Otevřená rychlobruslařská dráha Arena Ritten v Klobensteinu Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2013 se konalo ve dnech 22.–24. února 2013 na otevřené rychlobruslařské dráze Arena Ritten v italské vesnici Klobenstein v obci Ritten . Celkově se jednalo o 42. světový šampionát pro chlapce a 41. pro dívky.
Českou výpravu tvořily Eliška Dřímalová, Natálie Tauchenová a Nikola Zdráhalová .
Program
22. února
23. února
24. února
500 m dívky 500 m chlapci 1500 m dívky 3000 m chlapci2
500 m chlapci1 1000 m dívky 1500 m chlapci 3000 m dívky 5000 m chlapci
500 m dívky1 1000 m chlapci1 družstva chlapci1 družstva dívky1
1 závody, které se nezapočítávají do víceboje2 závod, který je pouze součástí víceboje
Chlapci
500 m
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí
Jméno
Země
Čas 1
Čas 2
Celkový čas
1.
Cubasa Hasegawa
Japonsko Japonsko
35,76 (1.)
36,05 (1.)
71,810
2.
Im Čun-hong
Jižní Korea Jižní Korea
35,89 (2.)
36,32 (2.)
72,210
3.
Kim Čun-ho
Jižní Korea Jižní Korea
36,35 (3.)
36,57 (4.)
72,920
4.
Lennart Velema
Nizozemsko Nizozemsko
36,48 (4.)
36,68 (5.)
73,160
5.
Kai Verbij
Nizozemsko Nizozemsko
36,71 (9.)
36,54 (3.)
73,250
6.
Juto Fudžino
Japonsko Japonsko
36,58 (6.)
36,79 (6.)
73,370
7.
Konstantin Nikitin
Rusko Rusko
36,55 (5.)
37,07 (9.)
73,620
8.
Džunja Miwa
Japonsko Japonsko
36,88 (10.)
36,87 (7.)
73,750
9.
Vincent DeHaître
Kanada Kanada
36,94 (11.)
36,91 (8.)
73,850
10.
Piotr Michalski
Polsko Polsko
36,98 (12.)
37,14 (11.)
74,120
1000 m
Závodu se zúčastnilo 34 závodníků.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
Im Čun-hong
Jižní Korea Jižní Korea
1:11,37
Kai Verbij
Nizozemsko Nizozemsko
1:11,67
Lennart Velema
Nizozemsko Nizozemsko
1:11,81
4.
Džunja Miwa
Japonsko Japonsko
1:11,86
5.
Cubasa Hasegawa
Japonsko Japonsko
1:12,60
6.
Vladimir Pinčukov
Rusko Rusko
1:12,70
7.
Vincent DeHaître
Kanada Kanada
1:12,71
8.
Jang Fan
Čína Čína
1:12,73
9.
Simen Spieler Nilsen
Norsko Norsko
1:13,21
10.
Juto Fudžino
Japonsko Japonsko
1:13,25
1500 m
Závodu se zúčastnilo 57 závodníků.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
So Čong-su
Jižní Korea Jižní Korea
1:50,27
Džunja Miwa
Japonsko Japonsko
1:50,65
Simen Spieler Nilsen
Norsko Norsko
1:51,04
4.
Kai Verbij
Nizozemsko Nizozemsko
1:51,57
5.
Thijs Roozen
Nizozemsko Nizozemsko
1:51,63
6.
Jang Fan
Čína Čína
1:51,91
7.
Liou I-ming
Čína Čína
1:52,12
8.
Šóta Nakamura
Japonsko Japonsko
1:52,21
9.
Andrea Giovannini
Itálie Itálie
1:52,54
10.
Vincent DeHaître
Kanada Kanada
1:52,85
5000 m
Závodu se zúčastnilo 29 závodníků.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
Emery Lehman
USA USA
6:38,76
Andrea Giovannini
Itálie Itálie
6:43,50
Simen Spieler Nilsen
Norsko Norsko
6:45,16
4.
So Čong-su
Jižní Korea Jižní Korea
6:46,25
5.
Jang Fan
Čína Čína
6:48,33
6.
Viktor Hald Thorup
Dánsko Dánsko
6:51,60
7.
Gerben Jorritsma
Nizozemsko Nizozemsko
6:51,69
8.
Nils van der Poel
Švédsko Švédsko
6:52,50
9.
Edwin Park
USA USA
6:53,10
10.
Džunja Miwa
Japonsko Japonsko
6:53,20
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo 14 týmů. První čtyři týmy z kvalifikace postoupily do dvou finálových jízd.
Pořadí
Jméno
Čas v kvalifikaci
Finále
Čas ve finále
Itálie Itálie Andrea Giovannini , Andrea Stefani, Nicola Tumolero
4:03,49
Finále 1
3:56,73
Jižní Korea Jižní Korea Kim Jong-čin, So Čong-su, So Han-dže
3:59,59
3:59,94
Japonsko Japonsko Džunja Miwa, Šóta Nakamura, Masahito Obajaši
4:07,78
Finále 2
4:01,95
4.
Norsko Norsko Anders B. Furnée*, Magnus Kristensen, Simen Spieler Nilsen , Johann Jørgen Sæves*
4:05,39
4:08,32
* Sæves startoval v kvalifikaci, ve finále jej nahradil Furnée
Víceboj
Závodu se zúčastnilo 32 závodníků.
Pořadí
Jméno
Země
500 m
3000 m
1500 m
5000 m
Počet bodů
1.
So Čong-su
Jižní Korea Jižní Korea
37,64 (11.)
3:52,87 (2.)
1:50,27 (1.)
6:46,25 (4.)
153,832
2.
Simen Spieler Nilsen
Norsko Norsko
37,16 (6.)
3:55,11 (4.)
1:51,04 (2.)
6:45,16 (3.)
153,874
3.
Andrea Giovannini
Itálie Itálie
37,64 (11.)
3:52,84 (1.)
1:52,54 (7.)
6:43,50 (2.)
154,309
4.
Jang Fan
Čína Čína
36,88 (3.)
3:58,51 (8.)
1:51,91 (4.)
6:48,33 (5.)
154,767
5.
Gerben Jorritsma
Nizozemsko Nizozemsko
36,80 (2.)
3:57,61 (6.)
1:52,90 (9.)
6:51,69 (6.)
155,203
6.
Šóta Nakamura
Japonsko Japonsko
36,78 (1.)
3:59,13 (9.)
1:52,21 (6.)
6:57,13 (11.)
155,751
7.
Emery Lehman
USA USA
39,28 (25.)
3:53,94 (3.)
1:53,60 (11.)
6:38,76 (1.)
156,012
8.
Thijs Roozen
Nizozemsko Nizozemsko
37,48 (9.)
3:57,25 (5.)
1:51,63 (3.)
6:57,86 (10.)
156,017
9.
Liou I-ming
Čína Čína
37,58 (10.)
4:02,64 (19.)
1:52,12 (5.)
7:01,75 (16.)
157,568
10.
Paul-Yme Brunsmann
Nizozemsko Nizozemsko
37,70 (13.)
4:00,65 (11.)
1:53,94 (12.)
6:59,56 (14.)
157,744
Dívky
500 m
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí
Jméno
Země
Čas 1
Čas 2
Celkový čas
1.
Kim Hjon-jong
Jižní Korea Jižní Korea
39,89 (1.)
39,75 (1.)
79,640
2.
Vanessa Bittnerová
Rakousko Rakousko
40,15 (2.)
39,95 (2.)
80,100
3.
Kako Jamaneová
Japonsko Japonsko
40,57 (4.)
40,25 (3.)
80,820
4.
Š' Siao-süan
Čína Čína
40,40 (3.)
40,81 (6.)
81,210
5.
Kaitlyn McGregorová
Švýcarsko Švýcarsko
40,57 (4.)
41,02 (11.)
81,590
6.
Jelizaveta Kazelinová
Rusko Rusko
40,89 (6.)
40,88 (9.)
81,770
7.
Sarah Warrenová
USA USA
40,91 (7.)
41,05 (12.)
81,960
8.
Doreen Lambová
Německo Německo
40,96 (8.)
41,07 (13.)
82,030
9.
Tchang Wen
Čína Čína
41,25 (9.)
40,80 (4.)
82,050
10.
Kwak He-ri
Jižní Korea Jižní Korea
41,31 (10.)
40,85 (7.)
82,160
1000 m
Závodu se zúčastnilo 46 závodnic.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
Vanessa Bittnerová
Rakousko Rakousko
1:18,72
Miho Takagiová
Japonsko Japonsko
1:19,03
Antoinette de Jongová
Nizozemsko Nizozemsko
1:19,23
4.
Kim Hjon-jong
Jižní Korea Jižní Korea
1:19,52
5.
Kaitlyn McGregorová
Švýcarsko Švýcarsko
1:20,13
6.
Saori Toiová
Japonsko Japonsko
1:20,61
7.
Leeyen Harteveldová
Nizozemsko Nizozemsko
1:20,92
8.
Reina Anemaová
Nizozemsko Nizozemsko
1:21,43
9.
Pak Čo-won
Jižní Korea Jižní Korea
1:21,47
10.
Kate Hanlyová
Kanada Kanada
1:21,72
38.
Nikola Zdráhalová
Česko Česko
1:25,54
42.
Natálie Tauchenová
Česko Česko
1:26,89
1500 m
Závodu se zúčastnilo 38 závodnic.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
Miho Takagiová
Japonsko Japonsko
2:01,56
Kaitlyn McGregorová
Švýcarsko Švýcarsko
2:02,06
Antoinette de Jongová
Nizozemsko Nizozemsko
2:02,80
4.
Pak Čo-won
Jižní Korea Jižní Korea
2:03,97
5.
Ajano Satóová
Japonsko Japonsko
2:05,13
6.
Vanessa Bittnerová
Rakousko Rakousko
2:05,36
7.
Reina Anemaová
Nizozemsko Nizozemsko
2:05,64
8.
Nam Či-un
Jižní Korea Jižní Korea
2:06,20
9.
Jade van der Molenová
Nizozemsko Nizozemsko
2:06,56
10.
Alexandra Ščelkonogovová
Rusko Rusko
2:07,38
25.
Natálie Tauchenová
Česko Česko
2:12,15
37.
Nikola Zdráhalová
Česko Česko
DSQ
3000 m
Závodu se zúčastnilo 29 závodnic.
Pořadí
Jméno
Země
Celkový čas
Antoinette de Jongová
Nizozemsko Nizozemsko
4:19,56
Miho Takagiová
Japonsko Japonsko
4:20,30
Kaitlyn McGregorová
Švýcarsko Švýcarsko
4:20,81
4.
Jade van der Molenová
Nizozemsko Nizozemsko
4:21,34
5.
Pak Čo-won
Jižní Korea Jižní Korea
4:25,96
6.
Jelizaveta Kazelinová
Rusko Rusko
4:26,31
7.
Reina Anemaová
Nizozemsko Nizozemsko
4:29,28
8.
Vanessa Bittnerová
Rakousko Rakousko
4:30,42
9.
Nam Či-un
Jižní Korea Jižní Korea
4:32,92
10.
Aleksandra Kapruziaková
Polsko Polsko
4:34,38
20.
Natálie Tauchenová
Česko Česko
4:43,52
27.
Nikola Zdráhalová
Česko Česko
4:53,79
28.
Eliška Dřímalová
Česko Česko
4:55,24
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo 13 týmů. První čtyři týmy z kvalifikace postoupily do dvou finálových jízd.
Pořadí
Jméno
Čas v kvalifikaci
Finále
Čas ve finále
Japonsko Japonsko Ajano Satóová , Miho Takagiová , Saori Toiová
3:14,66
Finále 1
3:12,97
Jižní Korea Jižní Korea Ho Jun-hi, Nam Či-un, Pak Čo-won
3:15,98
3:16,12
Nizozemsko Nizozemsko Reina Anemaová, Antoinette de Jongová , Jade van der Molenová
3:17,11
Finále 2
3:14,22
4.
Rusko Rusko Alexandra Kačurkinová, Jelizaveta Kazelinová , Marina Salnikovová
3:18,76
3:21,14
11.
Česko Česko Eliška Dřímalová, Natálie Tauchenová , Nikola Zdráhalová
3:34,03
—
Víceboj
Závodu se zúčastnilo 26 závodnic.
Pořadí
Jméno
Země
500 m
3000 m
1500 m
5000 m
Počet bodů
1.
Miho Takagiová
Japonsko Japonsko
39,88 (1.)
2:01,56 (1.)
1:19,03 (2.)
4:20,30 (2.)
163,298
2.
Antoinette de Jongová
Nizozemsko Nizozemsko
40,75 (4.)
2:02,80 (3.)
1:19,23 (3.)
4:19,56 (1.)
164,558
3.
Kaitlyn McGregorová
Švýcarsko Švýcarsko
40,57 (3.)
2:02,06 (2.)
1:20,13 (4.)
4:20,81 (3.)
164,789
4.
Vanessa Bittnerová
Rakousko Rakousko
40,15 (2.)
2:05,36 (6.)
1:18,72 (1.)
4:30,42 (7.)
166,366
5.
Pak Čo-won
Jižní Korea Jižní Korea
42,58 (20.)
2:03,97 (4.)
1:21,47 (7.)
4:25,96 (5.)
168,964
6.
Jade van der Molenová
Nizozemsko Nizozemsko
42,35 (15.)
2:06,56 (9.)
1:22,02 (9.)
4:21,34 (4.)
169,102
7.
Reina Anemaová
Nizozemsko Nizozemsko
42,16 (14.)
2:05,64 (7.)
1:21,43 (6.)
4:29,28 (6.)
169,635
8.
Nam Či-un
Jižní Korea Jižní Korea
41,83 (10.)
2:06,20 (8.)
1:21,90 (8.)
4:32,92 (8.)
170,332
9.
Ajano Satóová
Japonsko Japonsko
41,45 (6.)
2:05,13 (5.)
1:22,17 (10.)
4:36,62 (14.)
170,348
10.
Chan Mej
Čína Čína
41,82 (9.)
2:09,16 (12.)
1:23,87 (15.)
4:35,73 (10.)
172,763
Externí odkazy
Zdroj
Poslední aktualizace obsahu: 2024-05-09 12:00:51
Zdroj: Wikipedia (autoři článku Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2013 )
Licence textu: CC-BY-SA-3.0 Unported
Tento článek byl automaticky přejat z Wikipedie. Na obrázcích nebyly provedeny žádné změny. Obrázky se zobrazují ve zmenšené velikosti (jako miniatury). Kliknutím na obrázek získáte další informace o autorovi a licenci. Byly změněny prvky designu, odstraněny některé odkazy specifické pro Wikipedii (např. odkazy na Editaci a nebo na neexistující hesla) a provedena optimalizace pro rychlé načítání.