Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2011
Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2011 | |
---|---|
Místo | Štětín |
Země | Polsko |
Pořadatel | Evropská plavecká liga |
Datum | 2011 |
Předchozí | Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2010 |
Následující | Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2012 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2011 se konalo od 8. do 11. prosince 2011 ve Štětíně v bazénu Floating Arena. Plavalo se na desetidráhovém bazénu, a tak do finálových a semifinálových bojů postupovalo 10 resp. 20 plavců, stejně jako na Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2009. Disciplíny na 50m a 100m se plavaly na semifinále a finále. U disciplín na 200m a více postupovalo do finále pouze deset nejlepších z dopoledních rozplaveb. Výjimkou byly disciplíny 800m a 1500m volný způsob, které se plavaly přímo na čas (vítězem se stává nejrychlejší plavec rozplaveb a poslední nejrychlejší rozplavba se plave v odpoledním finálovém bloku). Do odpoledních finále a semifinále mohou postoupit pouze dva plavci z jedné národní reprezentace.
Přehled medailistů
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50m Volný způsob |
Konrad Czerniak POL |
00:20,88 |
Sergej Fesikov RUS |
00:20,95 |
Marco Orsi ITA |
00:21,01 |
100m Volný způsob |
Sergej Fesikov RUS |
00:46,56 |
Luca Dotto ITA |
00:46,89 |
Krisztián Takács HUN |
00:47,46 |
200m Volný způsob |
Paul Bidermann GER |
01:42,92 |
Filippo Magnini ITA |
01:43,20 |
Laszlo Cseh HUN |
01:43,71 |
400m Volný způsob |
Paul Bidermann GER |
03:38,65 |
Mads Glasner DEN |
03:39,30 |
Pawel Korzinowski POL |
03:40,54 |
1500m Volný způsob |
Mateusz Sawrymowicz POL |
14:29,81 |
Mads Glæsner DEN |
14:29,88 |
Serhij Frolov UKR |
14:35,22 |
50m Znak |
Aschwin Faber Wildeboer ESP |
00:23,43 |
Fiori Lang SUI |
00:23,57 |
Pavel Sankovič BLR |
00:23,64 |
100m Znak |
Radosław Kawęcki POL |
00:50,43 |
Aschwin Faber Wildeboer ESP |
00:50,61 |
Pavel Sankovič BLR |
00:51,14 |
200m Znak |
Radosław Kawęcki POL |
01:49,15 |
Aschwin Faber Wildeboer ESP |
01:50,63 |
Peter Bernek HUN |
01:51,21 |
50m Prsa |
Fabio Scozzoli ITA |
00:26,25 |
Damir Dugonjič SLO |
00:26,34 |
Alexander Dale Oen NOR |
00:26,49 |
100m Prsa |
Alexander Dale Oen NOR |
00:57,05 |
Damir Dugonjič SLO |
00:57,29 |
Fabio Scozzoli ITA |
00:57,30 |
200m Prsa |
Dániel Gyurta HUN |
02:02,37 |
Vjačeslav Sinkevič RUS |
02:03,61 |
Michael Jamieson GBR |
02:03,77 |
50m Motýlek |
Andrij Govorov UKR |
00:22,70 |
Amaury Leveaux FRA |
00:22.74 |
Konrad Czerniak POL |
00:22.77 |
100m Motýlek |
Konrad Czerniak POL |
00:49,62 |
Jevgenij Korotyškin RUS |
00:49,88 |
Francois Heersbrandt BEL |
00:50,44 |
200m Motýlek |
László Cseh HUN |
01:50,87 |
Nikolaj Skvorcov RUS |
01:51,21 |
Joe Roebuck GBR |
01:51,62 |
100m Polohový závod |
Peter Mankoč SLO |
00:52,70 |
Markus Deibler GER |
00:53,04 |
Martti Aljand EST |
00:53,37 |
200m Polohový závod |
László Cseh HUN |
01:53,43 |
Markus Rogan AUT |
01:53,63 |
Gal Nevo ISR |
01:54,87 |
400m Polohový závod |
László Cseh HUN |
04:01,68 |
David Verraszto HUN |
04:03,03 |
Gal Nevo ISR |
04:04,49 |
4x50m Volný způsob |
ITA Luca Dotto, Marco Orsi, Federico Bocchia, Andrea Rolla |
01:24,82 |
RUS Sergej Fesikov, Jevgenij Lagunov, Andrej Grečin, Nikita Konovalov |
0 1:25.11 |
BEL François Heersbrandt, Emmanuel Vanluchene, Louis Croenen, Jasper Aerents |
01:25,83 |
4x50m Polohová štafeta |
ITA Mirco Di Tora, Fabio Scozzoli, Paolo Facchinelli, Marco Orsi |
01:33,18 |
RUS Vitalij Borisov, Sergej Gejbel, Jevgenij Korotyškin, Sergej Fesikov |
01:33,86 |
GER Christian Diener, Erik Steinhagen, Steffen Deibler, Stefan Herbst |
01:34,4 |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50m Volný způsob |
Britta Steffenová GER |
00:24,01 |
Jeanette Ottesenová DEN |
00:24,11 |
Triin Aljandová EST |
00:24,23 |
100m Volný způsob |
Britta Steffenová GER |
00:51,94 |
Jeanette Ottesenová DEN |
00:52,05 |
Amy Smithová GBR |
00:52,77 |
200m Volný způsob |
Silke Lippok GER |
01:54,08 |
Melanie Costa Schmid ESP |
01:54,31 |
Evelyn Verrasztó HUN |
01:54,55 |
400m Volný způsob |
Mireia Garcia Belmonte ESP |
03:56,39 |
Lotte Friisová DEN |
03:58,02 |
Melanie Costa Schmid ESP |
04:00,30 |
800m Volný způsob |
Lotte Friisová DEN |
08:07,53 |
Erika Garcia Villaecija ESP |
08:12,23 |
Melanie Costa Schmid ESP |
08:16,28 |
50m Znak |
Anastasija Zujevová RUS |
00:26,23 |
Georgia Daviesová GBR |
00:26,93 |
Simona Baumrtová CZE |
00:26,94 |
100m Znak |
Daryna Zevina UKR |
00:56,96 |
Anastasija Zujevová RUS |
00:57,12 |
Mie Oe Nielsenová DEN |
00:57,57 |
200m Znak |
Daryna Zevina UKR |
02:02,25 |
Duane da Rocha Marce ESP |
02:03,32 |
Melanie Nocher IRL |
02:04,29 |
50m Prsa |
Valentina Artěmjevová RUS |
00:30,06 |
Dorothea Brandt GER |
00:30,17 |
Darja Dějevová RUS |
00:30,63 |
100m Prsa |
Valentina Artěmjevová RUS |
01:05,19 |
Rieke Moeller Pedersenová DEN |
01:05,23 |
Darja Dějevová RUS |
01:05,83 |
200m Prsa |
Rieke Moeller Pedersenová DEN |
02:19,55 |
Anastasija Čaunová RUS |
02:20,84 |
Fanny Lecluyseová BEL |
02:21,14 |
50m Motýlek |
Jeanette Ottesenová DEN |
00:24,92 |
Triin Aljandová EST |
00:25,51 |
Sviatlana Khakhlova BLR |
00:25.96 |
100m Motýlek |
Jeanette Ottesenová DEN |
00:56,22 |
Jemma Loweová GBR |
00:56,67 |
Ilaria Bianchi ITA |
00:57,42 |
200m Motýlek |
Mireia Garcia Belmonte ESP |
02:03,37 |
Jemma Loweová GBR |
02:04,04 |
Jesicca Dickonsová GBR |
2:04.80 |
100m Polohový závod |
Theresa Michalak GER |
00:59,05 |
Zsuzsanna Jakabos HUN |
00:59,72 |
Mie Oe Nielsenová DEN |
01:00,10 |
200m Polohový závod |
Mireia Garcia Belmonte ESP |
02:07,06 |
Evelyn Verrasztó HUN |
02:08,28 |
Hannah Mileyová GBR |
02:08,34 |
400m Polohový závod |
Mireia Garcia Belmonte ESP |
04:24,55 |
Hannah Mileyová GBR |
4:26.06 |
Zsuzsanna Jakabos HUN |
4:27,86 |
4x50m Volný způsob |
GER Britta Steffenová, Dorothea Brandtová, Paulina Schmiedelová, Daniela Schreiberová |
01:37,29 |
DEN Mie Oe Nielsenová, Pernille Blume, Katrine Holm Soerensenová, Jeanette Ottesenová |
01:37,63 |
ITA Erika Feraioliová, Erica Burattová, Federica Pellegriniová, Laura Letrariová |
01:38,12 |
4x50m polohová štafeta |
DEN Mie Oe Nielsenová, Rieke Moeller Pedersenová, Jeanette Ottesenová, Pernille Blume |
01:46,48 |
RUS Anastasija Zujevová, Valentina Artěmjevová, Irina Bespalovová, Margarita Něstěrovová |
01:47,08 |
POL Aleksandra Urbanczyková, Ewa Scieszková, Anna Dowgiertová, Katarzyna Wilková |
01:48,70 |
Medailové pořadí
Pořadí | Stát | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo | 7 | 2 | 1 | 10 |
2 | Dánsko | 5 | 7 | 2 | 14 |
3 | Španělsko | 5 | 5 | 2 | 12 |
4 | Polsko | 5 | 0 | 3 | 8 |
5 | Rusko | 4 | 9 | 2 | 15 |
6 | Maďarsko | 4 | 3 | 5 | 12 |
7 | Itálie | 3 | 2 | 4 | 9 |
8 | Ukrajina | 3 | 0 | 1 | 4 |
9 | Slovinsko | 1 | 2 | 0 | 3 |
10 | Norsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Spojené království | 0 | 4 | 5 | 9 |
12 | Estonsko | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Rakousko | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Francie | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Švýcarsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Bělorusko | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Belgie | 0 | 0 | 3 | 3 |
18 | Izrael | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Česko | 0 | 0 | 1 | 1 |
19 | Irsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 38 | 38 | 38 | 114 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2011 European Short Course Swimming Championships na anglické Wikipedii.
Související články
Externí odkazy
- oficiální stránky šampionátu (anglicky)
- LEN - Evropská plavecká federace (anglicky)
- Výsledky (anglicky)
- Zprávy z ME25 ve Štětíně[nedostupný zdroj] na webu plaveckyblog.cz