Evropská konferenční liga UEFA 2022/23
Podrobnosti | |
---|---|
Datum konání | 5. července – 25. srpna 2022 (kvalifikace) 8. září 2022 – 7. června 2023 (turnaj) |
Počet týmů | 32+8 (turnaj) 138+46 (celkem) |
Konečné pořadí | |
Vítěz | West Ham United (1. titul) |
Finalista | Fiorentina |
Statistiky | |
Počet zápasů | 141 |
Počet gólů | 379 (2,69 na zápas) |
Návštěvnost | 2 077 952 (14 737 na zápas) |
Nejlepší střelec |
Arthur Cabral (7 gólů) |
Sesterské soutěže asociace | |
Liga mistrů UEFA | |
Evropská liga UEFA | |
← 2021/2022 | 2023/2024 → |
Evropská konferenční liga UEFA 2022/2023 byla 2. sezónou Evropské konferenční ligy UEFA, mezinárodní fotbalové soutěže, které se účastnily týmy z členských asociací UEFA. Konala se od července do srpna 2022 (kvalifikace) a od září 2022 do 7. května 2023 (hlavní část).
Vítězný tým Evropské konferenční ligy 2022/2023, West Ham United se automaticky kvalifikoval do skupinové fáze Evropské ligy 2023/2024.
Finále se odehrálo na stadionu Fortuna Arena v Praze, hlavním městě České republiky.
Účastnická místa
Celkem 177 týmů z 54 z celkových 55 členských zemí UEFA se účastnily Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23. Jedinou výjimkou bylo Rusko, jehož týmy UEFA vyloučila ze soutěží.[1] Země získaly účastnická místa dle koeficientů UEFA:
- Asociace na 1.–5. místě obdržely jedno místo.
- Asociace na 6.–7., 9–17. místě a na 51.–55. obdržely dvě místa.
- Asociace na 18.–50. místě obdržely tři místa s výjimkou Lichtenštejnska, které obdrželo jen jedno místo pro vítěze domácího poháru.
- Dále se Evropské konferenční ligy účastnilo 18 týmů vyřazených v předkolech Ligy mistrů a 25 týmů vyřazených z Evropské ligy.
Žebříček UEFA
Účastnická místa pro Evropskou konferenční ligu UEFA 2022/2023 byla rozdělena podle koeficientu UEFA z roku 2021, do kterého byly započteny výsledky klubů dané země v evropských pohárových soutěžích od sezóny 2016/17 do sezóny 2020/21 včetně.[2]
|
|
|
Rozdělení týmů
Vzhledem k vyloučení týmů z Ruska v soutěžích UEFA a vzhledem k tomu, že si vítěz Evropské konferenční ligy 2021/2022 zajistil místo v základní části Evropské ligy 2022/2023 došlo oproti původnímu rozdělení k následujícím úpravám:
- Vítěz poháru asociace na 16. a 17. místě (Srbsko, Česko) vstoupí do Evropské ligy, namísto 2. předkola Evropské konferenční ligy.
- Vítězové poháru asociací na 18.–20. místě (Chorvatsko, Švýcarsko, Řecko) vstoupí přímo do 3. předkola, namísto 2. předkola.
- Vítězové poháru asociací na 30.–41. místě (Polsko, Slovinsko, Slovensko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Bosna a Hercegovina, Irsko, Severní Makedonie, Arménie, Lotyšsko, Albánie) vstoupí přímo do 2. předkola, namísto 1. předkola.
Týmy vstupující do tohoto kola | Týmy postupující z předchozího kola | Týmy přesunuté z Ligy mistrů nebo Evropské ligy | ||
---|---|---|---|---|
1. předkolo (60 týmů) |
|
|||
2. předkolo | Mistrovská část (16 týmů) |
|
||
Nemistrovská část (90 týmů) |
|
|
||
3. předkolo | Mistrovská část (10 týmů) |
|
|
|
Nemistrovská část (54 týmů) |
|
|
||
4. předkolo | Mistrovská část (10 týmů) |
|
|
|
Nemistrovská část (34 týmů) |
|
|
|
|
Skupinová fáze (32 týmů) |
|
|
||
Předkolo playoff (16 týmů) |
|
|
||
Vyřazovací fáze (16 týmů) |
|
Týmy
Týmy kvalifikované do Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23 seřazeny podle předkol do kterých vstoupily. V závorkách způsob kvalifikace:
Popisky v závorkách ukazují z jaké pozice se tým kvalifikoval do soutěže:
- 2., 3., 4., atd.: Umístění v lize
- POE: Vítězové ligového play-off o Evropu
- VP: Vítěz domácího poháru
- LP: Vítěz ligového poháru
- LM: Vstup z Ligy mistrů
- P1: Poražení z 1. předkola
- P0: Poražení z 0. předkola
- EL: Vstup z Evropské ligy
- 3S: 3. místo v základní skupině
- P4: Poražení ze 4. předkola
- P3: Poražení ze 3. předkola
- MČ: mistrovská část × NČ: nemistrovská část
Vstup | Týmy | ||||
---|---|---|---|---|---|
Předkolo play-off | Bodø/Glimt (EL 3S) | AEK Larnaka (EL 3S) | Ludogorec Razgrad (EL 3S) | Braga (EL 3S) | |
Šeriff Tiraspol (EL 3S) | Lazio Řím (EL 3S) | Karabach (EL 3S) | Trabzonspor (EL 3S) | ||
Základní skupina | Gent (EL P4) | Austria Vídeň (EL P4) | Heart of Midlothian (EL P4) | Dnipro-1 (EL P4) | |
Sivasspor (EL P4) | Silkeborg (EL P4) | Apollon Limassol (EL P4) | Žalgiris (EL P4) | ||
Shamrock Rovers (EL P4) | Pjunik (EL P4) | ||||
4. předkolo | Mistrovská část | Maribor (EL P3-MČ) | Slovan Bratislava (EL P3-MČ) | F91 Dudelange (EL P3-MČ) | Škupi (EL P3-MČ) |
Linfield (EL P3-MČ) | |||||
Nemistrovská část | West Ham (7.) | Villarreal (7.) | Fiorentina (7.) | Kolín nad Rýnem (7.) | |
Nice (5.) | FK Partizan (EL P3-NČ) | Slovácko (EL P3-NČ) | |||
3. předkolo | Mistrovská část | Šachtěr Salihorsk (LM P1) | RFS (LM P1) | ||
Nemistrovská část | Gil Vicente (5.) | Twente (4.) | Anderlecht (3.) | Wolfsberger (4.) | |
Dundee United (4.) | Zorja Luhansk (4.) | Hajduk Split (VP) | Lugano (VP) | ||
Panathinaikos (VP) | |||||
2. předkolo | Mistrovská část | CFR Kluž (LM P1) | Tobol Kostanaj (LM P1) | Lech Poznań (LM P1) | Zrinjski (LM P1) |
Tirana (LM P1) | Dinamo Batumi (LM P1) | Hibernians (LM P1) | KÍ Klaksvík (LM P1) | ||
Ballkani (LM P1) | Lincoln Red Imps (LM P1) | Sutjeska Nikšić (LM P1) | The New Saints (LM P1) | ||
Víkingur Reykjavík (LM P1) | Inter Club d'Escaldes (LM P0) | Levadia Tallinn (LM P0) | La Fiorita (LM P0) | ||
Nemistrovská část | Guimarães (6.) | AZ Alkmaar (POE) | Royal Antverpy (4.) | Rapid Vídeň (POE) | |
Motherwell (5.) | Vorskla Poltava (5.) | Konyaspor (3.) | Başakşehir (4.) | ||
Brøndby (4.) | Viborg (POE) | APOEL (3.) | Aris Limassol (4.) | ||
Čukarički (3.) | Radnički Niš (4.) | Slavia Praha (2.) | Sparta Praha (3.) | ||
Osijek (2./3./4.) | Rijeka (2./3./4.) | Basilej (2.) | Young Boys (3.) | ||
PAOK Soluň (2.) | Aris Soluň (3.) | Hapoel Be'er Ševa (VP) | Maccabi Tel Aviv (3.) | ||
Maccabi Netanya (4.) | Molde (VP) | Viking Stavanger (3.) | Lillestrøm (4.) | ||
AIK Stockholm (2.) | Djurgårdens (3.) | Elfsborg (4.) | Levski Sofia (VP) | ||
CSKA Sofia (2.) | Botev Plovdiv (POE) | Sepsi Sfântu Gheorghe (VP) | FCSB (2.) | ||
Universitatea Craiova (POE) | Neftçi Baku (2.) | Zira (3.) | Gabala (4.) | ||
Kajrat Almaty (VP) | Astana (2.) | FC Kyzylžar (4.) | Kisvárda (2.) | ||
Puskás Akadémia (3.) | Fehérvár (4.) | Gomel (VP) | BATE Borisov (2.) | ||
Raków Częstochowa (VP) | Koper (VP) | Spartak Trnava (VP) | Vaduz (VP) | ||
Sūduva (VP) | Racing Union (VP) | Velež Mostar (VP) | St Patrick's Athletic (VP) | ||
Makedonija Gjorče Petrov (VP) | Ararat-Armenia (2.) | Valmiera (2.) | Vllaznia (VP) | ||
1. předkolo | Dinamo Minsk (3.) | Pogon Štětín (3.) | Lechia Gdańsk (4.) | Olimpija Lublaň (3.) | |
Mura (4.) | Ružomberok (2./3.) | DAC Dunajská Streda (POE) | Žalgiris (3.) | ||
Panevėžys (4.) | Differdange 03 (2.) | Fola Esch (3.) | Tuzla City (2.) | ||
Borac Banja Luka (3.) | Sligo Rovers (3.) | Derry City (4.) | Akademija Panděv (2.) | ||
Škendija (3.) | Alaškert (3.) | Ararat Jerevan (4.) | Liepāja (3.) | ||
Riga (4.) | Laçi (2.) | Partizani (3.) | Crusaders (VP) | ||
Cliftonville (2.) | Larne (POE) | Saburtalo Tbilisi (VP) | Dinamo Tbilisi (2.) | ||
Dila Gori (3.) | KuPS (VP) | SJK (3.) | Inter Turku (4.) | ||
Petrocub Hîncești (2.) | Milsami Orhei (3.) | Sfîntul Gheorghe 4.) | Floriana (VP) | ||
Ħamrun Spartans (3.) | Gżira United (4.) | B36 Tórshavn (VP) | HB Tórshavn (2.) | ||
Víkingur (3.) | Llapi (VP) | Drita (2.) | Gjilani (3.) | ||
Europa FC (2.) | St Joseph's (3.) | Bruno's Magpies (4.) | Budućnost Podgorica (VP) | ||
Dečić (3.) | Iskra (4.) | Bala Town (2.) | Newtown (3.) | ||
Breiðablik UBK (2.) | KR (3.) | Paide Linnameeskond (VP) | Flora Tallinn (2.) | ||
Atlètic d'Escaldes (VP) | Santa Coloma (2.) | Tre Fiori (VP) | Tre Penne (2.) |
Termíny
Termíny pro odehrání jednotlivých kol a jejich losování jsou uvedeny níže. Pokud není uvedeno jinak, los probíhá vždy v Nyonu, ve Švýcarsku, v sídle UEFA. Los základních skupin proběhl 26. srpna 2022.
Fáze | Kolo | Datum losování | První zápasy | Druhé zápasy |
---|---|---|---|---|
Kvalifikace | 1. předkolo | 14. června 2022 | 7. červenec 2022 | 14. červenec 2022 |
2. předkolo | 15. června 2022 | 21. červenec 2022 | 28. červenec 2022 | |
3. předkolo | 18. červenec 2022 | 4. srpen 2022 | 11. srpen 2022 | |
4. předkolo | 1. srpna 2022 | 18. srpna 2022 | 25. srpna 2022 | |
Skupinová fáze | 1. kolo | 26. srpna 2022 | 8. září 2022 | |
2. kolo | 15. září 2022 | |||
3. kolo | 6. října 2022 | |||
4. kolo | 13. října 2022 | |||
5. kolo | 27. října 2022 | |||
6. kolo | 3. listopadu 2022 | |||
Vyřazovací fáze | Předkolo playoff | 7. listopadu 2022 | 16. února 2023 | 23. února 2023 |
Osmifinále | 24. února 2023 | 9. března 2023 | 16. března 2023 | |
Čtvrtfinále | 17. března 2023 | 13. dubna 2023 | 20. dubna 2023 | |
Semifinále | 11. května 2023 | 18. května 2023 | ||
Finále | 7. června 2023 |
Kvalifikace
1. předkolo
Los proběhl 14. června 2022.
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Alaškert | 2:4 | Ħamrun Spartans | 1:0 | 1:4 |
Lechia Gdańsk | 6:2 | Akademija Pandev | 4:1 | 2:1 |
Inter Turku | 1:3 | Drita | 1:0 | 0:3 |
Dinamo Tbilisi | 4:4 (5:6 pen.) | Paide Linnameeskond | 2:3 | 2:1 (prodl.) |
Panevėžys | 0:2 | Milsami Orhei | 0:0 | 0:2 |
Laçi | 1:0 | Iskra | 0:0 | 1:0 |
Gjilani | 2:3 | Liepāja | 1:0 | 1:3 |
Sfîntul Gheorghe | 2:4 | Mura | 1:2 | 1:2 |
KuPS | 2:0 | Dila Gori | 2:0 | 0:0 |
Ružomberok | 2:0 | Žalgiris | 2:0 | 0:0 |
Budućnost Podgorica | 4:2 | Llapi | 2:0 | 2:2 |
Gżira United | 2:1 | Atlètic d'Escaldes | 1:1 | 1:0 (prodl.) |
Borac Banja Luka | 3:3 (3:4 pen. ) | B36 Tórshavn | 2:0 | 1:3 (prodl.) |
Olimpija Lublaň | 3:2 | Differdange 03 | 1:1 | 2:1 (prodl.) |
St Joseph's | 1:0 | Larne | 0:0 | 1:0 |
Santa Coloma | 1:5 | Breiðablik UBK | 0:1 | 1:4 |
DAC Dunajská Streda | 5:1 | Cliftonville | 2:1 | 3:0 |
Víkingur | 3:1 | Europa FC | 1:0 | 2:1 |
Bala Town | 2:2 (3:4 pen.) | Sligo Rovers | 1:2 | 1:0 (prodl.) |
Fola Esch | 1:4 | Tre Fiori | 0:1 | 1:3 |
Dinamo Minsk | 3:2 | Dečić | 1:1 | 2:1 |
Tre Penne | 0:8 | Tuzla City | 0:2 | 0:6 |
Saburtalo Tbilisi | 1:1 (5:4 pen.) | Partizani | 0:1 | 1:0 (prodl.) |
Škendija | 4:2 | Ararat Jerevan | 2:0 | 2:2 |
Floriana | 0:1 | Petrocub Hîncești | 0:0 | 0:1 |
Pogoń Štětín | 4:2 | KR Reykjavík | 4:1 | 0:1 |
HB Tórshavn | 2:2 (2:4 pen.) | Newtown | 1:0 | 1:2 (prodl.) |
Bruno's Magpies | 3:4 | Crusaders | 2:1 | 1:3 |
Flora Tallinn | 3:4 | SJK | 1:0 | 2:4 (prodl.) |
Derry City | 0:4 | Riga | 0:2 | 0:2 |
2. předkolo
Los proběhl 15. června. Byly při něm rozlosovány dvojice pro 2. předkolo. V mistrovské části budou dva týmy mít volný los do 3. předkola, protože z předkol Ligy mistrů bude do předkol Evropské konferenční ligy přesunuto o 2 týmy méně.
Mistrovská část
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Šachtěr Salihorsk | volný los | – | -:- | -:- |
RFS | volný los | – | -:- | -:- |
La Fiorita | 0:10 | Ballkani | 0:4 | 0:6 |
Víkingur Reykjavík | 2:0 | The New Saints | 2:0 | 0:0 |
Sutjeska Nikšić | 0:1 | KÍ Klaksvík | 0:0 | 0:1 |
Hibernians | 4:3 | Levadia Tallinn | 3:2 | 1:1 |
Tirana | 2:4 | Zrinjski | 0:1 | 2:3 |
Lech Poznań | 6:1 | Dinamo Batumi | 5:0 | 1:1 |
CFR Kluž | 4:1 | Inter Club d'Escaldes | 3:0 | 1:1 |
Tobol Kostanaj | 3:0 | Lincoln Red Imps | 2:0 | 1:0 |
Nemistrovská část
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Gżira United | 5:5 (3:1 pen.) | Radnički Niš | 2:2 | 3:3 (prodl.) |
Aris Soluň | 7:2 | Homel | 5:1 | 2:1 |
Botev Plovdiv | 0:2 | APOEL | 0:0 | 0:2 |
Fehérvár | 5:3 | Gabala | 4:1 | 1:2 |
Başakşehir | 2:1 | Maccabi Netanya | 1:1 | 1:0 |
Aris Limassol | 2:3 | Neftçi Baku | 2:0 | 0:3 |
Velež Mostar | 0:2 | Ħamrun Spartans | 0:1 | 0:1 |
Saburtalo Tbilisi | 3:4 | FCSB | 1:0 | 2:4 |
Makedonija Gjorče Petrov | 0:4 | CSKA Sofia | 0:0 | 0:4 |
Hapoel Be'er Ševa | 3:1 | Dinamo Minsk | 2:1 | 1:0 |
Zira | 0:3 | Maccabi Tel Aviv | 0:3 | 0:0 |
Vllaznia | 1:4 | Universitatea Craiova | 1:1 | 0:3 |
Ararat-Armenia | 0:0 (3:5 pen.) | Paide Linnameeskond | 0:0 | 0:0 (prodl.) |
Kajrat Almaty | 0:2 | Kisvárda | 0:1 | 0:1 |
BATE Borisov | 0:5 | Konyaspor | 0:3 | 0:2 |
Sepsi Sfântu Gheorghe | 3:3 (4:2 pen.) | Olimpija Lublaň | 3:1 | 0:2 (prodl.) |
FC Kyzylžar | 3:2 | Osijek | 1:2 | 2:0 |
Liepāja | 0:4 | Young Boys Bern | 0:1 | 0:3 |
Rapid Vídeň | 2:1 | Lechia Gdańsk | 0:0 | 2:1 |
SJK | 2:5 | Lillestrøm | 0:0 | 2:5 |
Breiðablik UBK | 3:2 | Budućnost Podgorica | 2:0 | 1:2 |
St Patrick's Athletic | 1:1 (6:5 pen.) | Mura | 1:1 | 0:0 (prodl.) |
St Joseph's | 0:11 | Slavia Praha | 0:4 | 0:7 |
Spartak Trnava | 6:2 | Newtown | 4:1 | 2:1 |
Sūduva | 0:2 | Viborg | 0:1 | 0:1 |
Víkingur | 0:4 | DAC Dunajská Streda | 0:2 | 0:2 |
Pogoń Štětín | 1:5 | Brøndby | 1:1 | 4:0 |
AZ Alkmaar | 5:0 | Tuzla City | 1:0 | 4:0 |
Motherwell | 0:3 | Sligo Rovers | 0:1 | 0:2 |
Molde | 6:2 | Elfsborg | 4:1 | 2:1 |
Koper | 1:2 | Vaduz | 0:1 | 1:1 (prodl.) |
B36 Tórshavn | 1:0 | Tre Fiori | 1:0 | 0:0 |
Ružomberok | 1:5 | Riga | 0:3 | 1:2 |
Basilej | 3:1 | Crusaders | 2:0 | 1:1 |
Royal Antverpy | 2:0 | Drita | 0:0 | 2:0 |
Petrocub Hîncești | 4:1 | Laçi | 0:0 | 4:1 |
Racing Union | 1:8 | Čukarički | 1:4 | 0:4 |
Levski Sofia | 3:1 | PAOK Soluň | 2:0 | 1:1 |
Guimarães | 3:0 | Puskás Akadémia | 3:0 | 0:0 |
Rijeka | 1:4 | Djurgårdens | 1:2 | 0:2 |
Vorskla Poltava | 3:4 | AIK Stockholm | 3:2 | 0:2 (prodl.) |
Valmiera | 1:3 | Škendija | 0:0 | 1:3 |
Raków Częstochowa | 6:0 | Astana | 5:0 | 1:0 |
KuPS | 6:3 | Milsami Orhei | 2:2 | 4:1 |
Sparta Praha | 1:2 | Viking Stavanger | 0:0 | 1:2 |
3. předkolo
Los proběhl 18. července. Byly při něm rozlosovány dvojice pro 3. předkolo.
Mistrovská část
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Víkingur Reykjavík | 2:4 | Lech Poznań | 1:0 | 1:4 (prodl.) |
RFS | 4:2 | Hibernians | 1:1 | 3:1 |
Ballkani | 4:4 (4:3 pen.) | KÍ Klaksvík | 3:2 | 1:2 (prodl.) |
Zrinjski | 2:1 | Tobol Kostanaj | 1:0 | 1:1 |
Šachtěr Salihorsk | 0:1 | CFR Kluž | 0:0 | 0:1 |
Nemistrovská část
4. předkolo
Los proběhl 2. srpna a byly při něm rozlosovány dvojice pro 4. předkolo.
Mistrovská část
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Maribor | 0:1 | CFR Kluž | 0:0 | 0:1 |
RFS | 3:3 (4:2 pen.) | Linfield | 2:2 | 1:1 (prodl.) |
Lech Poznań | 3:1 | F91 Dudelange | 2:0 | 1:1 |
Škupi | 1:3 | Ballkani | 1:2 | 0:1 |
Zrinjski Mostar | 2:2 (5:6 pen.) | Slovan Bratislava | 1:0 | 1:2 (prodl.) |
Nemistrovská část
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
CSKA Sofia | 1:2 | Basilej | 1:0 | 0:2 |
Vaduz | 2:1 | Rapid Vídeň | 1:1 | 1:0 |
Raków Częstochowa | 2:3 | Slavia Praha | 2:1 | 0:2 (prodl.) |
Djurgårdens | 5:3 | APOEL | 3:0 | 2:3 |
Maccabi Tel Aviv | 1:2 | Nice | 1:0 | 0:2 (prodl.) |
Universitatea Craiova | 2:2 (3:4 pen.) | Hapoel Beer Ševa | 1:1 | 1:1 (prodl.) |
Başakşehir | 4:2 | Royal Antverpy | 1:1 | 3:1 |
FCSB | 4:3 | Viking Stavanger | 1:2 | 3:1 |
Partizan Bělehrad | 7:4 | Ħamrun Spartans | 4:1 | 3:3 |
Fiorentina | 2:1 | Twente | 2:1 | 0:0 |
Villarreal | 6:2 | Hajduk Split | 4:2 | 2:0 |
Kolín nad Rýnem | 4:2 | Fehérvár | 1:2 | 3:0 |
West Ham United | 6:1 | Viborg | 3:1 | 3:0 |
Young Boys Bern | 1:1 (1:3 pen.) | RSC Anderlecht | 0:1 | 1:0 (prodl.) |
Slovácko | 4:0 | AIK Stockholm | 3:0 | 1:0 |
Molde | 4:1 | Wolfsberger | 0:1 | 4:0 |
AZ Alkmaar | 6:1 | Gil Vicente | 4:0 | 2:1 |
Skupinová fáze
Skupinovou fázi Evropské ligy UEFA 2022/23 bude hrát 32 týmů. Jedná se o 5 vítězů z 4. předkola mistrovské části, 17 vítězů z 4. předkola nemistrovské části a 10 týmů vyřazených ze 4. předkola Evropské ligy. Los proběhne 26. srpna 2022.
32 týmů bude nalosováno do 8 skupin po 4 týmech, přičemž v jedné skupině nemůže být více klubů ze stejné země. Pro losování budou týmy rozděleny do 4 výkonnostních košů dle koeficientu UEFA.
V každé skupině se týmy utkají každý s každým systémem doma–venku. Vítězové skupin a týmy na 2. místech postupují do play-off Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23. První zápasy se odehrály 8. září 2022, poslední zápasy se odehrají 3. listopadu 2022.
- Los
Koš 1 | Koš 2 | Koš 3 | Koš 4 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Villarreal | 78.000 | CFR Kluž | 19.500 | Nice | 12.016 | Dnipro-1 | 6.360 |
Basilej | 55.000 | Molde | 19.000 | Anderlecht | 11.500 | Lech Poznaň | 6.000 |
Slavia Praha | 52.000 | FCSB | 17.500 | Žalgiris | 8.000 | Slovácko | 5.560 |
AZ Alkmaar | 28.500 | Fiorentina | 15.380 | Austria Vídeň | 7.770 | Silkeborg | 5.435 |
Gent | 27.500 | Kolín nad Rýnem | 15.042 | Heart of Midlothian | 7.380 | Djurgårdens | 4.575 |
Başakşehir | 25.000 | Hapoel Beer Ševa | 14.000 | Shamrock Rovers | 7.000 | Pjunik | 4.250 |
Partizan | 24.500 | Apollon Limassol | 14.000 | Sivasspor | 6.500 | RFS | 4.000 |
West Ham United | 21.328 | Slovan Bratislava | 13.000 | Vaduz | 6.500 | Ballkani | 1.633 |
- Vysvětlivky ke skupinám
Postup do osmifinále play-off | |
Postup do předkola play-off |
Skupina A
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | İstanbul Başakşehir | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 3 | 13 [pozn. 1] |
2. | Fiorentina | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 6 | 13 [pozn. 1] |
3. | Heart of Midlothian | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 16 | 6 |
4. | RFS | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 11 | 2 |
Skupina B
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | West Ham United | 6 | 6 | 0 | 0 | 13 | 4 | 18 |
2. | Anderlecht | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | 8 |
3. | Silkeborg | 6 | 2 | 0 | 4 | 12 | 7 | 6 |
4. | FCSB | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 18 | 2 |
Skupina C
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Villarreal | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 9 | 13 |
2. | Lech Poznaň | 6 | 2 | 3 | 1 | 12 | 7 | 9 |
3. | Hapoel Beer Ševa | 6 | 1 | 4 | 1 | 8 | 5 | 7 |
4. | Austria Vídeň | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 15 | 2 |
Skupina D
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nice | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | 9 [pozn. 2] |
2. | Partizan Bělehrad | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 7 | 9 [pozn. 2] |
3. | Kolín nad Rýnem | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 8 | 8 |
4. | Slovácko | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 11 | 5 |
Skupina E
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | AZ Alkmaar | 6 | 5 | 0 | 1 | 12 | 6 | 15 |
2. | Dnipro-1 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | 10 |
3. | Apollon Limassol | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | 7 |
4. | Vaduz | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 11 | 2 |
Skupina F
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Djurgårdens IF | 6 | 5 | 1 | 0 | 12 | 6 | 16 |
2. | Gent | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 6 | 8 |
3. | Molde | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 10 | 7 |
4. | Shamrock Rovers | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 10 | 2 |
Skupina G
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sivasspor | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 7 | 11 |
2. | CFR Kluž | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 5 | 10 |
3. | Slavia Praha | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | 8 |
4. | Ballkani | 6 | 1 | 1 | 4 | 8 | 11 | 4 |
Skupina H
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slovan Bratislava | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 7 | 11 [pozn. 3] |
2. | Basilej | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 9 | 11 [pozn. 3] |
3. | Pjunik | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 9 | 6 |
4. | Žalgiris | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 8 | 5 |
Vyřazovací fáze
Vyřazovací fázi Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23 hrálo 24 týmů. 8 vítězů skupin, 8 týmů z 2. míst a 8 týmů ze 3. míst základních skupin Evropské ligy UEFA 2022/2023. Play off začalo předkolem, kde se proti sobě utkaly nasazené a nenasazené týmy. Nenasazenými týmy bylo 8 klubů ze 3. míst Evropské ligy UEFA 2022/2023, nasazenými týmy bylo 8 týmů ze 2. míst skupin Evropské konferenční ligy. 8 vítězů skupin postoupilo automaticky do osmifinále Evropské konferenční ligy, kde byly nasazeny.
Vyřazovací fáze začala losem 7. listopadu 2022 a zápasy se odehrály od 16. února 2023 do 7. června 2023.
Kvalifikované týmy ze skupinové fáze Evropské konferenční ligy
Skupina | Vítězové skupin (nasazené týmy pro osmifinále) |
2. místo ve skupině (nasazené týmy pro předkolo playoff) |
---|---|---|
A | İstanbul Başakşehir | Fiorentina |
B | West Ham United | Anderlecht |
C | Villarreal | Lech Poznań |
D | Nice | Partizan |
E | AZ Alkmaar | Dnipro-1 |
F | Djurgårdens IF | Gent |
G | Sivasspor | CFR Kluž |
H | Slovan Bratislava | Basilej |
Kvalifikované týmy z 3. míst ze skupin Evropské ligy
Skupina | Nenasazené týmy pro předkolo playoff |
---|---|
A | Bodø/Glimt |
B | AEK Larnaka |
C | Ludogorec Razgrad |
D | Braga |
E | Šeriff Tiraspol |
F | Lazio Řím |
G | Karabach |
H | Trabzonspor |
Předkolo play-off
Předkolo play-off hrálo 8 týmů z 2. míst základních skupin a 8 týmů ze 3. míst základních skupin Evropské ligy UEFA 2022/2023.
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Karabach | 1 : 1 (3:5 p) | Gent | 1:0 | 0:1 (pp.) |
Trabzonspor | 1 : 2 | Basilej | 1:0 | 0:2 |
Lazio | 1 : 0 | CFR Kluž | 1:0 | 0:0 |
Bodø/Glimt | 0 : 1 | Lech Poznań | 0:0 | 0:1 |
Braga | 2 : 7 | Fiorentina | 0:4 | 2:3 |
AEK Larnaka | 1 : 0 | Dnipro-1 | 1:0 | 0:0 |
Šeriff Tiraspol | 3 : 2 | Partizan | 0:1 | 3:1 |
Ludogorec Razgrad | 2 : 2 (0:3 p) | Anderlecht | 1:0 | 1:2 (pp.) |
Osmifinále
Osmifinále bude hrát 8 vítězů základních skupin a 8 vítězů z předkola play-off.
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
AEK Larnaka | 0 : 6 | West Ham United | 0:2 | :4 |
Fiorentina | 5 : 1 | Sivasspor | 1:0 | 4:1 |
Lazio | 2 : 4 | AZ | 1:2 | 1:2 |
Lech Poznań | 5 : 0 | Djurgårdens IF | 2:0 | 3:0 |
Basilej | 4 : 4 (4:1 p) | Slovan Bratislava | 2:2 | 2:2 (pp.) |
Šeriff Tiraspol | 1 : 4 | Nice | 0:1 | 1:3 |
Anderlecht | 2 : 1 | Villarreal | 1:1 | 1:0 |
Gent | 5 : 2 | İstanbul Başakşehir | 1:1 | 4:1 |
Čtvrtfinále
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Lech Poznań | 4 : 6 | Fiorentina | 1:4 | 3:2 |
Gent | 2 : 5 | West Ham United | 1:1 | 1:4 |
Anderlecht | 2 : 2 (1:4 p) | AZ | 2:0 | 0:2 (pp.) |
Basilej | 4 : 3 | Nice | 2:2 | 2:1 (pp.) |
Semifinále
Domácí v 1. zápase | Celkem | Hosté v 1. zápase | 1. zápas | 2. zápas |
---|---|---|---|---|
Fiorentina | 4 : 3 | Basilej | 1:2 | 3:1 (pp.) |
West Ham United | 3 : 1 | AZ | 2:1 | 1:0 |
Finále
7. června 2023 21:00 | |||
Fiorentina | 1 : 2 | West Ham United |
Fortuna Arena, Praha diváci: 17 363 rozhodčí: Carlos del Cerro Grande |
Giacomo Bonaventura 67' | Report |
62' (pen.) Saïd Benrahma 90' Jarrod Bowen |
Odkazy
Poznámky
Reference
- ↑ UEFA decisions for upcoming competitions relating to the ongoing suspension of Russian national teams and clubs [online]. Union of European Football Associations, 2 May 2022 [cit. 2022-05-02]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ UEFA.COM. Regulations of the UEFA Europa Conference League. UEFA.com [online]. [cit. 2022-05-05]. Dostupné online. (anglicky)
Související články
- Liga mistrů UEFA
- Evropská liga UEFA
- Evropská konferenční liga UEFA
- Liga mistrů UEFA 2022/2023
- Liga mistrů UEFA 2022/2023 – skupinová fáze
- Liga mistrů UEFA 2022/2023 – vyřazovací fáze
- Finále Ligy mistrů UEFA 2022/2023
- Evropská liga UEFA 2022/2023
- Evropská liga UEFA 2022/2023 – skupinová fáze
- Evropská liga UEFA 2022/2023 – vyřazovací fáze
- Finále Evropské ligy 2022/2023
- Evropská konferenční liga UEFA 2022/2023 – skupinová fáze
- Evropská konferenční liga UEFA 2022/2023 – vyřazovací fáze
- Finále Evropské konferenční ligy UEFA 2022/2023
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Európska konferenčná liga UEFA 2022/2023 na Wikimedia Commons