Mistrovství světa v silniční cyklistice žen – časovka družstev
Časovka ženských družstev byla součástí Mistrovství světa v silniční cyklistice v letech 1987 až 1994, jezdila se na trati 50 km a zúčastnila se jí čtyřčlenná národní družstva. V letech 2012 až 2018 se jezdila v rámci Mistrovství světa časovka ženských týmů, které se zúčastnily šestičlenné týmy složené ze závodnic různých národností.
Časovka družstev
Lp. | Rok | Km | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | MS 1987 | 50,0 | Villach |
Ałła Jakowlewa Naděžda Kibardinová Tamara Poliakowa Lubow Pogowicznikowa |
Inga Thompson Sue Ehlers Jane Marshall Leslie Schenk |
Francesca Galli Roberta Bonanomi Imelda Chiappa Monica Bandini |
2 | MS 1988 | 50,0 | Ronse |
Monica Bandini Roberta Bonanomi Maria Canins Francesca Galli |
Ałła Jakowlewa Naděžda Kibardinová Swietłana Rożkowa Laima Zilporite |
Jeannie Golay Phyllis Hines Jane Marshall Leslie Schenk |
3 | MS 1989 | 50,0 | Chambéry |
Naděžda Kibardinová Tamara Poliakowa Laima Zilporite Natalia Mielechina |
Monica Bandini Roberta Bonanomi Maria Canins Francesca Galli |
Valérie Simonnet Cécile Odin Catherine Marsal Nathalie Cantet |
4 | MS 1990 | 50,0 | Ucunomija |
Leontien van Moorselová Monique Knol Cora Westland Astrid Schop |
Inga Thompson Eva Stephenson Phyllis Hines Maureen Manley |
Natalia Mielechina Naděžda Kibardinová Walentyna Połchanowa Natalia Czypajewa |
5 | MS 1991 | 50,0 | Stuttgart |
Marion Clignet Nathalie Gendron Catherine Marsal Cécile Odin |
Cora Westland Astrid Schop Monique Knol Monique De Bruin |
Natalia Grinina Naděžda Kibardinová Walentyna Połchanowa Aiga Zagorska |
6 | MS 1992 | 50,0 | Benidorm |
Eva Stephenson Jeannie Golay Jan Bollandová Danute Bankaitis-Davis |
Corinne Le Gal Jeannie Longová Catherine Marsal Cécile Odin |
Gulnara Fatkulina Natalia Grinina Aleksandra Koliasewa Naděžda Kibardinová |
7 | MS 1993 | 50,0 | Oslo |
Olga Sokołowa Swietłana Bubnenkowa Aleksandra Koliasewa Walentyna Połchanowa |
Eva Stephenson Jeannie Golay Jan Bollandová Deirdre Demet |
Roberta Bonanomi Alessandra Cappellotto Michela Fanini Fabiana Luperini |
8 | MS 1994 | 50,0 | Agrigento |
Olga Sokołowa Swietłana Bubnenkowa Aleksandra Koliasewa Walentyna Połchanowa |
Jolanta Polikevičiūtė Rasa Polikevičiūtėová Diana Žiliūtė Liuda Triabaitė |
Deirdre Demet-Barry Eve Stephenson Jeannie Golay Alison Dunlap |
Časovka týmů
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
MS 2012 | Limburg |
Charlotte Beckerová Ellen van Dijková Amber Nebenová Evelyn Stevensová Ina-Yoko Teutenbergová Trixi Worracková |
Judith Arndtová Shara Gillowová Loes Gunnewijková Melissa Hoskinsová Alex Rhodesová Linda Villumsenová |
Chantal Blaaková Lucinda Brandová Jessie Daamsová Sharon Lawsová Emma Pooleyová Kirsten Wildová |
MS 2013 | Toskánsko |
Lisa Brennauerová Ellen van Dijková Katie Colcloughová Carmen Smallová Trixi Worracková Evelyn Stevensová |
Lucinda Brandová Thalita de Jongová Pauline Ferrand-Prevotová Roxane Knetemannová Annemiek van Vleutenová Marianne Vosová |
Annette Edmondsonová Shara Gillowová Loes Gunnewijková Melissa Hoskinsová Emma Johanssonová Amanda Sprattová |
MS 2014 | Ponferrada |
Chantal Blaaková Lisa Brennauerová Karol-Ann Canuelová Carmen Smallová Evelyn Stevensová Trixi Worracková |
Annette Edmondsonová Melissa Hoskinsová Emma Johanssonová Jessie MacLeanová Valentina Scandolarová Amanda Sprattová |
Alena Amjaljusiková Simona Frapportiová Doris Schweizerová Alison Tetricková Silvia Valsecchiová Susanna Zorziová |
MS 2015 | Richmond |
Alena Amjaljusiková Lisa Brennauerová Karol-Ann Canuelová Barbara Guarischiová Mieke Krögerová Trixi Worracková |
Lizzie Armitsteadová Chantal Blaaková Christine Majerusová Katarzyna Pawłowská Evelyn Stevensová Ellen van Dijková |
Lucinda Brandová Thalita de Jongová Shara Gillowová Roxane Knetemannová Katarzyna Niewiadomá Anna van der Breggenová |
MS 2016 | Dauhá |
Chantal Blaaková (NED) Karol-Ann Canuelová (CAN) Lizzie Deignanová (GBR) Christine Majerusová (LUX) Evelyn Stevensová (USA) Ellen van Dijková (NED) |
Alena Amialiusiková (BLR) Hannah Barnesová (GBR) Lisa Brennauerová (DEU) Elena Cecchiniová (ITA) Mieke Krögerová (DEU) Trixi Worracková (DEU) |
Ciara Horneová (GBR) Lisa Kleinová (DEU) Lotta Lepistöová (FIN) Ashleigh Moolmanová (RSA) Joëlle Numainvilleová (CAN) Stephanie Pohlová (DEU) |
MS 2017 | Bergen |
Lucinda Brand (NED) Leah Kirchmann (CAN) Floortje Mackaij (NED) Coryn Rivera (USA) Sabrina Stultiens (NED) Ellen van Dijková (NED) |
Chantal Blaaková (NED) Karol-Ann Canuel (CAN) Megan Guarnier (USA) Christine Majerus (LUX) Amy Pieters (NED) Anna van der Breggenová (NED) |
Lisa Klein (DEU) Clara Koppenburg (DEU) Lotta Lepistö (FIN) Cecilie Uttrup Ludwigová (DEN) Ashleigh Moolman (RSA) Stephanie Pohl (DEU) |
MS 2018 | Innsbruck |
Alena Amialiusik (BLR) Alice Barnes (GBR) Hannah Barnes (GBR) Elena Cecchini (ITA) Lisa Klein (GER) Trixi Worrack (GER) |
Chantal Blaaková (NED) Karol-Ann Canuel (CAN) Amalie Dideriksen (DEN) Christine Majerus (LUX) Amy Pieters (NED) Anna van der Breggenová (NED) |
Lucinda Brand (NED) Leah Kirchmann (CAN) Liane Lippert (GER) Pernille Mathiesen (DEN) Coryn Rivera (USA) Ellen van Dijková (NED) |