60. ročník udílení cen Emmy oceňující nejlepší televizní počiny v období od 1. června 2007 do 31. května 2008, se konal dne 21. září 2008 v Nokia Theater v Los Angeles. Přímý přenos vysílala televizní stanice CBS a moderovali jej Tom Bergeron, Heidi Klum, Howie Mandel, Jeff Probst a Ryan Seacrest. Nominace oznámyly 17. července Kristin Chenoweth a Neil Patrick Harris.
Vítězové a nominovaní
Vítězi jsou uvedeni jako první a vyznačeni tučně.
Pořady
Nejlepší komediální seriál
|
Nejlepší dramatický seriál
|
|
|
Nejlepší zábavný pořad
|
Nejlepší zábavný speciál
|
|
-
Mr. Warmth: The Don Rickles Project (HBO)
-
Bill Maher: The Decider (HBO)
-
George Carlin... It's Bad for Ya! (HBO)
-
Great Performances (PBS)
-
Kathy Griffin: Straight to Hell (Bravo)
-
The Kennedy Center Honors (CBS)
|
Nejlepší televizní film
|
Nejlepší minisérie
|
-
Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Bernard a Doris (HBO)
-
Extras: The Extra Special Series Finale (HBO)
-
Strom v srdci (Lifetime)
-
Zatmění slunce (ABC)
|
-
Kmen Andromeda (A&E)
-
Cranford (PBS)
-
Tin Man (Sci Fi)
|
Nejlepší soutěžní pořad
|
-
Amazing Race: O milion kolem světa (CBS)
|
Herectví
Hlavní role
Nejlepší herec v komediálním seriálu
|
Nejlepší herečka v komediálním seriálu
|
|
-
Tina Fey jako Liz Lemon v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Sendvičový den") (NBC)
|
Nejlepší herec v dramatickém seriálu
|
Nejlepší herečka v dramatickém seriálu
|
-
Bryan Cranston jako Walter White v seriálu Perníkový táta (díl: „Pilot") (AMC)
-
Gabriel Byrne jako Paul Weston v seriálu V odborné péči (díl: „Week 4: Paul a Gina") (HBO)
-
Michael C. Hall jako Dexter Morgan v seriálu Dexter (díl: „Tajemství domu Morganů") (Showtime)
-
Jon Hamm jako Don Draper v seriálu Šílenci z Manhattanu (díl: „Kolo") (AMC)
-
Hugh Laurie jako Gregory House v seriálu Dr. House (díl: „ Houseova hlava a Wilsonovo srdce 1/2") (Fox)
-
James Spader jako Alan Shore v seriálu Kauzy z Bostonu (díl: „Před Nejvyšším soudem“) (ABC)
|
-
Glenn Close jako Patty Hewes v seriálu Patty Hewes - nebezpečná advokátka (díl: „Get Me a Lawyer") (FX)
|
Nejlepší herec v minisérii nebo televizním filmu
|
Nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu
|
-
Paul Giamatti jako John Adams v televizní minisérii John Adams (HBO)
-
Ralph Fiennes jako Bernard Lafferty v televizním filmu Bernard and Doris (HBO)
-
Ricky Gervais jako Andy Millman v minisérii Extras: The Extra Special Series Finale (HBO)
-
Kevin Spacey jako Ron Klain v televizním filmu Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Tom Wilkinson jako James Bakeron v televizním filmu Nové sčítání hlasů (HBO)
|
-
Laura Linneyová jako Abigail Adams v televizní minisérii John Adams (HBO)
-
Judi Dench jako Matilda "Matty" Jenkyns v televizní minisérii Cranford (PBS)
-
Catherine Keener jako Gertrude Baniszewski v minisérii An American Crime (Showtime)
-
Phylicia Rashad jako Lena Younger v televizním filmu Zatmění slunce (ABC)
-
Susan Sarandon as Doris Duke v televizním filmu Bernard and Doris (HBO)
|
Vedlejší role
Nejlepší herec ve vedlejší role v komediálním seriálu
|
Nejlepší herečka ve vedlejší role v komediálním seriálu
|
-
Jeremy Piven jako Ari Gold v seriálu Vicentův svět (díl: „The Day Fuckers“) (HBO)
-
Jon Cryer jako Alan Harper v seriálu Dva a půl chlapa (díl: „Meander to Your Dander") (CBS)
-
Kevin Dillon jako Johnny „Drama“ Chase v seriálu Vincentův svět (díl: „The Dream Team) (HBO)
-
Neil Patrick Harris jako Barney Stinson v seriálu Jak jsem poznal vaši matku (díl: „The Goat") (CBS)
-
Rainn Wilson jako Dwight Schrute v seriálu Kancl (díl: „Money") (NBC)
|
-
Jean Smart jako Regina Newly v seriálu Samantha Who? (díl: „The Girlfriend“) (ABC)
-
Kristin Chenoweth jako Olive Snook v seriálu Řekni, kdo tě zabil (díl: „Girth") (ABC)
-
Amy Poehlerová v několika rolích v pořadu Saturday Night Live (díl: „Host: Tina Fey") (NBC)
-
Holland Taylor jako Evelyn Harper v seriálu Dva a půl chlapa (díl: „Media Room Slash Dungeon“) (CBS)
-
Vanessa Williams jako Wilhelmina Slater v seriálu Ošklivka Betty (díl: „Bananas for Betty") (ABC)
|
Nejlepší herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu
|
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v dramatickém seriálu
|
-
Željko Ivanek jako Ray Fiske v seriálu Patty Hewes - nebezpečná advokátka (díl: Já ty lidi nesnáším") (FX)
-
Ted Danson jako Arthur Frobisher v seriálu Patty Hewes - nebezpečná advokátka (díl: „Propánajána, to je překvapení") (FX)
-
Michael Emerson jako Ben Linus v seriálu Ztraceni (díl: „The Shape of Things to Come") (ABC)
-
William Shatner jako Denny Crane v seriálu Bostonská střední (díl: „Mad About You") (ABC)
-
John Slattery jako Roger Sterling v seriálu Šílenci z Manhattanu (díl: „Prodloužený víkend") (AMC)
|
-
Dianne Wiest jako Gina Toll v seriálu V odborné péči (díl: „Week 6: Paul a Gina") (HBO)
|
Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo televizním filmu
|
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v minisérii nebo televizním filmu
|
-
Tom Wilkinson jako Benjamin Franklin v televizní minisérii John Adams (HBO)
-
Bob Balaban jako Benjamin Ginsberg v televizním filmu Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Stephen Dillane jako Thomas Jefferson v televizní minisérii John Adams (HBO)
-
Denis Leary jako Michael Whouley v televizním filmu Nové sčítání hlasů (HBO)
-
David Morse jako George Washington v televizní minisérii John Adams(HBO)
|
-
Eileen Atkins jako Deborah Jenkyns v televizní minisérii Cranford (PBS)
-
Laura Dern jako Katherine Harris v televizním filmu Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Ashley Jensen jako Maggie Jacobs v minisérii Extras: The Extra Special Series Finale (HBO)
-
Audra McDonald jako Ruth Younger v televizním filmu Zatmění slunce (ABC)
-
Alfre Woodard jako Edna Reilly v televizním filmu Obrázky Hollis Woodsové (CBS)
|
Hostování
Nejlepší hostující herec v komediálním seriálu
|
Nejlepší hostující herečka v komediálním seriálu
|
-
Tim Conway jako Bucky Bright v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Patnáct minut slávy“) (NBC)
-
Will Arnett jako Devon Banks v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Život je boj“) (NBC)
-
Shelley Berman jako Nat David v seriálu Larry, kroť se (díl: „The Rat Dog“) (HBO)
-
Steve Buscemi jako Lenny "Len" Wosniak v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Jackova sbírka") (NBC)
-
Rip Torn jako Don Geiss v seriálu Studio 30 Rock (díl: „ Život je boj“) (NBC)
|
-
Kathryn Joosten as Karen McCluskey v seriálu Zoufalé manželky (díl: „Vítejte v Kanagawě“) (ABC)
-
Polly Bergen jako Stella Wingfield v seriálu Zoufalé manželky (díl: „Dávná minulost“) (ABC)
-
Edie Falco jako Celeste "C. C." Cunningham v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Láska a káva“) (NBC)
-
Carrie Fisher jako Rosemary Howard v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Rosemary má děťátko“) (NBC)
-
Sarah Silvermanová jako Marci Maven on Můj přítel Monk (díl: „Pan Monk a jeho fanynka“) (USA)
-
Elaine Stritch jako Colleen Donaghy v seriálu Studio 30 Rock (díl: „Vánoční mejdan“)
|
Nejlepší hostující herec v dramatickém seriálu
|
Nejlepší hostující herečka v dramatickém seriálu
|
-
Glynn Turman jako Alex Prince, Sr. v seriálu V odborné péči (díl: “Week 8: Alex“) (HBO)
- Charles Durning jako John Gavin, Sr. v seriálu Zachraň mě (díl: „Yaz“) (FX)
- Robert Morse jako Bert Cooper v seriálu Šílenci z Manhattanu (díl: „Nixon versus Kennedy“) (AMC)
- Oliver Platt jako Freddie Prune v seriálu Plastická chirurgie s. r. o.(díl: „Carly Summersová“) (FX)
- Stanley Tucci jako Dr. Kevin Moretti v seriálu Pohotovost (díl: „Válka se vrací domů“) (NBC)
- Robin Williams jako Merritt Rook v seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (díl: „Autorita“) (NBC)
|
-
Cynthia Nixonová jako Janis Donovan v seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (díl: „Osobnost“) (NBC)
-
Ellen Burstyn jako Nancy Dutton v seriálu Velká láska (díl: „Take Me As I Am“) (HBO)
-
Diahann Carroll jako Jane Burke v seriálu Chirurgové (díl: „Láska a závislost“) (ABC)
-
Sharon Gless jako Colleen Rose e v seriálu Plastická chirurgie s. r. o. (díl: „Kyle Ainge“) (FX)
-
Anjelica Huston jako Cynthia Keener on Medium (díl: „Zvrácená hra 2/2“) (NBC)
|
Moderování
Nejlepší moderátor soutěžního pořadu
|
|
Režie
Nejlepší režie komediálního seriálu
|
Nejlepší režie dramatického seriálu
|
-
Barry Sonnenfeld za Řekni, kdo tě zabil (díl: „K nakousnutí“) (ABC)
-
James Bobin za Flight of the Conchords (díl: „Sally se vrací") (HBO)
-
Dan Attias za Vincentův svět (díl: „No Cannes Do“) (HBO)
-
Michael Engler za Studio 30 Rock (díl: „Rosemary má děťátko“)
-
Paul Feig za Kancl (díl: „Sbohem, Toby“) (NBC)
-
Paul Liberstein za Kancl (díl: „Druhá práce“) (NBC)
|
-
Greg Yaitanes za Dr. House (díl: „Houseova hlava a Wilsonovo srdce 1/2 “) (FOX)
-
Alan Taylor za Šílenci z Manhattanu (díl: „Zrak ti zastřel kouř“) (AMC)
-
Allen Coulter za Patty Hewes - nebezpečná advokátka (díl: „Get Me a Lawyer“) (FX)
-
Vince Galligan za Perníkový táta (díl: „Pilot“) (ABC)
-
Arlene Sanford za Kauzy z Bostonu (díl: „Právo na smrt“) (ABC)
|
Nejlepší režie zábavného pořadu
|
Nejlepší režie minisérie, televizního filmu nebo dramatického speciálu
|
-
Louis J. Horvitz za 80. ročník udílení Oscarů
-
Jim Hoskinson za The Colbert Report (Comedy Central)
-
Don Roy King za Saturday Night Live (NBC)
-
Chuck O'Neil za The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)
-
Lonny Price za Company (Great Pefrformances) (PBS)
|
-
Jay Roach za film Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Bob Balaban za film Bernard a Doris (HBO)
-
Ricky Gervais a Stephen Merchant za minisérii Extras: The Extra Special Series Finale (HBO)
-
Tom Hooper za minisérii John Adams (HBO)
-
Mikael Salomon za seriál V síti CIA (TNT)
|
|
|
Scénář
Nejlepší scénář pro komediální seriál
|
Nejlepší scénář pro dramatický seriál
|
-
Tina Fey za seriál Studio 30 Rock (díl: „Cooter“) (NBC)
- James Bobin, Jemaine Clement a Bret McKenzie za seriál Flight of the Conchords (díl: „Yoko") (HBO)
-
Jack Burditt za seriál Studio 30 Rock (díl: „Rosemary má děťátko") (NBC)
-
Bryan Fuller za Řekni, kdo tě zabil (díl: „K nakousnutí“) (ABC)
-
Lee Eisenberg a Gene Stupnitsky za Kancl (díl: „Divoký večírek“) (NBC)
|
-
Matthew Weiner za seriál Šílenci z Manhattanu (díl: „Zrak ti zastřel kouř") (AMC)
-
Michael Angeli za Battlestar Galactica (díl: „Šest za jednoho“) (Sci Fi)
-
Glenn Kessler, Todd A. Kessler a Daniel Zelman za seriál Patty Hewes - nebezpečná advokátka (díl: „Get Me a Lawyer“) (FX)
-
David Simon a Ed Burns za seriál The Wire – Špína Baltimoru (díl: „-30-“) (HBO)
-
Robin Veith a Matthew Weiner za seriál Šílenci z Manhattanu (díl: „Kolo") (AMC)
|
Nejlepší scénář pro zábavný pořad
|
Nejlepší scénář pro minisérii, televizní film nebo dramatický speciál
|
-
The Colbert Report (Comedy Central)
-
The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)
-
Late Night with Conan O'Brien (NBC)
-
Noční show Davida Lettermana (CBS)
-
Saturday Night Live (NBC)
|
-
Kirk Ellis za minisérii John Adams (díl:„Nezávislost“) (HBO)
-
Hugh Costello za film Bernard a Doris (HBO)
-
Ricky Gervais a Stephen Merchant za minisérii Extras: The Extra Special Series Finale (HBO)
-
Danny Strong za film Nové sčítání hlasů (HBO)
-
Heidi Thomas za minisérii Cranford (CBS)
|
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 60th Primetime Emmy Awards na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
Zdroj
Poslední aktualizace obsahu: 2024-04-05 13:24:18
Zdroj: Wikipedia (autoři článku 60. ročník udílení cen Emmy)
Licence textu: CC-BY-SA-3.0 Unported
Tento článek byl automaticky přejat z Wikipedie. Na obrázcích nebyly provedeny žádné změny. Obrázky se zobrazují ve zmenšené velikosti (jako miniatury). Kliknutím na obrázek získáte další informace o autorovi a licenci. Byly změněny prvky designu, odstraněny některé odkazy specifické pro Wikipedii (např. odkazy na Editaci a nebo na neexistující hesla) a provedena optimalizace pro rychlé načítání.