andrej Čerkasov . Kvalifikaci vyhrál Japonec Kóhei Učimura s více než dvoubodým náskokem na Philippa Boye.[2]
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Danell Leyva
Spojené státy
30/1/91
18 let
nejstarší
Jevgenij Spiridonov
Německo
02/04/82
28 let
Pořadí
gymnasta
celkem
1.
Kóhei Učimura (JPN )
15.566
15.000
15.133
16.266
15.300
15.066
92.331
2.
Philipp Boy (GER )
15.000
14.666
14.566
15.650
15.166
15.000
90.048
3.
Jonathan Horton (USA )
14.866
13.833
15.366
15.566
15.200
15.033
89.864
4.
Mykola Kuksenkov (UKR )
14.666
14.766
14.600
15.700
14.933
15.166
89.831
5.
Daniel Purvis (GBR )
15.066
14.300
14.166
15.900
14.933
14.600
88.965
6.
Lu Po (CHN )
14.366
14.366
14.800
16.033
14.766
14.633
88.964
7.
Sergej Chorochordin (RUS )
14.433
14.466
14.933
15.466
14.066
15.300
88.664
8.
Kodži Uemacu (JPN )
14.566
14.200
13.733
15.556
15.533
14.800
88.398
9.
Samuel Hunter (GBR )
14.433
14.966
14.033
15.600
14.700
14.633
88.365
10.
Alexander Šatilov (ISR )
15.200
14.066
13.941
15.666
14.666
14.666
88.205
11.
Tcheng Chaj-pin (CHN )
14.033
14.000
14.033
15.791
15.533
14.766
88.156
12.
Kim Soo-Myun (KOR )
13.700
15.000
13.733
15.966
14.800
14.800
87.999
13.
Cyril Tommasone (FRA )
14.100
15.533
14.091
15.333
14.633
13.866
87.556
14.
Anton Fokin (UZB )
14.083
14.466
14.133
15.683
15.133
13.933
87.431
15.
Tomás González (CHI )
15.191
13.366
14.466
15.966
14.400
13.833
87.222
16.
Flavius Koczi (ROU )
14.266
13.900
14.375
16.433
14.650
13.333
86.957
17.
Jevgenij Spiridonov (GER )
14.166
14.466
14.200
15.383
14.333
14.500
86.498
18.
Danell Leyva (USA )
14.733
12.900
14.325
15.666
13.566
15.666
86.856
19.
Maxim Děvjatovskij (RUS )
14.900
11.116
15.066
16.066
15.033
14.566
86.797
20.
Dzmitry Savitski (BLR )
13.816
14.000
14.566
15.500
14.950
13.900
86.732
21.
Yoo Won-Chul (KOR )
13.633
12.500
14.825
15.500
14.866
15.066
86.390
22.
Luis Vargas Velásquez (PUR )
13.100
14.133
13.933
15.516
14.733
14.833
86.248
23.
Luis Rivera (PUR )
14.400
14.100
14.866
15.900
12.533
13.700
85.499
24.
Sergio Muñoz (ESP )
13.336
12.666
14.466
15.900
12.900
14.466
83.764
Prostná mužů
Medailisté víceboje jednotlivců: Philipp Boy (stříbro) • Kóhei Učimura (zlato) • Jonathan Horton (bronz)
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Eleftherios Kosmidis
Řecko
06/05/91
19 let
nejstarší
Thomas Bouhail
Francie
03/07/86
24 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Eleftherios Kosmidis (GRE )
6.600
9.100
15.700
2.
Kóhei Učimura (JPN )
6.500
9.033
15.533
3.
Daniel Purvis (GBR )
6.500
8.866
15.366
4.
Alexander Šatilov (ISR )
6.400
8.933
15.333
5.
Thomas Bouhail (FRA )
6.100
9.100
15.200
6.
Eddie Penev (BUL )
6.600
8.566
0.100
15.066
7.
Flavius Koczi (ROU )
6.200
8.866
15.066
8.
Steven Legendre (USA )
6.300
7.300
13.600
Kůň našíř
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Louis Smith
Spojené království
22/04/89
21 let
nejstarší
Saso Bertoncelj
Slovinsko
16/07/84
26 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Krisztián Berki (HUN )
6.700
9.133
15.833
2.
Louis Smith (GBR )
6.900
8.833
15.733
3.
Prashanth Sellathurai (AUS )
6.600
8.966
15.566
4.
Cyril Tommasone (FRA )
6.500
8.933
15.433
5.
Filip Ude (CRO )
6.300
9.016
15.316
6.
Harutjun Merdinjan (ARM )
6.400
8.766
15.166
7.
Donna Donny Truyens (BEL )
5.600
8.533
14.133
8.
Sašo Bertoncelj (SVN )
6.200
7.733
13.933
Kruhy
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Kodži Jamamuro
Japonsko
17/01/89
21 let
nejstarší
Matteo Morandi
Itálie
08/10/81
29 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Čchen I-ping (CHN )
6.800
9.100
15.900
2.
Jen Ming-jung (CHN )
6.800
8.900
15.700
3.
Matteo Morandi (ITA )
6.700
8.966
15.666
4.
Kodži Jamamuro (JPN )
6.700
8.800
15.500
5.
Yoo Won-Chul (KOR )
6.600
8.833
15.433
6.
Ivan San Miguel (ESP )
6.500
8.833
15.333
7.
Kenja Kobajaši (JPN )
6.400
8.900
15.300
8.
Chen Chih Yu (TPE )
6.700
8.566
15.266
Přeskok mužů
Thomas Bouhail se stal historicky prvním francouzským gymnastou, který dosáhl na titul mistra světa.[3]
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Yang Hak-Seon
Jižní Korea
06/12/92
17 let
nejstarší
Dzmitrij Kaspjarovič
Bělorusko
15/10/77
33 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
1. body
panel D
panel E
srážka
2. body
celkem
1.
Thomas Bouhail (FRA )
7.000
9.366
16.366
7.000
9.533
16.533
16.449
2.
Anton Golocuckov (RUS )
7.000
9.433
16.433
7.000
9.300
16.300
16.366
3.
Dzmitrij Kaspjarovič (BLR )
7.000
9.233
16.233
7.000
9.400
16.400
16.316
4.
Yang Hak-Seon (KOR )
7.000
9.400
16.400
7.000
9.133
16.133
16.266
5.
Flavius Koczi (ROU )
7.000
9.233
16.233
7.000
9.183
16.183
16.208
6.
Andrij Isajev (UKR )
6.600
9.266
15.866
7.000
9.233
16.233
16.049
7.
Luis Rivera (PUR )
6.600
9.375
15.975
6.600
9.316
15.916
15.945
8.
Jeffrey Wammes (NED )
6.800
9.300
0.1
16.000
6.600
8.900
15.500
15.750
1. přeskok
2. přeskok
celkem
Bradla mužů
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Kōhei Užimura
Japonsko
03/01/89
21 let
nejstarší
Ildar Valejev
Kazachstán
18/02/74
36 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Feng Če (CHN )
6.700
9.266
15.966
2.
Tcheng Chaj-pin (CHN )
6.400
9.216
15.616
3.
Kóhei Učimura (JPN )
6.400
9.100
15.500
4.
Fabian Hambüchen (GER )
6.300
9.066
15.366
5.
Kodži Uematcu (JPN )
6.500
8.733
15.233
6.
Adam Kierzkowski (POL )
6.000
9.200
15.200
7.
Ildar Valejev (KAZ )
6.900
8.283
15.183
8.
Samuel Piasecky (SVK )
6.300
8.866
15.166
Hrazda
gymnasta
stát
datum narození
věk
nejmladší
Danell Leyva
Spojené státy
30/10/91
18 let
nejstarší
Epke Zonderland
Nizozemsko
16/04/86
24 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Čang Čcheng-lung (CHN )
7.500
8.666
16.166
2.
Epke Zonderland (NED )
7.300
8.733
16.033
3.
Fabian Hambüchen (GER )
7.100
8.866
15.966
4.
Philipp Boy (GER )
7.300
8.533
15.833
5.
Danell Leyva (USA )
7.100
8.566
15.666
6.
Chris Brooks (USA )
6.600
8.783
15.383
7.
Feng Če (CHN )
6.600
8.566
15.166
8.
Kodži Uemacu (JPN )
7.200
6.800
14.000
Víceboj ženských družstev
Ruské gymnastky vybojovaly premiérový titul mistryň světa v této disciplíně.[4]
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Anna Dementěvová
Rusko
28/12/94
15 let
nejstarší
Elizabeth Tweddleová
Spojené království
01/04/85
25 let
Pořadí
gymnastka
celkem
1.
Rusko Rusko
45.766(1)
41.899(7)
43.733(2)
43.999(1)
175.397
Alija Mustafinová
15.633
15.600
15.033
14.666
Anna Dementěvová
–
13.366
14.400
14.533
Tatiana Nabjevová
15.400
12.933
–
–
Xenia Afanasjevová
–
–
–
14.800
Jekatěrina Kurbatovová
14.733
–
–
–
Xenia Semenovová
–
–
14.300
–
2.
Spojené státy americké Spojené státy americké
45.666(2)
44.065(2)
43.799(1)
41.666(6)
175.196
Rebecca Brossová
–
14.833
14.866
14.633
Aly Raismanová
15.066
–
14.333
14.500
Alicia Sacramoneová
15.600
–
14.600
–
Mackenzie Caquattová
15.000
14.666
–
–
Bridget Sloanová
–
14.566
–
–
Mattie Larsonová
–
–
–
12.533
3.
Čína Čína
44.666(3)
44.316(1)
42.566(4)
43.233(2)
174.781
Ťiang Jü-jüan
14.900
13.433
14.866
14.500
Chuang Čchiou-šuang
14.800
14.750
–
14.000
Suej Lu
–
–
13.000
14.733
Che Kche-sin
–
16.133
–
–
Jang I-lin
14.966
–
–
–
Teng Lin-lin
–
–
14.700
–
4
Rumunsko Rumunsko
44.266(4)
42.232(6)
43.532(3)
43.066(3)
173.096
Ana Porgrasová
–
14.466
15.066
14.133
Sandra Izbașová
14.700
–
14.333
14.200
Diana Chelaruová
14.700
–
–
14.733
Raluca Haiduová
14.866
13.700
–
–
Gabriela Drăgoiová
–
14.066
14.133
–
5
Japonsko Japonsko
43.066(7)
43.633(4)
42.232(5)
40.966(7)
169.897
Rie Tanaková
14.300
14.433
13.900
13.400
Koko Curumiová
13.866
14.900
13.366
13.866
Juko Šintakeová
–
14.300
13.966
–
Momoko Ozawová
14.900
–
–
–
Mai Jamagišiová
–
–
–
13.700
6
Austrálie Austrálie
43.499(6)
42.533(5)
40.598(6)
41.999(5)
168.629
Lauren Mitchellová
14.800
14.100
13.866
14.700
Georgia Bonorová
13.833
13.933
12.866
13.633
Ashleigh Brennanová
–
–
13.866
13.666
Emily Littleová
14.866
–
–
–
Larissa Millerová
–
14.500
–
–
7.
Spojené království Spojené království
43.732(5)
42.699(3)
37.632(8)
42.765(4)
166.828
Hannah Whelanová
–
13.900
14.133
14.066
Imogen Cairnsová
14.633
–
11.833
14.033
Nicole Hibbertová
14.366
13.066
11.666
–
Elizabeth Tweddleová
–
15.733
–
14.666
Rebecca Downieová
14.733
–
–
–
8.
Itálie Itálie
41.965(8)
41.032(8)
39.666(7)
40.766(8)
163.429
Serena Licchettová
14.066
13.300
12.166
13.633
Vanessa Ferrariová
13.966
14.066
–
14.333
Elisabetta Preziosa
13.933
–
14.000
–
Lia Parolariová
–
–
13.500
12.800
Eleonora Randová
–
13.666
–
–
Víceboj jednotlivkyň
Do kvalifikace nastoupilo 216 gymnastek a 142 z nich se představilo na všech šesti nářadích. Každá země mohla nominovat nejvýše šest závodnic, ale nejvýše dvě reprezentantky každého svazu mohly postoupit do 24členného finále. Třetími v redukovaných žebříčcích svých reprezentací, a současně do 24. místa kvalifikace, se umístily Mackenzie Caquattová (USA, 9.) Mattie Larsonová (USA, 11.), Xenia Afanasjevová (Rusko, 17.) a Emily Littleová (Austrálie, 23.), jež tak nepostoupily do finále. Ruska Alija Mustafinová vyhrála kvalifikaci o 1,585 bodu před Rebeccou Brossovou.[5]
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Celine Van Gernerová
Nizozemsko
01/12/94
15 let
nejstarší
Daniele Hypólitová
Brazílie
08/09/84
26 let
Pořadí
gymnastka
celkem
1.
Alija Mustafinová (RUS )
15.666
15.300
15.033
15.033
61.032
2.
Ťiang Jü-jüan (CHN )
14.833
15.533
15.066
14.566
59.998
3.
Rebecca Brossová (USA )
14.700
14.933
14.100
15.233
58.966
4.
Chuang Čchiou-šuang (CHN )
14.766
15.200
14.700
13.700
58.366
5.
Ana Porgrasová (ROU )
13.966
14.466
15.433
14.300
58.165
6.
Lauren Mitchellová (AUS )
14.733
13.900
14.900
14.600
58.133
7.
Tatiana Nabjevová (RUS )
15.466
15.133
13.266
13.433
57.298
8.
Ariella Kaeslinová (SUI )
15.300
13.700
14.200
13.700
56.900
9.
Raluca Oana Haiduová (ROU )
14.666
13.400
14.466
13.800
56.332
10.
Jessica Lopezová (VEN )
14.433
13.966
13.866
14.033
56.298
11.
Vanessa Ferrariová (ITA )
13.833
13.866
14.233
14.233
56.165
12.
Elisabeth Seitzová (GER )
14.766
14.733
13.458
13.200
56.157
13.
Aly Raismanová (USA )
14.900
11.700
14.466
14.633
55.699
14.
Georgia Bonorová (AUS )
13.966
13.833
14.466
13.433
55.698
15.
Jade Barbosová (BRA )
14.866
12.900
14.166
13.733
55.665
16.
Hannah Whelanová (GBR )
13.866
13.433
14.200
14.000
55.499
17.
Rie Tanaková (JPN )
14.033
14.066
13.900
13.333
55.332
18.
Daniele Hypólitová (BRA )
14.100
13.000
14.066
14.100
55.266
19.
Celine Van Gernerová (NED )
13.866
14.100
13.000
14.200
55.166
20.
Marta Pihanová-Kuleszová (POL )
13.766
12.500
14.333
14.133
54.732
21.
Koko Curumiová (JPN )
13.866
12.900
14.600
13.300
54.666
22.
Nicole Hibbertová (GBR )
13.966
14.000
13.200
13.400
54.566
23.
Aurelie Malaussenová (FRA )
14.166
13.966
14.033
12.100
54.265
24.
Elisabetta Preziosová (ITA )
13.933
11.700
14.200
13.100
52.933
Přeskok žen
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Tatiana Nabjevová
Rusko
21/11/94
15 let
nejstarší
Ariella Kaeslinová
Švýcarsko
11/10/87
23 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
1. body
panel D
panel E
srážka
2. body
celkem
1.
Alicia Sacramoneová (USA )
6.300
9.100
15.400
5.800
9.200
15.000
15.200
2.
Alija Mustafinová (RUS )
6.500
9.233
15.733
5.700
8.800
0.1
14.400
15.066
3.
Jade Barbosová (BRA )
5.800
9.133
14.933
5.600
9.066
14.666
14.799
4.
Ariella Kaeslinová (SUI )
6.300
8.866
15.166
5.800
8.700
0.1
14.400
14.783
5.
Tatiana Nabjevová (RUS )
5.800
8.933
14.733
5.700
8.866
0.1
14.466
14.599
6.
Jo Hyun Joo (KOR )
5.600
8.700
14.300
5.800
8.866
14.666
14.483
7.
Diana Chelaruová (ROU )
5.800
8.900
14.700
4.800
8.633
13.433
14.066
8.
Imogen Cairnsová (GBR )
5.300
9.133
14.433
4.800
8.766
13.566
13.999
1. přeskok
2. přeskok
celkem
Bradla žen
Rie Tanaková v kvalifikaci na bradlech
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Alija Mustafinová
Rusko
30/09/94
16 let
Oldest
Elizabeth Tweddleová
Spojené království
01/04/85
25 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Elizabeth Tweddleová (GBR )
6.800
8.933
15.733
2.
Alija Mustafinová (RUS )
6.800
8.800
15.600
3.
Rebecca Brossová (USA )
6.200
8.866
15.066
4.
Bridget Sloanová (USA )
6.000
8.666
14.666
5.
Ana Porgrasová (ROU )
6.200
8.400
14.600
6.
Chuang Čchiou-šuang (CHN )
7.000
7.400
14.400
7.
Che Kche-sin (CHN )
6.300
7.666
13.966
8.
Elisabeth Seitzová (GER )
4.200
6.266
10.466
Kladina
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Anna Dementěvová
Rusko
28/12/94
15 let
nejstarší
Alicia Sacramoneová
Spojené státy
03/12/87
22 let
Pořadí
gymnasta
panel D
panel E
srážka
celkem
1.
Ana Porgrasová (ROU )
6.500
8.866
15.366
2.
Rebecca Brossová (USA )
6.500
8.733
15.233
2.
Teng Lin-lin (CHN )
6.600
8.633
15.233
4.
Lauren Mitchellová (AUS )
6.600
8.600
15.200
5.
Alicia Sacramoneová (USA )
6.100
8.966
15.066
6.
Anna Dementěvová (RUS )
6.200
7.766
13.966
7.
Alija Mustafinová (RUS )
5.900
7.866
13.766
8.
Jana Demjančuková (UKR )
6.200
7.533
13.733
Prostná žen
Xenia Afanasjevová při sestavě prostných Lauren Mitchellová se stala historicky první australskou mistryní světa v gymnastice. Obhájkyně titulu Britka Beth Tweddleová neprošla sítem kvalifikace.[6]
gymnastka
stát
datum narození
věk
nejmladší
Alija Mustafinová
Rusko
30/09/94
16 let
Oldest
Sandra Izbașová
Rumunsko
18/06/90
20 let
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2010 World Artistic Gymnastics Championships na anglické Wikipedii.
↑ Drawing of lots in Rotterdam [online]. [cit. 2010-08-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-03-07. (anglicky) Je zde použita šablona {{Cite web }}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
↑ Archivovaná kopie. www.gymnasticsresults.com [online]. [cit. 2014-05-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-09-24.
↑ MOORE, Emmeline. AFP: Mitchell, Bouhail make gymnastics history [online]. Google.com [cit. 2010-10-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-10-29. (anglicky) Je zde použita šablona {{Cite web }}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
↑ WILLIAMS, Ollie. BBC Sport – Gymnastics – World Gymnastics 2010: GB women seventh in team final. news.bbc.co.uk . BBC News, 20 October 2010. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 28 October 2010. (anglicky) Je zde použita šablona {{Cite news }}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
↑ Archivovaná kopie. www.gymnasticsresults.com [online]. [cit. 2014-05-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-14.
↑ WILLIAMS, Ollie. BBC Sport – Gymnastics – World Gymnastics 2010: Lauren Mitchell wins floor gold. news.bbc.co.uk . BBC News, 24 October 2010. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 27 October 2010. (anglicky) Je zde použita šablona {{Cite news }}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy
Zdroj
Poslední aktualizace obsahu: 2024-04-03 20:26:54
Zdroj: Wikipedia (autoři článku Mistrovství světa ve sportovní gymnastice 2010 )
Licence textu: CC-BY-SA-3.0 Unported
Tento článek byl automaticky přejat z Wikipedie. Na obrázcích nebyly provedeny žádné změny. Obrázky se zobrazují ve zmenšené velikosti (jako miniatury). Kliknutím na obrázek získáte další informace o autorovi a licenci. Byly změněny prvky designu, odstraněny některé odkazy specifické pro Wikipedii (např. odkazy na Editaci a nebo na neexistující hesla) a provedena optimalizace pro rychlé načítání.